Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 75
  1. #1

    Domyślnie jaki obiektyw portretowy do d5300?

    Witam. Tylko proszę nie zjedzcie mnie na powitanie zakupilam pierwszą lustrzanke w swoim życiu d5300 z obiektywem 18-55. Chce głównie robić zdjęcia dziecku portretowe i takie całej sylwetki w plenerze. Jaki nie bardzo drogi obiektyw na początek byscie mi doradzili?

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nikkor AF-S 50 mm f/1.8G chyba najtańsza opcja i bardziej uniwersalny od węższych obiektywów.

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za pomoc.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Tylko teraz który?
    Nikon Nikkor AF-S 50mm f/1,8 SE (JAA016DA)
    ,Nikon 50mm f/1.4 (JAA001Af),
    Nikon 50 mm f/1.8 G AF-S (JAA015DA)
    ,Nikon Nikkor AF 50mm f/1.8 D (JAA013DA)

  4. #4

    Domyślnie

    Ponieważ masz 18-55 to kupowanie 50-ki to powielenie ogniskowej. Ustaw swojego kita na 50 mm i zobacz czy to jest taka ogniskowa o jaka Ci chodzi. Jeżeli nie to zakup 50-tki jest bez sensu, jeżeli tak to ok.
    Nikon Nikkor AF-S 50mm f/1,8 SE (JAA016DA) i Nikon 50 mm f/1.8 G AF-S (JAA015DA) to są te same obiektywy z nieco inaczej wyglądającą obudową (SE - special edition - więc droższy)
    Nikon AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G cena ok 1500 zł 2x droższy od wersji 1.8G ale też jaśniejszy. Czy warto ? Opinie są mocno podzielone.
    Nikon Nikkor AF 50mm f/1.8 D (JAA013DA) - bez silnika więc z d5300 ręcznie ustawiana ostrość.
    Festina lente!
    _________________
    Nikon + Obiektywy

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli już ma być 50-tka, to ta: >>KLIK<<
    Nie ma się czym chwalić

  6. #6

    Domyślnie

    Gabi3014 JacekQ powiedział, że ogniskową 50 już masz.
    Zacznij od zdjęć, a nie od zakupów. Obiektywem który już masz możesz zrealizować z powodzeniem różne zadania fotograficzne - portret również. Większość z automatu poleca 50 jako względnie tani, niezły optycznie, jasny obiektyw dający tak pożądaną co bezrefleksyjnie stosowaną przez początkujących małą głębię ostrości. Jakby tylko ta cecha była niezbędna do wykonania portretu. Bzdura
    Masz w rękach narzędzie o wielkich możliwościach, spróbuj, naucz się je wykorzystać .
    Oczywiście jeśli finanse nie są żadnym problemem to kup 50 i ciesz się nią, ale Twoja fotografia nie stanie się przez to lepsza.
    myślę co piszę

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi. Może rzeczywiście najpierw pobawie się tym co mam.

    A jeszcze spytam...tylko proszę nie smiejcie się... Czy polecacie jakąś książkę może filmiki na YouTube dla amatorów do nauki fotografii?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gabi3014 Zobacz posta
    Dzięki za podpowiedzi. Może rzeczywiście najpierw pobawie się tym co mam.

    A jeszcze spytam...tylko proszę nie smiejcie się... Czy polecacie jakąś książkę może filmiki na YouTube dla amatorów do nauki fotografii?
    "Fotografia bez tajemnic" Bryan Peterson. I tak jak koledzy radzą - najpierw nauka, potem zakupy.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  9. #9

    Domyślnie

    Nie polecę żadnej konkretnej książki.
    Etap czytania książek dla nauki techniki mam już za sobą, a te z których sam się uczyłem są w antykwariatach.
    Rozwiązanie jakichś specyficznych problemów faktycznie znajdę w internecie. Ale Tobie i wszystkim początkujący zdecydowanie polecam KSIĄŻKĘ a nie internet - jako źródło podstawowych, uporządkowanych informacji o fotografii i fotografowaniu
    Wybierz naprawdę jedną, choćby wspomnianą Petersona i "przepracuj" materiał w niej zawarty. Będziesz sama potrafiła ocenić swoje zdjęcia i to czy brak jakiegoś sprzętu cię ogranicza.

    Internet zostaw sobie na później. Jest tu tyle wiedzy wyrywkowej, nieusystematyzowanej, lub błędnych informacji, że komuś nieprzygotowanemu do krytycznej oceny informacji zrobi się tylko mętlik w głowie

    fotografia nie jest trudna - jest jak układanie z klocków. Zbudujesz kilka rzeczy wg. wzoru, a później sama połączysz elementy, żeby osiągnąć to co wymyślisz.
    myślę co piszę

  10. #10

    Domyślnie

    "O Fotografowaniu" Andrzeja Mroczka
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •