Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Prośba o pomoc w wyborze lustra...

    Witam.

    Chciałbym się zwrócić do szanownego grona nikoniarzy z prośbą o pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu. Mianowicie szukam jakiegoś lustra do fotografii w sumie wszystkiego po trochu ale głównie chciałbym skupić się na krajobrazie oraz może makro, czasem jakiś portret... Na początek chciałbym zakupić samo body i dobrać odpowiednie szkło do krajobrazu i stopniowo dokupywać sprzętu aż w końcu uzbierałoby się fajne zaplecze techniczne. Finans? hm jestem początkujący chociaż jakieś pojęcie mam i nie chciałbym na początku wypłukać się całkowicie ale myślę że całość maks 3000 PLN. Rozglądając się znalazłem model, który wydaje się być dość chwalony a mianowicie chodzi o Nikon D5300. Chciałbym poznać wasze opinie co do tego modelu czy warto/nie warto itp. Wg testów, recenzjii wydaje się być świetnym aparatem dla mnie, ale prosiłbym o opinie doświadczonych kolegów i koleżanek , A może ktoś poleci inny model Nikona, Canona - ewentualnie coś podobnego?... a może szukam tylko przekonania w swojej decyzji.. Po przeczytaniu wielu opinii i recenzji mam już mętlik w głowie... Będę wdzięczny za każdą opinię i sugestię.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to zacznij czytać o obiektywach to to ci mózg wymięknie

    Czyli na początek Nikon D5300 + 18-105mm, potem będziesz się zastawiał co brakuje i co kupić, czyli jasne stałki, może jakieś tele, do makro, chyba że od razu wskoczyć w jaśniejszy ~18-50mm ale to musisz sam coś zadecydować.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    No to zacznij czytać o obiektywach to to ci mózg wymięknie

    Czyli na początek Nikon D5300 + 18-105mm, potem będziesz się zastawiał co brakuje i co kupić, czyli jasne stałki, może jakieś tele, do makro, chyba że od razu wskoczyć w jaśniejszy ~18-50mm ale to musisz sam coś zadecydować.

    hehe o obiektywach już coś zaglądałem tu i ówdzie i masz rację tam dopiero cyrki
    Ale myślę że na początek chciałbym jakiś szeroki kąt, aby skupić się na krajobrazie i w miarę możliwości dokupić dodatkowe szkła z czasem...

    Chodzi mi bardziej o sam aparat i model czy w sumie na początek przygody z fotografią nie będzie to sprzęt przestarzały, zły...

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chcesz nowinek w puszcze to musisz brać najnowsze i tu alternatywą są bezlusterkowce ale to inna bajka.
    Zaczęcie od obiektywu 18-105VR jest bardzo dobre ponieważ jak go zastąpisz kiedyś lepszym to w dobrej cenie go sprzedaż, a jest wystarczająco dobry optycznie jak na kit i swoją cenę.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak jak pisze koesh zacznij od.obiektywu 18-105 mm a później dobieraj sprzęt cały. Bo obiektyw 18-105 mm dość uniwersalny i co za tym idzie dobry do nauki

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli portret, jeżeli reszta tez "na poważnie"
    Kup C ff starego. Szeroki tani. Pozniej 85 mm.
    Wyrobisz sie w kasie na poczatek.

    Jeżeli tylko zabawa, to zestaw w/w (N) jak najbardziej.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    Jeżeli portret, jeżeli reszta tez "na poważnie"
    Kup C ff starego. Szeroki tani. Pozniej 85 mm.
    Wyrobisz sie w kasie na poczatek.

    Jeżeli tylko zabawa, to zestaw w/w (N) jak najbardziej.

    Na początek wiadomo zabawa ale co za tym idzie nauka, więc myślę że skuszę się na zaproponowany zestaw .

    Chciałbym skupić się na puszcze czy ten Nikon będzie naprawdę ok, czy wziąć może np. Canona Eos 760 D lub coś podobnego, bo im więcej czytam opinii, recenzji tym większy mętlik w głowie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukas8441 Zobacz posta

    Chciałbym skupić się na puszcze czy ten Nikon będzie naprawdę ok, czy wziąć może np. Canona Eos 760 D lub coś podobnego, bo im więcej czytam opinii, recenzji tym większy mętlik w głowie
    To nie czytaj tylko idź do sklepu pomacać obie puszki i kup tą, która Ci lepiej w "rękach leży"
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    To nie czytaj tylko idź do sklepu pomacać obie puszki i kup tą, która Ci lepiej w "rękach leży"
    Dzisiaj skoczę pomacać to i owo
    widziałem że niektóre funkcje wymagają użycia kilku przycisków jednocześnie aby zrobić jakieś ustawienia. czy jest to uciążliwe podczas codziennego użytkowania?

  10. #10

    Domyślnie

    Nie. MZ przebijanie się przez menu jest upierdliwe. Jak przyzwyczaisz się do przycisków to już nie spojrzysz na wykastrowane z nich body.
    D90/D7100 /S 17-50:f2,8 OS/N 18-105vr:f3,5-5,6 /N55-200vr:f4-5,6 /N 50:f1,8G/N 85D:f1,8 /voleoon 331ex

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •