Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Aparat z AF

  1. #1

    Domyślnie Aparat z AF

    Dzień dobry.

    Tak w skrócie poszukuje aparatu z AF, bo siedzę teraz na M42 i manualne ostrzenie jest trochę męczące w szczególności przy moim wzroku. Mógłby ktoś polecić jakiś fajny aparat? (Nie koniecznie, ze stajni nikona)

    I druga sprawa - powoli chciałbym wejść w szerszy format, czy Start 66 byłby dobry na początek?

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Nikon F100 - optimum cena/jakosc.
    Canon EOS 5.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    Dla osób z sokolim wzrokiem Start jest trudnym w obsłudze aparatem (fatalna i ciemna matówka), gdzie ustawianie ostrości łatwiej na przeprowadzić na ucho niż na oko. O komforcie w ogóle należy zapomnieć. Jak nie chcesz się zdołować, albo znienawidzić swojego hobby - wybierz coś innego, niestety będzie to musiało być coś nieco droższego jak sądzę. CHyba że kochasz przeżycia ekstremalne typu przeżyj tydzień w dżungli mając tylko spinacz i latarkę - wtedy będziesz w swoim żywiole.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4

    Domyślnie

    To może Rollei Magic XENAR?

    Co do aparatu to nie mam zbyt dużych wymagań - AF punktowy, w miarę dobry światłomierz i tryb M no i też dość duża dostępność obiektywów na rynku wtórnym. Coś czytałem o pentaxie i minolta, ale za wiele się nie dowiedziałem.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dvd_100 Zobacz posta
    Co do aparatu to nie mam zbyt dużych wymagań - AF punktowy, w miarę dobry światłomierz i tryb M no i też dość duża dostępność obiektywów na rynku wtórnym. Coś czytałem o pentaxie i minolta, ale za wiele się nie dowiedziałem.
    Jeśłi zadajesz to pytanie na forum Nikona to tak jak napisał Ci Jacek - F100. Obecnie do kupienia w dobrej cenie na ebay itp.
    Możesz rozważyć F90X - mam i używam do dzisiaj, jest tańszy w zakupie ale oczywiście F100 jest lepszy
    Do Nikona możesz kupić dużo obiektywów na rynku wtórnym - od AI/AIS do najnowszych super-hiper
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dvd_100 Zobacz posta
    Coś czytałem o pentaxie i minolta, ale za wiele się nie dowiedziałem.
    Tak jak i dziś te firmy trochę odstawały od Canona i Nikona (pomijam pewne rozwiązania zupełne prekursorskie np w minolcie itd, ale co z tego, że mieli pierwsi cos tam, skoro potem na półce profi lepiej robili to Nikon z Canonem). Gdybyś pytał o manualne, bez AF to szło by wymienić dużo fajnych konstrukcji - Pentax LX, Olympus OM2 i kilka innych. Ale one sa bez AF. A z AF to już gorzej. Minolta Dynax 9? No i słabszy wybór optyki. Dlatego jednak chyba polecić gównie mozna to co pisałem - Nikona F100 i canona, np EOS 5.
    Jesli to za wysokie modele to niżej też coś znajdziesz. Nikon F90, C EOS 50.
    Wyżej też coś znajdziesz - u Nikona F4, F5, że o F6 nie wspomnę, ale F100 naprawdę jest OK. U canona EOS 1.
    U nikona i canona masz dużą dostępność do szkieł - to te aktualnie używane w systemach
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    F90 wydaje się fajną i niedrogą puszką, a czymś konkretnym różnią się poszczególne modele X, S? Czy nowe obiektywy będą współpracować z tym aparatem? (pomijając FF, bo to oczywista oczywistość).

  8. #8

    Domyślnie

    Może sprecyzuj pytanie do czego Ci ten AF potrzebny?
    Jakie zdjęcia robisz?
    Bo "jakiś aparat z AF" to bardzo szerokie pojęcie...
    Jeśli to nie jest zakup "na już" to ja w listopadzie będe w PL i mogę Ci pożyczyć F90X na 2-3 dni.
    Sam sprawdzisz czy ten AF Ci odpowiada. Jeśłi będzie za kiepski do Twoich zdjęć to musisz patrzeć wyżej na F5, F6 lub Canon EOS 1 (N lub X).
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  9. #9

    Domyślnie

    Ostrzenie manualne jest trochę męczace z moim wzrokiem, więc potrzebuje czegoś lepszego. Fotografia uliczna, czasami jakiś koncert, architektura, krajobraz.

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    OK. Tylko zagadnienie można rozbijać na atomy. Chcesz szybkiego reporterskiego AF ? No to F100 jest dobry. Bo AF jest też w F501 - ale to ślimak absolutny
    Nowsze obiektywy do nikona nie mają pierścienia przysłon. Jeśli masz takie szkła to musisz kupić body, które potrafi takie obiektywy obsłużyć, a to oznacza, że F100 jest OK, a np F501 nie.
    Jeśli obiektywy masz ze skalą przysłon - to kłopotu nie masz, kupujesz takie body jakie chcesz.
    To nie jest skomplikowane, ale będąc nieświadomym można kupić coś, co nie będzie miało pełnej oczekiwanej funkcjonalności. Bo pewnie nie będzie cie interesowała praca wyłącznie w trybie P lub S z obiektywami typu G, a w wielu body nikona będziesz zmuszony do tego, nie da się używać trybu M albo A. Zniechęciłem cie do nikonów?
    Nie bez kozery polecałem ci body Nikon F100, gdzie tym wszystkim nie musisz sobie zawracać głowy, bo ten aparat obsłuży wszystko, ma 2 koła nastaw tak jak współczesne cyfrówki i możesz podpinać także obiektywy bez skali przysłon, masz wszystkie tryby.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •