Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Zalew Soliński porankiem

    Witajcie,

    Dzisiaj wrzucę zdjęcia moich poranków z nowym d7200 + sigma 17-70 - pierwszy raz użyty sprzęt i jestem z niego zadowolony do tego spisała się aura, wschód był majestatyczny. Mimo, że lubię spać tym razem byłem zadowolony, że się zerwałem szybciej. Wy co sądzicie?

    1. Brzask..


    2. Płonąca woda

    https://drscdn.500px.org/photo/12419...4f25e0710e3d57

    3. Pod pierzynką


    4. Azja..


    Parametry i fotki można obejrzeć na moim 500px.com (stopka)
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 06-10-2015 o 16:15 Powód: rozmiar zdjęć

  2. #2

    Domyślnie

    Masz super klimat na zdjęciach. Na 2 i 4 widać, ile można osiągnąć różną obróbką (dla mnie 4 fajniej wygląda ze względu na dramatyzm sceny). Za wszystkie masz ode mnie plusa.
    Pozdrawiam, Czarek
    blog
    instagram
    instagram2

  3. #3

    Domyślnie

    Myślę, że będziesz miał coraz mniej powodów by się wysypiać
    Jeśli możesz to sprawdź czy rozmiary fotek są zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami forum .... (jak dla mnie 2 jest ciuuuuut a duża)
    Ten Hong Kong na 4 jest sympatyczny, kupuje to.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cezary-k Zobacz posta
    Masz super klimat na zdjęciach. Na 2 i 4 widać, ile można osiągnąć różną obróbką (dla mnie 4 fajniej wygląda ze względu na dramatyzm sceny). Za wszystkie masz ode mnie plusa.
    Właśnie zastanawia mnie ta kwestia - czy to źle? czy to manipulowanie jest uzasadnione? tego dnia co chwilę stojąc nawet w jednym miejscu miałem różne warunki co mi odpowiadało, bo sporo się działo na przestrzeni 1,5h - później już raczej się uspokoiło (zdjęcie 3. to już ukazanie ostatnich ciekawych efektów). Nie mniej postprodukcja to istotny element tych zdjęć.

  5. #5

    Domyślnie

    I właśnie 3 podoba mi się najbardziej. Potem 1-ka. Reszta też OK, tylko nie jestem do końca przekonany, czy ciut nie przesadziłeś z obróbką - szczególnie na 4 (zielone niebo i woda).
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  6. #6

    Domyślnie

    To nie źle, tylko dobrze moim zdaniem, dla mnie obróbka jest immanentną częścią fotografii. Może nie jestem zachwycony każdym aspektem tej obróbki (np. ta ciemna chmura pomarańczowego smogu na pierwszym zdjęciu), ale ogólnie zdjęcia są fajne przez interesujące pokazanie mgły i oparów - czego normalnie nigdy nie widzę, bo ja nie mam siły, żeby wstać.

    Zdjęcia podobają mi się, z tym ze odwrotnie niż u poprzedników nie podchodzi mi ostatnie, ze względu na tą próbę łatania przepalonych partii przez zaciemnianie tych fragmentów na obrazku. To się na ogół nie udaje, a takie próby tylko wskazują, że coś tu jest nie tak.

    Ale pozostała pierwsza trójka fajna.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    Ogólnie rzecz biorąc przy takich warunkach często używam bracketingu, by móc lepiej wyłapać światłocienie bez nadmiernego znęcania się nad pojedyńczym plikiem. Teraz właściwie chciałem przetestować nowy aparat z nowym tanim szkłem - jak to wychodzi - i właściwie obróbka odbyła się na jpgach. Zdjęcie 4 wyjściowo było jak dla mnie s********e - źle dobrany balans i kontrast mogłem zwiększyć przez co mógłbym też uzyskać mniejsze przepalenie, ale.. problem w tym, że kaczki nie ustawiają się na zawołanie a mgły nie stoją w miejscu - czas był też ograniczony, bo aura zmienaiła się strasznie szybko Człowiek zaspany na kacu ma też ograniczoną percepcję.. także to też weźcie pod uwagę hehe

    PS: Odnośnie wielkości fotki to na bank za duża jest, ale nie wiem jak edytować pierwszy post....

  8. #8

    Domyślnie

    No i miodzie, fajne warunki, ładnie skadrowane, dobra obróbka, nie dodam nic nowego ponad to co już napisano
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  9. #9

    Domyślnie

    Niesamowity klimat na zdjęciach. Byłem kiedyś miesiąc nad Soliną, ale takich widoków nie miałem okazji oglądać. Kadrowanie bez błędów z wyjątkiem nr 4 - lewa strona.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mike_L Zobacz posta
    Niesamowity klimat na zdjęciach. Byłem kiedyś miesiąc nad Soliną, ale takich widoków nie miałem okazji oglądać. Kadrowanie bez błędów z wyjątkiem nr 4 - lewa strona.
    Mike, 4. tak ucieta bo tam już zakończył się "piękny" kadr.. typowe dla tutejszych żeglarzy "bałaganiarstwo" tj. w tym przypadku jakaś buda z podartą plandeką, która psuła cały kadr.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •