Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 64
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thekrycha Zobacz posta
    i realizacja obowiązków pracowniczych (to jak mniemam nie jest spełnione, chyba że focenie imprez firmowych masz w zakresie swoich obowiązków). Podsumowując, wszelkie prawa majątkowe do fotek są Twoje.
    jest paragraf który działa korzystnie dla obu stron, przepisy wypadków przy pracy KP i tutaj właśnie obalam twoje twierdzenie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez miroko Zobacz posta
    pytam zupełnie z ciekawości, bezkonfliktowo

    czy to znaczy, że jest jakaś szersza definicja prawna co do tego co to znaczy ''autor'' ?

    jestem w stanie zrozumieć prawa do zdjęcia, że to nie ja mam prawa nawet jak zrobiłem fotkę (bo może fotka zawiera coś na czego zrobienie zdjęcia muszę mieć np. pozwolenie, czy coś ''w ten deseń'') ale co do kto jest autorem to w sumie nie rozumiem...
    Autor - posiada prawa autorskie, masz "kilka" stron definicji. Problemem są inne akty prawne od konstytucji po najprostsze regulaminy i zbieżność sytuacji, oraz to co kto potrafi udowodnić.

    Niektórzy są na tyle prości i próżni że te "kilka" stron spłycają do naciśnięcia spustu.
    Nie robię nic za darmo i proszę nie proś mnie o to. Za darmo pracują podobno niektórzy fotografowie.
    autor=posiadacz praw autorskich=właściciel zdjęcia, jeżeli sam możesz sprzedać zdjęcie jesteś jego autorem, w każdym innym przypadku nie.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez njght_84 Zobacz posta
    jest paragraf który działa korzystnie dla obu stron, przepisy wypadków przy pracy KP i tutaj właśnie obalam twoje twierdzenie.
    Jeśli wyjazd integracyjny nie miał charakteru obowiązkowego lub chociaż nie wynikał z polecenia służbowego, nawet ustnego, nie możemy mówić o wypadku przy pracy. Nie do końca zatem rozumiem obalenie twierdzenia. Czytając Twoje 'mgliste' posty zakładam, że szczegóły poznamy jedynie w Twojej poradni
    TEMATYCZNE & RAWKI - Zapraszamy do zabawy
    Pozdrawiam, Michał

  3. #13

    Domyślnie

    masz rację, darmową poradę i rozwiązanie już udzieliłem, jeżeli chcesz pomoc prawną z aktami zapraszam do współpracy.

    Nie znamy całej historii dlatego nie ma co się przebijać na 100%, ale w tym przypadku(stan wiedzy) jestem w stanie udowodnić że wszystkie prawa należą do pracodawcy.
    Nie robię nic za darmo i proszę nie proś mnie o to. Za darmo pracują podobno niektórzy fotografowie.
    autor=posiadacz praw autorskich=właściciel zdjęcia, jeżeli sam możesz sprzedać zdjęcie jesteś jego autorem, w każdym innym przypadku nie.

  4. #14

    Domyślnie

    Uwielbiam takich wojowniczych prawników którzy wszystko wiedzą najlepiej (a dokumentują to ogólnikami na forum). Ale jak przyjdzie co do czego, to "sorry, nie dało się".

    PS: z moich osobistych doświadczeń z prawnikami ponoć specjalizującymi się w PA wynika raczej, że to oni kradną (albo raczej oszukują). Porada (guzik warta - podobnie do twojej) była, kasa wzięta, a faktury nie ma - choć być miała.
    Ale rozumiem twoje działanie - reklama na forum jest, może jakiś jeleń się trafi.

  5. #15

    Domyślnie

    To zdjecie pewnie warte tyle co ten obraz ktory zwinal bredzislaw.

  6. #16

    Domyślnie

    Merde, prawnicy na forach zawsze wszystko wiedzą najlepiej - to jest aksjomat. Komuś w końcu muszą opowiedzieć, że na czymś się znają, tfu, że się znajo.

    Na szczęście ci lepsi nei reklamują się tutaj, i daj boże jak najdłużej.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #17

    Domyślnie

    Rozważ to co proponują Ci koledzy, isc na wojnę za 50 zl to raczej marny pomysł.

    Co do kolegi prawnika natomiast, na forum obowiązuje oplata za "komercje", kto jak kto ale prawnik powinien czytać regulamin przed jego zaakceptowaniem.
    Przywołuje do porządku bo będzie banik za reklamę.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Rozważ to co proponują Ci koledzy, isc na wojnę za 50 zl to raczej marny pomysł.

    Co do kolegi prawnika natomiast, na forum obowiązuje oplata za "komercje", kto jak kto ale prawnik powinien czytać regulamin przed jego zaakceptowaniem.
    Przywołuje do porządku bo będzie banik za reklamę.
    Brawo dla moderatora!
    Porada została udzielona całkowicie za darmo.
    Oczekiwanie wyjaśnienia sprawy na forum ok 2-3 roboczogodziny za darmo to absurd, no ale pewnie robią zdjęcia za dziękuję więc oczekują od innych wolontariatu. Grzecznie odpowiedziałem że tego typu rozwiązania/rozpisanie i przed sądowne wezwanie do ugody/ rozpoczęcie sprawy tylko odpłatnie i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, a szczególnie oferty handlowej. Kogo jak kogo, ale przede wszystkim fotografów trzeba oduczać wolontariatu. Nie mówię że sprawa nie była by wygrana, bo też chętnie bym się podjął ochrony Pana z pierwszego postu, ale zapewne tak jak któryś cwaniak pisał o prawnikach że obiecywał i przegrał, tutaj jesteśmy z góry na pozycji przegranej i musimy udowodnić że jest inaczej.

    Argument naciśnięcia spustu, w własnym aparacie jest zbyt mało przemawiający. Co jak w międzynarodowej firmie jest kara za wykonanie zdjęć w miejscu pracy na poziomie 1 000 000E, sam by się wpakował w maliny, chyba wszystkie zakłady mają zakaz fotografowania itd.. Co gdy są osoby na zdjęciu przedmioty chronione ustawowo, nawet gdy tablica z wykresami jest na zdjęciu może być spory problem.

    Osobiście jestem ogromnym przeciwnikiem okradania fotografów, lecz nie zdają sobie sprawy że nie są właścicielami(nie pisze autorami bo są zbyt dumni), tak jak pisałem 90% fotografów to złodzieje wg prawa.
    Dla prostaków którzy się tutaj wypowiadali czy autor książki"xyz" (celebryta) jest autorem choć nawet zdania nie sklecił w książce? Trzeba troszeczkę szerzej patrzyć na świat, udzieliłem porady za darmo "dałem palec", od razu głosy nienawiści "daj rękę"
    Ostatnio edytowane przez njght_84 ; 07-10-2015 o 09:27
    Nie robię nic za darmo i proszę nie proś mnie o to. Za darmo pracują podobno niektórzy fotografowie.
    autor=posiadacz praw autorskich=właściciel zdjęcia, jeżeli sam możesz sprzedać zdjęcie jesteś jego autorem, w każdym innym przypadku nie.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez njght_84 Zobacz posta
    Argument naciśnięcia spustu, w własnym aparacie jest zbyt mało przemawiający. Co jak w międzynarodowej firmie jest kara za wykonanie zdjęć w miejscu pracy na poziomie 1 000 000E, sam by się wpakował w maliny, chyba wszystkie zakłady mają zakaz fotografowania itd.. Co gdy są osoby na zdjęciu przedmioty chronione ustawowo, nawet gdy tablica z wykresami jest na zdjęciu może być spory problem.

    /ciach/

    Dla prostaków którzy się tutaj wypowiadali czy autor książki"xyz" (celebryta) jest autorem choć nawet zdania nie sklecił w książce? Trzeba troszeczkę szerzej patrzyć na świat, udzieliłem porady za darmo "dałem palec", od razu głosy nienawiści "daj rękę"
    Niczego nie udzieliłeś, a też nie wiem na czym opierasz tezę że chcemy coś od ciebie za darmo. Chcemy tylko tyle, żebyś przestał bełkotać od rzeczy. To jest moja porada, również za darmo.
    Milion euro kary... Co jeszcze wymyślisz? Strategiczne obiekty wojskowe w korpo i kara więzienia za fotografowanie?

    Nadajesz się do rządu, jesteś tak samo oderwany od rzeczywistości jak panowie z Wiejskiej.

  10. #20

    Domyślnie

    @njght_84 podsumujmy zatem, zaznaczam, że bez złośliwości. Poniżej kilka wycinków z Twoich wypowiedzi:

    Cytat Zamieszczone przez njght_84 Zobacz posta
    ... polecam swoją poradnię prawną, wiele zależy od okoliczności ...
    Cytat Zamieszczone przez njght_84 Zobacz posta
    ... wyjaśniłem że nie zawsze wykonawca jest autorem, szereg zbieżnych sytuacji ...
    Cytat Zamieszczone przez njght_84 Zobacz posta
    ... jest paragraf który działa korzystnie dla obu stron, przepisy wypadków przy pracy KP ...
    I chyba najważniejsze
    Cytat Zamieszczone przez njght_84 Zobacz posta
    ... Nie znamy całej historii dlatego nie ma co się przebijać na 100% ...
    Ze wszystkich wypowiedzi wynika, że wiele zależy od okoliczności, ale te znamy wyłącznie w zakresie w jakim opisał je autor wątku w pierwszym poście i umówmy się, że najważniejszych szczegółów tam brakuje. Dziwi zatem kategoryczny ton Twoich wypowiedzi, cytuję:

    Cytat Zamieszczone przez njght_84 Zobacz posta
    ... nie masz najmniejszych praw do zdjęcia, a za każdą próbę chęci dorobienia grozi Ci do 3 lat więzienia. Jeżeli będziesz chciał się opierać o prawo autorskie podchodzisz pod wyłudzenie ...
    Cytat Zamieszczone przez njght_84 Zobacz posta
    ... Ale z tego co widzę wyłącznym właścicielem praw autorskich i majątkowych jest firma, autor nie zawsze jest autorem, w tym przypadku nie jest ...
    Cytat Zamieszczone przez njght_84 Zobacz posta
    ... 90% fotografów to złodzieje przynajmniej na moim rynku ...
    Cytat Zamieszczone przez njght_84 Zobacz posta
    ... ale w tym przypadku(stan wiedzy) jestem w stanie udowodnić że wszystkie prawa należą do pracodawcy ...
    Zgodzisz się chyba, że brakuje wielu szczegółów aby cokolwiek wyrokować.

    Być może stąd właśnie wypowiedzi, jak nas 'ładnie' określiłeś, cwaniaków i prostaków.
    TEMATYCZNE & RAWKI - Zapraszamy do zabawy
    Pozdrawiam, Michał

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •