Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Dawno nic nie skrobnąłem, ale wchodząc w Twój wątek to wiadomo... Eleganckie kwadraciki.
    D7100 / S 10-20 / N 18-105 VR/ N 70-300 VR / Slik Pro 500 DX / SB-600 /

  2. #12

    Domyślnie

    napisz kilka słów o technice wykonania tych fotografii..

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez music2000 Zobacz posta
    napisz kilka słów o technice wykonania tych fotografii..
    Ad 1
    Nikon D800 + Tokina 12-24 na 19 mm, filtr Hoya Nd 400, ISO 100, f/8, 10 sekund
    Ad 2
    Nikon D800 + Tokina 12-24 na 18 mm (graniczna użytkowa ogniskowa na FX), bez filtrów, ISO 320, f/4, 30 sekund
    Ad 3
    Nikon D800 + Nikkor 24-120/4 na 24 mm, filtr Hoya Nd 400, ISO 100, f/8, 6 sekund, dwa poziome kadry złączone w vertoramę (zabrakło ogniskowej)

    W PP korekta balansu bieli, krzywe, poziomy. Bez dziwactw

  4. #14

    Domyślnie

    a to jednak tylko 3-czka łączona...

    a samo łączenie w vertoramę?

    Też mam tą Tokine, raz ja założyłem na FX ale jakoś nie bylem przekonamy.. Ty pokazujesz że jednak można

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez music2000 Zobacz posta
    a to jednak tylko 3-czka łączona...

    a samo łączenie w vertoramę?

    Też mam tą Tokine, raz ja założyłem na FX ale jakoś nie bylem przekonamy.. Ty pokazujesz że jednak można
    Łączenie najprostsze z możliwych. Wyrównanie horyzontu obu kadrów i nałożenie na warstwach (brakowało mi kilku mm ogniskowej, żeby mieć więcej nieba w kadrze). Jak mówię - bez dziwactw

    Tokina jest bardzo dobra Na 18 mm widać winietowanie w rogach, ale od 19 mm jest już bez zarzutu. Te dodatkowe 5 mm na szerokim końcu poniżej 24 mm na FX robi jednak dużą różnicę. Nie ma jednak co się oszukiwać - to tylko erzac szkła pod FX.

  6. #16

    Domyślnie

    Wypada komentarz dać:
    1 kadr mało ambitny i pomimo że poprawny to nic w nim nie porywa, pomost w kadrze to nie gwarantowany sukces, niebo bez chmurki też nie pomaga,
    2 z cyklu byłem zdjęcie zrobiłem, niby wszystko poprawne ale nic tam ciekawego nie widzę, te badyle w pierwszym planie też nic nie wnoszą,
    3 też bez mocnego akcentu, konar drzewa nie cały więc to kompletnie zabija kadr, woda to nie jest w tym kadrze na pewno więc moim zdaniem przekombinowane zdjęcie,
    Tak na koniec o zachodzie można zrobić zdjęcia z lepszym światłem i takim akcentem zakończę.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    Wypada komentarz dać:
    1 kadr mało ambitny i pomimo że poprawny to nic w nim nie porywa, pomost w kadrze to nie gwarantowany sukces, niebo bez chmurki też nie pomaga,
    2 z cyklu byłem zdjęcie zrobiłem, niby wszystko poprawne ale nic tam ciekawego nie widzę, te badyle w pierwszym planie też nic nie wnoszą,
    3 też bez mocnego akcentu, konar drzewa nie cały więc to kompletnie zabija kadr, woda to nie jest w tym kadrze na pewno więc moim zdaniem przekombinowane zdjęcie,
    Tak na koniec o zachodzie można zrobić zdjęcia z lepszym światłem i takim akcentem zakończę.
    Fakt. Spieprzyłem na całej lini



  8. #18

    Domyślnie

    Jeszcze dodam tyko 2 uwagi Duży staż i wiedza/doświadczenie powinny motywować do zdjęć ambitnych z przekazem, bez tego to tylko zdjęcia typu "Ja tu byłem i zdjęcie popełniłem", trzymanie się utartych ścieżek mleczna woda/konar/kładka oznacza stanie w miejscu.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    Jeszcze dodam tyko 2 uwagi Duży staż i wiedza/doświadczenie powinny motywować do zdjęć ambitnych z przekazem, bez tego to tylko zdjęcia typu "Ja tu byłem i zdjęcie popełniłem", trzymanie się utartych ścieżek mleczna woda/konar/kładka oznacza stanie w miejscu.
    Nie sposób się nie zgodzić Tylko, że ciężko mz. to oczekiwanie odnieść do zdjęć stricte krajobrazowych
    Jestem pewien, że gdyby dziś żył Ansel Adams*, też by mógł w internecie przeczytać pod swoim adresem dokładnie taką samą wypowiedź od jakiegoś anonimowego forumowicza

    ______
    *W żaden sposób nie przyrównuję się do Mistrza

  10. #20

    Cool

    Tak nie zamydlaj mojego przekazu, dobrze wiesz o co mi chodzi, trochę więcej da się od ciebie oczekiwać

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •