Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Wrocławski Marsz Patriotów 2015

    Zdjęcia są słabe. Nie robiłem nigdy street photo ani reportażu. Wrzucam raczej jako ciekawostkę. :P Spóźniłem się niestety na race (dzięki ci, o wspaniała MPK!). Ogólnie słaba impreza jak dla mnie. Przy megafonie jakiś... kibol (sorry, ale tak mi się kojarzył, również niektóre hasła tak trochę zalatywały). Ludzi było sporo. Większość chyba normalna. Dużo osób przyszło z kamerami/aparatami, więc nie czułem się osamotniony. Ogólnie więcej raczej nie pójdę, ale przynajmniej miałem okazję wyrobić sobie zdanie na ten temat. Zadymy nie było (chyba, że po tym, jak sobie poszedłem - nudziło mi się i szybko się stamtąd zawinąłem).





  2. #2

    Domyślnie

    Nooo, ale można było się pokusić o coś zadbanego w formie, wyszukać, tak żeby było co pokazać.
    <a href="http://www.flickr.com/photos/133295965@N06/albums/">ALBUMY TEMATYCZNE</a>
    <a href="https://www.facebook.com/FotografiePlockaGrzegorzPiaskowski/">Facebook</a>

  3. #3

    Domyślnie

    Z bliżej nieokreślonych powodów w EXIF'ie nie ma żadnych informacji o obiektywie/przysłonie.

    Wszystkie zdjęcia są mocno niedoświetlone.
    A6000 powinno się dać robić zdjęcia na ISO 6400, warunkiem jest ostre(zarówno w kwestii trafienia z GO, jak i ostrości obiektywu) i nieporuszone zdjęcie.

    1.)Jeśli twoje zdjęcie nie jest wystarczająco dobre, znaczy to tylko, że nie podszedłeś wystarczająco blisko – Robert Capa
    2.) Zdjęcie jest poruszone i na dobrą sprawę jest o niczym i nic na nim nie przyciąga wzroku.
    3.) Ostrość jest na budynku.
    4.) Znowu ostrość jest na budynku.

    Prawda jest też taka, że tematu nie da się sensownie ruszyć bez FF pokroju D3s/D4/D4s/D750/D810 i jasnych stałek.

  4. #4

    Domyślnie

    O ile nie ukrywam się z tym, że zdjęcia są słabe, to akurat niedoświetlenie nie jest moim zdaniem problemem. Było ciemno, więc na zdjęciach też jest ciemno. Obiektyw to Samyang 12mm - dlatego nie ma go w exifie.

  5. #5

    Domyślnie

    "Prawda jest też taka, że tematu nie da się sensownie ruszyć bez FF pokroju D3s/D4/D4s/D750/D810 i jasnych stałek"
    Kolega to tak na poważnie!!!
    Moim zdaniem to wystarczy 4/3 z jasną stałkoą.

    Fakt że zdjęcia ciut za ciemne, nawet jeżeli jest ciemno.

    Pozdrawiam.
    .
    bez przynależności

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burzaa Zobacz posta
    "Prawda jest też taka, że tematu nie da się sensownie ruszyć bez FF pokroju D3s/D4/D4s/D750/D810 i jasnych stałek"
    Kolega to tak na poważnie!!!
    Moim zdaniem to wystarczy 4/3 z jasną stałkoą.

    Fakt że zdjęcia ciut za ciemne, nawet jeżeli jest ciemno.

    Pozdrawiam.
    .
    Jak najbardziej na poważnie.
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=266940 Masz tutaj zdjęcia z EXIF'ami i na przyszłość polecałbym nie wypowiadać się w tematach o których nie masz najmniejszego pojęcia.

  7. #7

    Domyślnie

    Dla mnie to cały reportaż jest o niczym i nic na nim nie przyciąga wzroku. Wprowadzenie do reportażu to tłumaczenie, że spóźniająca komunikacja odpowiada za brak ciekawych ujęć. Co do podnoszonego w komentarzach niedoświetlenia to "jak jest noc to musi być ciemno" i nie przeszkadza brak szczegółów.

  8. #8

    Domyślnie

    Do "Zelber"
    Drogi kolego pojęcie mam bo mam FF, miałem 4/3 i mam fuji
    Takie zdjęcia, nawet takiet jak ty pokazałeś to telefonem!!! O czym ty piszesz i co pokazujesz??? To ty nie wiesz o czym piszesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ja już skończyłem dyskusję. Baw się dobrze.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez burzaa ; 20-11-2015 o 14:44
    bez przynależności

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burzaa Zobacz posta
    Do "Zelber"
    Drogi kolego pojęcie mam bo mam FF, miałem 4/3 i mam fuji
    Takie zdjęcia, nawet takiet jak ty pokazałeś to telefonem!!! O czym ty piszesz i co pokazujesz??? To ty nie wiesz o czym piszesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ja już skończyłem dyskusję. Baw się dobrze.

    Pozdrawiam.
    W przeciwieństwie do Ciebie coś pokazał. W dodatku coś dobrego.

    Co do samych zdjęć- na debiut jest okej. Czy warto publikować taki materiał to kwestia subiektywna. Wg. mnie warto chociażby po to by bardziej doświadczeni zwrócili uwagę na błędy które na poczatku bardzo łatwo popełnić.

  10. #10

    Domyślnie

    Komunikacja nie tłumaczy braku ciekawych zdjęć. Napisałem przecież, że foty są słabe (głównie kadrowanie, nie robię repo i nie wiem jak to ugryźć, ale mam świadomość, że to jest słabe) i wrzucam raczej jako ciekawostkę. A rac mi szkoda, bo to był pewnie jeden z ciekawszych momentów marszu. Jasność dostosowałem do tego, co widziałem gołym okiem. Może błędnie, ale nie chciałem robić dnia z nocy i zmieniać klimatu, który widziałem. Wydaje mi się też, że ta zasada "jeśli zdjęcie jest słabe, to jesteś za daleko" się nie sprawdza. :P Może trzeba było użyć 50mm zamiast 12mm.

    PS Nie spinajcie się tak, chłopaki. :P

    Co do samych zdjęć- na debiut jest okej. Czy warto publikować taki materiał to kwestia subiektywna. Wg. mnie warto chociażby po to by bardziej doświadczeni zwrócili uwagę na błędy które na poczatku bardzo łatwo popełnić.
    To tylko forum, a nie portfolio. Czemu więc nie publikować?
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 21-11-2015 o 13:01

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •