Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    Gory i dol razem sklej a niebo chyba z innego obrazka. W mojej 810 wlaczam LV i "szukam pomiarem" swiatla miejsca, gdzie ladnie wyglada- to nie jest metoda dla dobrych fotografow, ale dla leniwych, ktorym sie nie chce bracketingu ustawic- efekty czesto pozostawiaja wiele do zyczenia.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  2. #12

    Domyślnie

    Zobacz Przykład D z Samsung-a jak wyciąga z cieni zarazem filtrując jasności,
    ja tez szukam ale u mnie jak mierze w ciemnych punktach to jasne strasznie przepala, na przykładzie A którym podałem to jeszcze ujdzie i z pierwszego można coś wyciągnąć ale pol godziny później jak się przyciemniło już był problem,
    te nowsze jak Twój D810 to sobie radzi dobrze jak Samsung ale nie ma już tej "miękkości" w zdjęciach

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Gerard - możesz też kombinować z wołaniem RAW w LR. Górną część kadru wywołaj z innym WB, zdejmij niebieski, przyciemnij. Bywa, że takie odległe góry sie woła z trzema strefami jesli chodzi o WB.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Gerard - możesz też kombinować z wołaniem RAW w LR. Górną część kadru wywołaj z innym WB, zdejmij niebieski, przyciemnij. Bywa, że takie odległe góry sie woła z trzema strefami jesli chodzi o WB.
    Racja Jacku, z niebieskim moglem zjechać a dwa muszę powstrzymać się z wystawianiem zdjęć zaraz po obróbce, teraz tez to widzę.

  5. #15

    Domyślnie

    O sposobie jacka nic nie moge powiedziec (choc pewno ma racje) bo nie mam LR. Gdybym jednak spontanicznie wykonal zdjecie przy takim swietle jakie ty miales wyszloby najprawdopodobniej tak samo (pzepalona gora i dobry dol lub ladne niebo i czary dol)- spontaniczne zdjecia wykonane iphonem 6 mojej zony wygladaje czesto na pierwszy a nawet na drugi rzut oka lepiej niz moje.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    O sposobie jacka nic nie moge powiedziec (choc pewno ma racje) bo nie mam LR. Gdybym jednak spontanicznie wykonal zdjecie przy takim swietle jakie ty miales wyszloby najprawdopodobniej tak samo (pzepalona gora i dobry dol lub ladne niebo i czary dol)- spontaniczne zdjecia wykonane iphonem 6 mojej zony wygladaje czesto na pierwszy a nawet na drugi rzut oka lepiej niz moje.
    Jacek ma na pewno racje tylko zapomina ze to co dla niego "splunąć" to dla mnie duże wyzwanie
    Ja wiem ze ..... baletnicy ....
    ale warunki mimo ze fajne to ciężkie do zrealizowania, bardzo jasna góra a dol otoczony i zacieniony lasem, bez statywu zjadłem trochę nerwów

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez .:Gerard:. Zobacz posta
    Jacek ma na pewno racje tylko zapomina ze to co dla niego "splunąć" to dla mnie duże wyzwanie
    Co ty Ja nie obrabiam zdjęć, to moja pięta achillesowa. Za to słyszałem i widziałem co pokazywał pewien fantastyczny fotograf na plenerze/warsztatach w Toskanii.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Co ty Ja nie obrabiam zdjęć, to moja pięta achillesowa. Za to słyszałem i widziałem co pokazywał pewien fantastyczny fotograf na plenerze/warsztatach w Toskanii.
    Chyba wiem kogo masz na myśli, bodajże Jacek tez miał na imię, widziałem zdjęcia Toskanii tutaj na forum, bajeczne.

  9. #19
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Nie Jacek, Jarek. Zdradzam jego tajemnice
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie Jacek, Jarek. Zdradzam jego tajemnice
    No tak, mój błąd, tam gdzie żeście jeździli bo tez miałem jechać tylko coś nie wypaliło.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •