Close

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 87
  1. #71
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ja jestem zdania, że jak najbardziej można porównywać różne systemy. I nie widzę tu nadużycia a jedynie właśnie sprowadzenie do wspólnego mianownika, którym jest jakość obrazka. W praktyce używa się tego tak samo, trzeba jedynie zależnie od potrzeb, otworzyć lub odpowiednio przymknąć oba obiektywy lub np podbić ISO bez straty na jakości względem apsc, bo pełna klatka daje takie możliwości. To oczywiście w razie gdybyśmy potrzebowali odpowiednio skrócić czas naświetlania. Jeśli już to w pewnych sytuacjach może wyjść konieczność użycia filtra przy w pełni otwartym 56 podczas gdy odpowiednio ciemniejszy 85 zapewni podobne rozmycie a jednocześnie nie przepali obrazka. A co do osobistych preferencji to nie rozumiem, bo jeśli to nadal w temacie bezpośredniego odpowiednika to nawet wspomniana przez Ciebie Sigma ma inną wagę i rozmiar, inny kąt obrotu pierścienia, inaczej pracuje AF itd (w porównaniu np z systemówkami od C i N). Idąc tym tropem niczego się nie da z niczym porównać, bo zawsze będą jakieś drobne różnice, niuanse, które dla kogoś mogą się okazać kluczowym ficzerem.
    Obawiam się kolego sympatyczny, że miewasz skłonności do "odjeżdżania"
    Tłumaczysz mi jak się używa obiektywy, potem mylisz określenia "porównywalny" i "taki sam" itd.
    Porównywanie obiektywów projektowanych na inne matryce jest trochę jak porównywanie skuterów z chopperami i tu też można użyć formułki o "sprowadzeniu do wspólnego mianownika, którym jest jakość" prowadzenia.

  2. #72

    Domyślnie

    Ja zaś się obawiam, że źle interpretujesz moje słowa (w sumie nie pierwszy raz z tego co sobie przypominam) a dwa, że chyba sam za bardzo już nie pamiętasz od czego zaczęła się dyskusja i do jakiego jej fragmentu się odniosłem. A kąśliwe uwagi o odpływaniu nie robią na mnie wrażenia z tej prostej przyczyny, że chyba sam bardzo lubisz żeglować po oceanie ogólników. I niczego nie próbuję Cię uczyć. Zdaję sobie sprawę, że aparatu używasz nie od dziś. Pozdrawiam.

  3. #73
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ja zaś się obawiam, że źle interpretujesz moje słowa (w sumie nie pierwszy raz z tego co sobie przypominam) a dwa, że chyba sam za bardzo już nie pamiętasz od czego zaczęła się dyskusja i do jakiego jej fragmentu się odniosłem. A kąśliwe uwagi o odpływaniu nie robią na mnie wrażenia z tej prostej przyczyny, że chyba sam bardzo lubisz żeglować po oceanie ogólników. I niczego nie próbuję Cię uczyć. Zdaję sobie sprawę, że aparatu używasz nie od dziś. Pozdrawiam.
    W tym co napisałem nie ma ani grama uszczypliwości. Żeby uniknąć takich nieporozumień od pewnego czasu używam tych nieszczęsnych emotikonów, ale nawet to nie zawsze pomaga.

  4. #74

    Domyślnie

    Komu ta wojenka i po co?...

  5. #75
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Ale jaka "wojenka", bo nie rozumiem? Nie zaobserwowałem żadnej.

  6. #76
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  7. #77

    Domyślnie

    Eee, w ostatniej minucie się zleciały sępy. A było tak pięknie
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  8. #78

    Domyślnie

    Fakt faktem, że używek tego modelu brak ... chyba to dobrze świadczy ... kto kupił ten zadowolony i nie w głowie się pozbywać ...
    Teraz Lady Ku

  9. #79

    Domyślnie Leica Q - komentarze, opinie, zdjęcia

    Uzywek jest sporo i to w bardzo atrakcyjnych cenach. Co nie umniejsza wcale zalet sprzetu..
    Kilka Nikonuf, kilka Leikuf oraz sporo szkla..

  10. #80

    Domyślnie

    No nie wiem, jakoś nie bardzo tanie te używki.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •