Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 87
  1. #11

    Domyślnie

    Ale ja absolutnie nie atakuje kolegi doomin, tylko uważam że jeśli mamy pokazać możliwości swojego sprzętu to wrzućmy RAW a nie malutki jpg.
    Zdjęcie mi się podoba ale w takim formacie to nie pokazuje wszystkcih swoich możliwości.
    Sam byłem przyjemnie zaskoczony jakością Leica Q jak dali mi w Wetzlar się tym pobawić.
    Bardzo fajny aparat za dobrą cenę.
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  2. #12

    Domyślnie

    W pierwszym linku który dodałem jest już 45 opinii i testów. Z czasem pewnie będzie jeszcze więcej. Lepszych testów nie zrobię, więc się za to nie zabieram. Jeśli chodzi o RAW-y to jak sam zauważyłeś jest problem z ich dodawaniem, ale jak ktoś chce się pobawić to podaje link :

    http://www.photographyblog.com/previ...yp_116_photos/

    Bardziej chyba chodzi o wymianę opinii, dyskusję i dobrą zabawę, czasami wrzucenie zdjęcia.

  3. #13

    Domyślnie

    A mi się marzą takie czasy, gdy zdjęcie zamieszczone i podpisane jako ,,prosto z aparatu,, będzie w rzeczywistości prosto z aparatu a nie z molestowane suwakami. Kupiłem kiedyś kompakt Leiki, taki do kieszeni zamiast papierosów i ..... carska jego mać - sprzedałem. A może ja zdjęć robić nie potrafię. Pozdrawiam

  4. #14

    Domyślnie

    Ja naoglądawszy sie różnych ślicznych foci na flickr itp tez kupiłem Fuji X100 Limited Edition i co? Też nie umiałem nim zrobić żadnego akceptowalnego pstryka i poslłałem z ulgą w świat.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Ale ja absolutnie nie atakuje kolegi doomin, tylko uważam że jeśli mamy pokazać możliwości swojego sprzętu to wrzućmy RAW a nie malutki jpg.
    Zdjęcie mi się podoba ale w takim formacie to nie pokazuje wszystkcih swoich możliwości.
    Sam byłem przyjemnie zaskoczony jakością Leica Q jak dali mi w Wetzlar się tym pobawić.
    Bardzo fajny aparat za dobrą cenę.
    problemem w takim aparacie nie są możliwości obrazowania, nowoczesna matryca, dobry obiektyw - co trzeba więcej?
    bardziej się liczą możliwości użytkowe; czy się wieszać nie będzie, czy wizjer elektroniczny strawny, czy AF szybki i celny i czy ręczne ustawianie ostrości to tylko ciekawostka, czy rzecz użyteczna
    bo jest mała różnica pomiędzy zabawą w sklepie, a złapaniem kadru dajmy na to na ulicy

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    Ja naoglądawszy sie różnych ślicznych foci na flickr itp tez kupiłem Fuji X100 Limited Edition i co? Też nie umiałem nim zrobić żadnego akceptowalnego pstryka i poslłałem z ulgą w świat.
    Ja tak miałem z Nex-em6. Nie żeby zdjęć nie robił, ale coś mi w nim przeszkadzało, no to go sprzedałem i kupiłem Q. Od tej pory nie mam pokus na zakup obiektywów

    iso 4000; 1/125s; f/4

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    [...]Zrobięłm jakiś czas temu "test" Leica Summilux 1,4 + Noctilux 50/0,95 + Nikkor 50/1,4 G - warunki jednakowe, kadr - ten sam, statyw, to samo ujęcie, pełne RAW-y mogę udostępnić jak ktoś mi je umieści gdzieś na serwerze (na forum nie da rady...). [...]
    Mogę prosić o konkluzję?
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi1612 Zobacz posta
    Mogę prosić o konkluzję?
    W jakim sensie? Chodzi Ci o to że dla mnie większość takich "testów" w internecie z plikami jpg 800x600px jest do d.py? Tak jest.
    Jeśli ktoś*poważnie myśli o "testowaniu" obiektywu to niech da czyste RAW-y - kązżdy sam wyciągnie wnioski z plików...
    Pozdrawiam. Piotrek.
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  9. #19

    Domyślnie

    Nie, miałem na myśli Twoją konkluzję (noct vs nik)
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi1612 Zobacz posta
    Nie, miałem na myśli Twoją konkluzję (noct vs nik)
    OK.
    Krótko:
    obiekt - kolorowa budowla architektoniczna
    aparat: Leica M9 i Nikon D3X ustawione na to samo ISO 160/400
    obiektyw - Nikkor 50/1.4 G
    obiektyw - Leica Noctilux 50/0,95
    obiektyw - Leica Summilux 50/1.4
    statyw - ta sama odległość, te same parametry, statyw Gitzo GT3541L
    Parametry otwarcia plików - Adobe CS 6 RAW z suwakami na 0.00 ZERO
    Na 0,95 w Noctilux spora CA, znikająca przy domknięciu do 1,4.
    NA Summilux bez CA od 1,4
    NA obydwu bardzo ostro i kontrastowo od pełnego otworu, kolory naturalne.
    Nikon wypadł baaaaaardzo słabo w porównaniu do tych dwóch obiektywów. Mydło i badziewie
    Oczywiście nie znienawidziłem go za to, bo ten "test" to raczej dla mojej ciekawości i wiadomo że do Leici nie podepnę 14-24/2.8 i 600/4
    Inne systemy, inne zastosowania ale fakty dla mnie są takie że obydwa "Luxy" biją na głowę Nikkora.
    Jeśli masz możliwość odebrania RAW o wadze ok. 50 MB/szt to chętnie Ci pokażę moje "wyniki testu" - sam obejrzysz i ocenisz.
    Dla mnie te "testy" gdzie "fotoZiutek" wrzuca obrobione jpg-i w formacie 800x600px i się*zachwyca swoją nową zabawką z MediaMarkt typu "profesjonalny skaner za 999 PLN" są o kant d...py potłuc...
    Pozdrawiam.
    Piotrek
    Ostatnio edytowane przez pioterkow ; 06-11-2015 o 23:08
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •