Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie Wnętrza - ośrodek wypoczynkowy

    Witajcie!

    Tym razem kilka losowych kadrów z sesji dla powstającego ośrodka wypoczynkowego niedaleko Jaskini Niedźwiedziej.

    Zapraszam

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.

    9.

    10.

    Pozdrawiam,
    SerU
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem jest fajnie. Fajne wnętrza bardzo dobrze skadrowane. Kolory też na plus. Jeśli miał bym się czepić to tylko i wyłącznie detali. Detali które mimo wszystko trochę denerwują i odbierają przyjemność oglądania tych fotek.
    1-czarne oprawy cięte krawędzią są niepotrzebne. Spróbuj obciąć parę pikseli z góry aby się tego pozbyć, a obrazek zyska na czystości.(to coś w lewym górnym rogu też zniknie)
    Podobnie rzecz się ma z:
    3-chodzi mi o kratki wentylacyjne. Wiem one są potrzebne, bo gipsówka by pękła ale czy są niezbędne na zdjęciu?
    9-zieleń za oknem ma chyba dziwny kolor?
    Fuji

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki Basket za odwiedziny i komentarz Z 1-ką się zgodzę - pójdzie do klienta poprawione. Co do kratek, to mówiąc szczerze nie przyszły mi w ogóle do głowy - są tam, to są A zieleń na 9 jest efektem oziębiania kadru - wymaskuję okno i poprawię
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  4. #4

    Domyślnie

    Zdjęcie 1 przyciął bym te czarne halogeny na górze.
    Zdjęcie 3 przyciał bym kawałek fotela i te kratki wentylacyjne.
    A tak poza tym jakby wszystkie ośrodki miały takie zdjęcia jak Twoje to powinni być bardzo zadowoleni....
    Pozdrawiam. Piotrek
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  5. #5

    Domyślnie

    Przyjemne, "katalogowe", bardzo porządnie zrobione kadry. Myślę że nawet trochę podrasowują rzeczywistość, więc cel zleceniodawcy jest pewnie jak najbardziej zrealizowany. Na kilku chyba jednak zabrakło szerokości, trochę szkoda np. uciętego fotela, kanapy i lampy na 10, komody na 6 i stolika na 7.

  6. #6

    Domyślnie

    SerU, Ty jesteś człowiek orkiestra
    I mnie zdjęcia się podobają. Duży plus za trzymanie pionów.
    Jak szerokie to szkło?

  7. #7

    Domyślnie

    Na wielu zdjęciach białe ściany maja jakieś dziwne zielonkawe zabarwienie. Widać to szczególnie na 2,4 i 10
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Na wielu zdjęciach białe ściany maja jakieś dziwne zielonkawe zabarwienie.
    To na pewno grzyb...
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  9. #9

    Domyślnie

    Znowu problem "białych sufitów". Czerwone i zielone na przemian.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki za kolejne komentarze. To zlecenie to obróbkowa mordęga - cały czas nad nim siedzę, bo zdjęć jest mnóstwo - każdy pokój lub apartament ma przynajmniej po 4-5 zdjęć (każdy ma łazienkę), a jest ich bodaj w sumie 15. Do tego hol, sala "bankietowa", konferencyjna, kuchnie i cała reszta.
    Szkło to 18mm na FX - mam 18-35 D i kto używa tego słoika do takich celów wie, że nie ma idealnego profilu w LR do niego, więc prostowania i przeklinania jest od groma. Najlepszy, jaki znalazłem w Adobe Lens Profile Downloader, to podpisany jako Nikon D3 18-35, ale też nie jest idealny.

    Jeśli chodzi o przebarwienia, to niestety - mogę to zrobić, jak na 9, ale wtedy robi się szpitalnie, bo wszystkie ściany w całym ośrodku są białe. Np. na 4. zielonkawe zabarwienie, to efekt padającego światła na kanapę, które odbija się na ścianie nad nią. Niestety nie mogłem wszystkich zdjęć robić w okolicach zachodu słońca, bo tydzień, to by było mało. Finalne wersje podszlifuję i polikwiduję część zafarbów, ale z drugiej strony chcę żeby było nieco ciepło, bo to sprawia, że pomieszczenia wydają się bardziej "przytulne" - przynajmniej tak mi się wydaje
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •