Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    zwykłej ramki jak przy analogowym naświetlaniu (zapomniałem fachowej nazwy)
    Maskownica.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Maskownica.
    o to to właśnie, się bawiłem tym jakieś 20-25 lat temu, miało więc prawo uciec z pamięci
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Chyba źle mnie zrozumiałeś. Właśnie nie polecam OP własnoręczne poprawianie zdjęć, bo jest bardzo czasochłonne. I nie pisałem o skanowaniu, ale o naprawie zdjęć w Photoshopie. Skanowanie czy reprodukcja starego zdjęcia jest prosta w porównaniu z jego doprowadzaniem do zadowalającego stanu. Ze skanowania + naprawiania nie żyję, ale zapewniam Ciebie, że nie ma możliwości ślęczenia nad jednym zdjęciem kilkanaście godzin bez przerwy, trzeba dać odpocząć oczom. Stąd nie da się amatorsko naprawić 500 zdjęć w kilkanaście dni. Nawet profesjonaliści potrafią poświęcić kilka dni na restorację jednego zdjęcia. A koszt naprawy kolorowego zdjęcia z usunięciem przebarwień i uszkodzeń, to od ca 50 dol. w górę w USA. Jeśli nadal nie wierzysz, to polecam zagłębić się w książkę: http://www.amazon.com/Digital-Restor...0_SR130%2C160_
    W międzyczasie pojawił się post, więc muszę dodać, że to odpowiedź na post kol. Roberta.
    Ostatniego akapitu chyba nie przeczytałeś.
    Serio sądzisz, że mówiąc o naprawianiu zdjęć kolega myślał o rekonstrukcji na takim poziomie i jest gotowy wydać 500x50USD (25000)?
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  4. #24

    Domyślnie

    Pewno, że nie. To był tylko przykład.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Najlepiej zrób tak - wybierz kilka zdjęć (10 np.) i daj im na próbę do skanowania (najlepiej takich trudniejszych). Zobaczysz co Ci odeślą i zdecydujesz. Możessz też wrzucić tu te skany i obejrzymy. Pozdrawiam. Piotrek
    Dziś mija już 10 dni od Twojego posta i każdy z nas forumowiczów chce Ci pomóc i dobrze doradzić.
    Napisałem Ci 2 października pomysł który wydaje mi się najlepszy w tej sytuacji (powyżej cytat).
    Nam na forum nie widząc tych zdjęć i nie wiedząc jakiej Ty oczekujesz jakości jest bardzo trudno coś konkretnego polecić.
    Powtórzę: daj do 2-3 punktów skanujących z akceptowalnymi dla Ciebie cenami i terminami - i zobacz gdzie efekty najbardziej Ci pasują.
    Pamiętaj że profesjonalne "poprawianie" starych zdjęć to koszty które mogą*sięgnąć kilkuset USD za szt.
    Często są to BARDZO PRACOCHŁONNE retusze wymagające doświadczenia, wiedzy, sprzętu i czasu.
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •