Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 90
  1. #1

    Domyślnie Nikon D750 vs Nikon D810

    Myślę nad zakupem Nikona D810 - jako drugie body. W niedalekiej przyszłości zamierzam sprzedać D600 i dokupić do D750, ale z drugiej strony chciałbym sprawdzić jak się pracuję na D810 i mam dylemat czy:
    -2xD750
    -D810 + D750

    Cel:
    Fotografia Portretowa, plener, studio - praca z modelkami/modelami
    Fotografia Reportażowa, głównie śluby.
    Fotografia Reklamowa, sporadycznie.

    Na ślubach pracuję na dwa aparaty, ale już podczas wesela biorę tylko jedno body, bo jest więcej czasu na zmianę szkiełek i wtedy robię D750. Chciałbym zrobić z D810 główne body, a D750 jako drugie i zapas. I generalnie tu pada pytanie, czy pracując tymi dwoma aparatami są wielkie różnice w ergonomii używania? Czy z łatwością można się przyzwyczaić do pracy na tych dwóch aparatach i obsługa przechodzi w miarę intuicyjnie ? Kolejne pytanie, jak jest z postprodukcją materiału z tych dwóch aparatów, jak wiadomo matryca D810 jest większa niż D750 - czy podczas postprodukcji są odczuwalne jakieś duże różnice, w szumach, dr, kolorach itp? Nie chodzi mi tu o wielkość plików, i szybkość działania jednostki centralnej, i miejsce na dysku, ponieważ mój sprzęt PC spokojnie uciągnie. Nie ukrywam,że praca D600/D750 świetnie się sprawdza przy postproduckcji, bo Raw'y są praktycznie takie same. Jeszcze myślałem nad drugą D750 bo to dobry sprzęt do moich zastosowań, ale podobno ergonomia D810 wymiata i chciałbym jej spróbować. Z większymi plikami też łatwiej pracować przy retuszu, studio i plener - także 36mpx zapewne by się przydało, nie tylko do cropowania. Może znajdzie się osoba, która używa takiego zestawu ?
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 01-10-2015 o 09:58

  2. #2

    Domyślnie

    Nie pomogę za bardzo bo d810 nie mialem tylko zwrócę uwagę Ci, że, jak zapewnię czytałeś nie raz na tym forum, siła przyzwyczajenia do guzikologii jest duża i użytkownicy d700 często narzekali przy przejściu na d750. Możesz spotkać się z tym samym problemem.

  3. #3

    Domyślnie

    Matryca D800/D810 wymiata. To co ten aparat wyprawia z dobrymi szkłami to jest poezja. Ilość detali, jakość zdjęć na niskich iso to najwyższa półka. Nie słuchaj opinii że dzisiejsze szkła nie wykorzystują 36mpix matrycy, bo to brednie są. Do foto reklamowej, plenerów czy studia aparat genialny, w nikonie nic lepszego nie uraczysz do tych zastosowań. Dodatkowo D810 nie ma problemów z AF jakie miały D800, więc i w repo da radę. A gdzie nie da masz D750, które lepiej użyć do szybkich strzałów lub jeśli trzeba mocno podnieść ISO. D810 nie jest zoptymalizowany do pracy na wysokich czułościach, szumił będzie znacznie bardziej niż D750. Ale na niskich... bajka.
    ;]

  4. #4

    Domyślnie

    Mi w takiej zamianie przeszkadzałoby przestawienie się guzikowe jak przesiadłem się z d3s na d600, to ilość słów niecenzuralnych pod adresem innego rozmieszczenia guzików (z największym bólem - brakiem 100% podglądu pod przyciskiem ok) była szokująca. Przesiadając się na d750 miałem lepiej, chociaż sposób obsługi WB i kilku innych opcji jest w d750 gorszy niż w d600 (durny ekranik tylny). Dlatego może wypożycz na jedno zlecenie d810 i zobacz, czy dasz radę obskoczyć dwa inne mimo wszystko body. Na pewno będzie to miało wpływ na szybkość, bo wyuczenie sobie odruchów do obsługi jednego aparatu nie jest problemem. Do dwóch (używanych równocześnie) już może być kłopocikiem.

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Zauważcie, że kurczeblade ma od dawna D600, więc przesiadka na D750 nie spowoduje tak "strasznych" ubytków w guzikologii jak z D700 czy D3. Da sobie facet radę, spokojnie.

    Ze względu na obróbkę raczej wszedłbym w 2xD750.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Obsługa będzie bez wątpienia inna - ja miałem kłopot biorąc na sesje D750 (zamiast d800/d700). Ale przy dłuższej pracy zapewne można się do wszystkiego przyzwyczaić.
    Nie sądzę żeby był komputer dla którego bez znaczenia będzie czy obrabia się pliki 24mpix czy 36mpix - bo to programy są niewydolne a nie komputery - obróbka plików 36mpix jest zauważalnie wolniejsza niż 24mpix, na chyba każdym sprzęcie. Wysokie iso zapewne jest lepsze w d750 ale czy znacznie to nie wiem - bo wszystko zależy co rozumiemy przez wysokie iso - 3200 ? czy może 25600 ? Aparaty różni i poziom DR na różnych czułościach i głębia kolorów, i poziom oraz charakterystyka szumów. Samemu trzeba chyba zobaczyć co można z nich wycisnąć w praktyce.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem problemów z obsługą dwóch różnych puszek, chwila zabawy i nabiera się sprawy. Filozofia obsługi drastycznie się nie różni - więc to żaden argument. Analogicznie można odradzać różne telewizory, w końcu piloty są inne.
    Ja bym brał D810, do studia i pleneru jak znalazł, w reportażu też sobie poradzi - a jak sobie nie poradzi masz d750.
    Delikatnie różny sposób obróbki i tak po jakimś czasie wejdzie pewnie Ci w krew.
    tomisiek dobrze radzi, jeżeli się wahasz - warto by pożyczyć D810 i samemu sprawdzić.
    Pozdrawiam Mirek
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

  8. #8

    Domyślnie

    810 jest fajny ale te 36mln pix mnie zniechęca. Jeśli ktoś potrzebuje i ma PC potwora (mam i7) to będzie świetny aparat.
    Teraz jest cashback wiec może i warto kupić 810.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #9

    Domyślnie

    Sokolnik, a jakie ma znaczenie ten PC "potwór" ? Poprawia działanie oprogramowania ? Czy może masz jakieś swoje które potrafi wykorzystać potencjał tego "potwór".
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #10

    Domyślnie

    i7 udźwignie D810 bez problemu.
    zakładając oczywiście, że pozostałe komponenty komputera beda adekwatne do wydajności procesora bo przecież komputer to nie tylko procesor

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •