Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez target_xx Zobacz posta
    Sporo czytalem o opiniach ludzi co do sprzetu foto, sporo ludzi doradzalo kupna lepszego szkla niz body, a roznica miedzy d7100 a d610 uwazam za niewielka ( moze sie myle).
    Ważne jest co się fotografuje. Ty mówisz o portrecie, dlatego "priorytetem" jest body z dużą matrycą.
    Gdybyś mówił o macro albo o krajobrazie to bym ci polecał zostać z D7100. Ale wyraźnie piszesz o portrecie.
    Czytasz posty niewłasciwych ludzi
    Zresztą - widzisz tu kogokolwiek, co pisze byś został z DX? Co najwyżej mówią, że jak nie masz kasy to kup najpierw 85/1.8, a potem zmień body.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez target_xx Zobacz posta
    Czyli zdania czyli zdania sa podzielone. Sporo czytalem o opiniach ludzi co do sprzetu foto, sporo ludzi doradzalo kupna lepszego szkla niz body, a roznica miedzy d7100 a d610 uwazam za niewielka ( moze sie myle). Sprzedajac dx szkoda mi bedzie autofocusa w d7100.
    Naprawde mam spory dylemat co do tych zestawow, ale mysle ze to jest moja ostatnia zmiana/kupna sprzetu, bo to juz sie robi gadzeciarstwo a nie fotografia caly czas cos zmieniam heee,, wiec chcialbym byc naprawde w 100% zadowolony!
    Tak jest, bo pytanie jest trochę ogólne. Postaram się uzasadnić swoją poradę.
    Z mojego doświadczenia to wyglada tak. Im dłuższa ogniskowa, "mniejsza" przysłona, większy format itd. tym zdjęcie wyglada "fajniej"
    Problem jest w tym, ze im dalej jesteś od osoby portretowanej tym mniejsza interreakcja i automatycznie wzrasta ilośc zdjęć gdzie spojrzenie, mimika, poza, bardziej przypomina rybę na straganie niż człowieka. Pomijam modelki, bo dobre możesz fotografować nawet z 1200 mm i będzie dobrze.
    Dlatego FX i 85. Będziesz widział ( powinieneś ) różnice w "plastyce" a z 85 masz szanse jakoś modela pokierować. I jest to jakiś fajny punkt wyjścia do dalszych świadomych decyzji - bliżej, dalej, ciasniej, szerzej, itd.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez target_xx Zobacz posta
    Czyli zdania czyli zdania sa podzielone. Sporo czytalem o opiniach ludzi co do sprzetu foto, sporo ludzi doradzalo kupna lepszego szkla niz body, a roznica miedzy d7100 a d610 uwazam za niewielka ( moze sie myle). Sprzedajac dx szkoda mi bedzie autofocusa w d7100.
    Naprawde mam spory dylemat co do tych zestawow, ale mysle ze to jest moja ostatnia zmiana/kupna sprzetu, bo to juz sie robi gadzeciarstwo a nie fotografia caly czas cos zmieniam heee,, wiec chcialbym byc naprawde w 100% zadowolony!
    Zdania nie są podzielone. Portret to tak jak pisał Jacek. I to jest prosta odpowiedź. Ja radzę po prostu najpierw kupić szkło, podpiąć i zobaczyć czy o to ci chodzi. Jeśli nadal nie będziesz zadowolony to wtedy zmienisz na FX. Nie znam twoich zdjęć, nie wiem co tam potrafisz. Dlatego jestem osobiście za ewolucją niż rewolucją.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kri-kri Zobacz posta
    Na początek jak Jacek Z zdecydowanie polecam 85mm plus FX.

    @ Demona
    Gdyby z dorobku uznanych portrecistow usunąć te wykonane ogniskowa "standardowa" to by się strasznie pusto zrobiło. A niektórzy, pewnie by zniknęli całkiem z historii fotografi.
    Oczywiście. Natomiast zrozumiałam, że koledze dx+35 do portretów nie leży, więc z ff+50 może być podobnie
    D5100/ N35/1.8

  5. #15

    Domyślnie

    Czyli fx + 85 1.8g dzieki wszystkim za rady.pozdrawiam

  6. #16

    Domyślnie

    Na początek kup 85/1.8G jak już ktoś radził. Zobacz jak Ci leży z obecnym aparatem, a jeśli to za mało to...

    Nie podałeś budżetu dlatego polecę D750 + 85/1.8G A dlaczego D750 a nie D610? Szybkość AF (akurat w portrecie to nie ma większego znaczenia), ergonomia (zdecydowanie lepiej się go trzyma, nie męczy rąk) i matryca nie kurzy (wbrew zapewnieniom producenta to nie tylko problem poprzednika D610 czyli D600).
    Ostatnio edytowane przez bryk77 ; 01-10-2015 o 17:09

  7. #17

    Domyślnie

    Moim zdaniem jak się kupuje obiektyw 1.8 to powinno się używać tylko punktów krzyżowych.
    Tych w D610 jest bardzo mało i są tylko w samym centrum.
    Posiadam Canona 6D i wiem jak punkty boczne są mało pewne przy tak jasnym obiektywie.
    Przy zoomie 2.8 są już o wiele lepiej się sprawuja.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek67 Zobacz posta
    Moim zdaniem jak się kupuje obiektyw 1.8 to powinno się używać tylko punktów krzyżowych.
    Aż wziąłem i przetestowałem. Niestety nie mogę tego potwierdzić.

  9. #19

    Domyślnie

    A ja tradycyjnie : N85/1,8G to bezpłciowe szkło.
    Nie kupuj chyba ze potrzebujesz dokładnie tej ogniskowej. Ja potrzebuje wiec tez mam. Bo to tanie szkło.

    Na FX N180/2,8.
    Serio. Obrazek fajny. Do portretu wymiata. Tez tani.
    Zawsze mozna kroczek w tył zrobic, choc na FX, to nie jest -aż- tak daleko.

    Jesli jedno szkło do portretu, to zdecydowanie nie wspominana tutaj 85-tka.

  10. #20
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    Pewnie mnie zlinczują za ten wpis ale dla mnie 85 1.8 z "D" jest lepsza do portretu niz z "G". Właśnie ta ostrość i hardość G odbiera ten cały klimat. Zdjęcia z D wydają mi się bardziej łagodne, jakies takie klimatyczne o ładniejszym bokehu. Nie wiem może to subiektywne odczucie ale tak sądzę oglądając fotki z obu. To tylko moje zdanie.

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •