Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Zaćmienie Księżyca 2015 #superbloodmoon by Tarakum

    Witam

    Chciałbym podzielić się z Wami moim zdjęciem z zaćmienia księżyca wykonane z 27-28.09.2015.

    KLIK W LINK PONIŻEJ, DLA LEPSZEJ JAKOŚCI.


    Wersja FULL HD : http://tiny.cc/camz3x


    Zdjęcie na 500px: LINK
    Zdjęcie na Deviantart: LINK


    Zaćmienie widziane z mola w Sopocie. Warunki pogodowe były trudne, co chwila chmury,
    a jak księżyc stał się czerwony to na 5 minut, chwilę później znikł na dobre za chmurami.
    Stąd złapałem tylko połowę tego wspaniałego wydarzenia.

    Oczywiście nie obyło się bez ingerencji w zdjęcia. Tutaj mamy 9 zdjęć składających się na panoramę mola
    (nadbrzeża) Sopockiego oraz 12 zdjęć długim obiektywem (Pentacon 200mm f/4.0) odpowiednio
    powiększonę dla uzyskania lepszego efektu. Całość dała mi zdjęcie w formacie 8K (7680×4320).

    Post na FACEBOOKU: http://tiny.pl/gmfv1


    Sprzęt: Nikon D80, Tamron 28-75 f/2.8, Pentacon 200mm f/4.0, Statyw Benro

    Pozdrawiam i Zapraszam

    Więcej moich zdjęć można znaleźć na profilu na facebooku. Koncerty, Sesje, itp...

    Tarakum Photography
    www.facebook.com/TarakumPhotography - D700+G | D80+G | NIK 50mm 1.8D | TAM 28-75 2.8 | RIC 50mm f/1.7 | PEN 200mm f/4 | YN560-II&IV | 2xRF-603N | Benro A-300EX + HD18 | PDK-1 | BR RS-7

  2. #2

    Domyślnie

    cóż, wygląda pięknie
    troszke sie tylko odbicie w wodzie rozjechało z ''pierwszym'' Księżycem - może to warto poprawić bo zdjęcie super

  3. #3

    Domyślnie

    Kurcze, świetne! Niebanalne, ciekawe
    ['O]

  4. #4

    Domyślnie

    Zdecydowanie świetne 'zdjęcie'!

    Przyznaję natychmiast WIELKIEGO PLUSA, tym bardziej, że zrobione moim ulubionym modelem aparatu. Na plus zdjęcia to, że Autor zadbał nie tylko o Księżyc, ale też o walory pozaastronomiczne: kompozycję, kadr, jakiś pomysł na zdjęcia w całości, nie tylko sama tarcza Księżyca.

    Szczere gratulacje, będę życzliwie śledzić poczynania, jeśli dasz na forum jeszcze jakieś...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Jest ZARĄBIŚCIE!!!. Gratuluję pomysłu i wykonania. Fajnie dobrany kadr i miejsce fotografowania. Wysoko ustawiłeś poprzeczkę
    Pozdrawiam, Czarek
    blog
    instagram
    instagram2

  6. #6

    Domyślnie

    Pewnie wyjdę tu na paskudnego hejtera, ale co do pomysłu to jest już w sieci kilka zdjęć wyglądających dokładne tak samo, czyli ujęcie z szerokiego kąta plus powklejane księżyce z jakiegoś tele. Fajnie to wygląda, wykonanie okej, ale z rzeczywistością ma tyle wspólnego, co to zdjęcie : http://dziwowisko.pl/wp-content/uplo...a-planet-6.jpg
    Albo po prostu zazdroszczę, bo u mnie na księżyc co chwila właziły jakieś chmurki

  7. #7

    Domyślnie

    Ochy i achy , a mi się nie podoba.
    Wizja artysty owszem, ciekawa.
    Równie dobrze wyglądałoby to z krajobrazem z Marsa.

  8. #8

    Domyślnie

    Mnie też się nie podoba
    Widać że Księżyc jest zupełnie z innej bajki.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pumexior Zobacz posta
    Pewnie wyjdę tu na paskudnego hejtera, ale co do pomysłu to jest już w sieci kilka zdjęć wyglądających dokładne tak samo, czyli ujęcie z szerokiego kąta plus powklejane księżyce z jakiegoś tele.
    A jakie to ma znaczenie? Autor miał pomysł zrealizował i pokazuje nam. Myślisz, że umówił się z "tamtymi", ukradł ich pomysły a skoro wyszło mu tak samo to miał wrzucić do szuflady? Dla mnie OK.
    pozdrawiam Michał
    moje pstryki lotnicze:
    www.air.art.pl www.fotoaktywni.art.pl www.spfl.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nurkiewicz Zobacz posta
    A jakie to ma znaczenie? Autor miał pomysł zrealizował i pokazuje nam. Myślisz, że umówił się z "tamtymi", ukradł ich pomysły a skoro wyszło mu tak samo to miał wrzucić do szuflady? Dla mnie OK.
    A no ma takie, że jak widzę któryś komentarz z rzędu gratulujący "pomysłu" to mnie śmiech ogarnia. Pomysł jest tak oryginalny jak zoomowanie podczas naświetlania albo selektywny kolor z czarno-białą resztą, o czym świadczyć może np fakt, że po otwarciu fejsa zobaczyłem dwa zdjęcia zrealizowane w dokładnie ten sam sposób. Szacun, miał pomysł, zrealizował go, ale oryginalny to on nie był Cała reszta jest ok, sam bym tego lepiej nie ogarnął, odniosłem się tylko do wyjątkowości tego zdjęcia, nad którym wszyscy się zachwycają.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •