Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Nie wiem jak wszyscy, ale ja w dalszym ciągu 'zachwycam się' efektem, jaki został osiągnięty. Co do oryginalności - nawet o tym nie pomyślałem prawdę mówiąc, pierwszy raz zrobiłem sam zdjęcie 6 księżyców jeszcze Prakticą, tak ze 30 lat temu...

    Nie nie, nie zachwycam się oryginalnością. Zadowolony jestem z faktu, że zaczyna do ludzi docierać myśl, że nie wystarczy sfotografować samego księżyca (samej Drogi Mlecznej, samego gwieździstego nieba, itd), żeby zrobić dobre zdjęcie. Trzeba jeszcze coś dodać: jakiś kadr przyzwoity, kompozycję, kolory dobre... Bez tego nawet najbardziej krwawy Księżyc, ani najbardziej wyraźna Droga Melczna będzie tylko najprostszym zapisem stanu możliwości matrycy, ot, bezfinezyjnym pstrykiem z dobrze dobranym czasem ekspozycji.

    Dlatego, jak widzę zdjęcie, nad którym ktoś myślał w kategorii kadru i kompozycji, a jeszcze przy okazji wyszło mu bardzo fajnie - to chwalę!

    Rozumeim jednocześnie zastrzeżenia na przykład Lokiego - on od razu zastrzegł, że orbita Księżyca jest nienaturalna i że montaż jest wykonany źle od strony merytorycznej. Powiadam, rozumiem takie podejście, choć akurat ja szukam w takich zdjęciach czego innego, więć to są dla mnie sprawy nie pierwszoplanowe, że tak to ujmę. Natomiast uwag, ze zdjęćie nie jest oryginalne w sensie że nei jest wykonane po raz pierwszy tą techniką, że są inne wykonane podobnie - kompletnei do mnie nei przemawiają. No i co z tego, że inni też tak robią?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #12

    Domyślnie

    Nic z tego, ale mnie osobiście rozbawiło, jak dzień po sławnym zaćmieniu na każdym kroku widziałem takie właśnie zdjęcia. Ale to moje zdanie, ciesze się, że reszta go nie podziela Ot, takiej oryginalności mi się zachciało.
    Mój pierwszy komentarz tyczył się głównie własnie strony merytorycznej i tego, że księżyc jest nienaturalnie wielki, ale już mniejsza o to
    Ostatnio edytowane przez Pumexior ; 30-09-2015 o 23:09

  3. #13

    Domyślnie

    Witajcie, dzięki za wszystkie opinie odnośnie tej "fotografii". Wiadomo że pomysł nie jest jakiś odkryciem na status nagrody Nobla. Ale został zrealizowany tak jak tego chciałem. Miejsce mogło by być lepsze, ale z braku lepszego pomysłu na miejsce, biorąc pod uwagę w którą stronę będzie widać księżyc. Wybrałem z znajomym właśnie Sopockie Molo. Komentarzy wpadło wiele, z różnych źródeł, wiele publikacji, udostepnien, zapytań. Ja jako szary fotograf nie spodziewałem się takiego odbioru. Jedyne co mnie boli to stwierdzenia ze niby zapozyczylem pomysł od zdjęcia które zdobyło internety, czyli znanej "fotografii" Pawła. Niestety zostałem w jego cieniu. Media nie zainteresowały się moim artem.
    Ale nie przeszkadza mi to, może gdybym opublikował to szybciej to sytuacja była by odwrotna. Przecież robiłem i robie to dla siebie. Zapraszam na fanpage TarakumPhotography na facebooku, może coś jeszcze Wam się spodoba, link tutaj https://www.facebook.com/TarakumPhotography
    Ostatnio edytowane przez Tarakum ; 01-10-2015 o 10:14
    www.facebook.com/TarakumPhotography - D700+G | D80+G | NIK 50mm 1.8D | TAM 28-75 2.8 | RIC 50mm f/1.7 | PEN 200mm f/4 | YN560-II&IV | 2xRF-603N | Benro A-300EX + HD18 | PDK-1 | BR RS-7

  4. #14

    Domyślnie

    Co do oryginalności pomysłu - przy wielu milionach zdjęć codziennie robionych na świecie, trudno jest zrobić coś całkowicie nowatorskiego. A korzystanie z pomysłów innych osób, pod warunkiem, że nie ma to znamion plagiatu, nie jest niczym złym. Co to orbity księżyca i jego wielkości - cóż, gdyby to było zdjęcie dokumentalne ..., ale nie jest, więc wszystko jest okej.
    Mi to zdjęcie bardzo się podoba i szczerze gratuluję jego autorowi.
    Pozdrawiam, Czarek
    blog
    instagram
    instagram2

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cezary-k Zobacz posta
    Co do oryginalności pomysłu - przy wielu milionach zdjęć codziennie robionych na świecie, trudno jest zrobić coś całkowicie nowatorskiego. A korzystanie z pomysłów innych osób, pod warunkiem, że nie ma to znamion plagiatu, nie jest niczym złym. Co to orbity księżyca i jego wielkości - cóż, gdyby to było zdjęcie dokumentalne ..., ale nie jest, więc wszystko jest okej.
    Mi to zdjęcie bardzo się podoba i szczerze gratuluję jego autorowi.
    Zgoda, wypada się jedynie podpisać.
    LED ZEPPELIN

  6. #16

    Domyślnie

    Twoje fotka osobiście bardziej mi przypadła do gusty niż Pawła
    Gratulacje z mojej strony.

    Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemas-J Zobacz posta
    Twoje fotka osobiście bardziej mi przypadła do gusty niż Pawła
    Gratulacje z mojej strony.
    Dzięki wielkie, wiele razy to porównanie słyszałem od momentu publikacji...
    www.facebook.com/TarakumPhotography - D700+G | D80+G | NIK 50mm 1.8D | TAM 28-75 2.8 | RIC 50mm f/1.7 | PEN 200mm f/4 | YN560-II&IV | 2xRF-603N | Benro A-300EX + HD18 | PDK-1 | BR RS-7

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •