Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przem426 Zobacz posta
    dlatego nie powinno się używać domowych rozwiązań typu chmura.
    Dla mnie trzymanie zdjęć (o ile ktoś traktuje to poważnie) w jakiś "chmurach" to chory pomysł.
    Nie ma nad tym kontroli i tak naprawde nic od nas nie zależy. Jak to wszystko pierdyknie to zdjęcia idą w...
    Jestem zwolennikiem normalnego kopiowania na dyski zewnętrzne i oczywiście komputer do pracy nie jest podpięty pod sieć.
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Dla mnie trzymanie zdjęć (o ile ktoś traktuje to poważnie) w jakiś "chmurach" to chory pomysł.
    Nie ma nad tym kontroli i tak naprawde nic od nas nie zależy. Jak to wszystko pierdyknie to zdjęcia idą w...
    Jestem zwolennikiem normalnego kopiowania na dyski zewnętrzne i oczywiście komputer do pracy nie jest podpięty pod sieć.
    w ogóle tego niezbyt rozumiem - mam około 2-3 TB danych w tym 160 GB rzeczy ważnych - wydaje mi się, że per saldo HD będzie dużo tańsze.

    Pozdro
    Wiesiek

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przem426 Zobacz posta
    jest jedno ryzyko NASów jako backupu - są one widoczne w systemie jako dodatkowy dysk, w przypadku złapania wirusa który szyfruje dyski, backup też zostanie zaszyfrowany...
    Nie wiem jak w Synology (pewnie się też da), ale w Netgear ReadyNAS synchronizuję katalog z komputera przez rsync. Działa szybciej i bezpieczniej - nas nie musi być podmontowany w systemie. Program do synchronizacji działa jako usługa, uruchamia się sam codziennie o określonej godzinie, porównuje zawartość katalogu na dysku w komputerze z udziałem sieciowym i synchronizuje ich zawartość. Wszystko automatycznie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    Akurat z NAS-ami, to byłbym ostrożny, jeśli używacie ich jako prywatnych chmur - nie ma jeszcze takiego, do którego nie można się bardzo łatwo włamać, co sprawia, że akurat trzymanie głownej kopii zapasowej zdjęć na nim nie jest najlepszym pomysłem. Wystarczy IP waszego komputera, które nie jest tak chronione, jak Wasze DNA i haker amator rozkoszuje się Waszymi archiwami zdjęć i wszystkimi innymi plikami, które tam macie. Z NAS-ów ginie w tej chwili największa ilość tajnych, lub mniej tajnych informacji.
    Oczywiście najbezpieczniej jest niczego nie wystawiać na świat, ale jeśli "ktoś bardzo chce, to można": przez nasem stawia się router z alternatywnym oprogramowaniem, na routerze uruchamia się serwer OpenVPN, w urządzeniach, które mają się łączyć z nasem instaluje się klienty OpenVPN i po nieskomplikowanej konfiguracji można bezpiecznie łączyć się szyfrowanym tunelem z dowolnego miejsca na świecie z własną siecią wewnętrzną i synchronizować co się tylko chce.
    Mniej bezpieczna opcja to szyfrowane połączenie z chmurą (https), ale wymaga przekierowania portu w routerze.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pasynki Zobacz posta
    DYSK GOOGLE
    Ale co dysk Google?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pasynki Zobacz posta
    DYSK GOOGLE
    Ta... i chcesz przesyłać kilkaset GB czy nawet kilka TB zdjęć przez internet ? Gratuluję pomysłu. Nie dość, że to potrwa wieki to jeszcze udostępniasz google swoje prywatne zdjęcia.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pasynki Zobacz posta
    DYSK GOOGLE
    Przed chwilą właśnie wyśmiano rozwiązania "chmur" więc dysk google to raczej zły wybór.
    Kupić jeden czy dwa zewnętrzne dyski i po problemie (o ile się pamięta o backupach). Dyski dziś są dość tanie.
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #17

    Domyślnie

    Amazon jak się ogarnie z problemami wieku dziecięcego może być ciekawy

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    Kupić jeden czy dwa zewnętrzne dyski i po problemie (o ile się pamięta o backupach). Dyski dziś są dość tanie.
    Tak, pamiętać o backupach! Właśnie dziś mi zaczęła cykać jedna Barracuda 3TB i jej godziny są pewnie policzone. Transfer spadł dość znacząco, dostęp do dysku trwa o wiele dłużej... Już mi firma, w której ją kupowałem zamówiła kuriera UPS na poniedziałek żeby ją odebrać. Nawet nie widziałem, że mają serwis door to door
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  9. #19

    Domyślnie

    Taaa mi też 1.5 roczny seagate 3TB padł...

  10. #20

    Domyślnie

    A ja dwugigowe Seagaty używam parę lat, w tym trzy do codziennej orki i cienia złego zachowania - chodzą jak marzenie. Może te 3 gigowe były jakiś felerne, albo zbyt upakowane?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •