Close

Strona 37 z 74 PierwszyPierwszy ... 27353637383947 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 733
  1. #361

    Domyślnie

    @nikoniarz nic nie wygrałem bo z Wami się nie da. Ostatnio z qumplem co razem chodzimy w góry ten sam był temat. On twierdzi czemu byśmy nie dali jak Śp. "Słoń" czy Berbeka pomimo 60 na karku dawali radę to czemu nie my... i na to nie ma odpowiedzi, jak nie znajdziesz się w beznadziejnej sytuacji i wrócisz czy nie to się nie przekonasz. Otórz sobie byle stronę o polkim himaliźmie zimowym i poczytaj o postępach w materiałach. Nawet Wanda testowała w latach 70 z firmy du Pont nowe rozwiązania i już o tym postępie mówiła w 1978r.
    Nikon i podróże ...


  2. #362

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    @nikoniarz nic nie wygrałem bo z Wami się nie da.
    Czyli jednak byś chciał? I z jakimi Wami?

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Ostatnio z qumplem co razem chodzimy w góry ten sam był temat. On twierdzi czemu byśmy nie dali jak Śp. "Słoń" czy Berbeka pomimo 60 na karku dawali radę to czemu nie my... i na to nie ma odpowiedzi, jak nie znajdziesz się w beznadziejnej sytuacji i wrócisz czy nie to się nie przekonasz. Otórz sobie byle stronę o polkim himaliźmie zimowym i poczytaj o postępach w materiałach. Nawet Wanda testowała w latach 70 z firmy du Pont nowe rozwiązania i już o tym postępie mówiła w 1978r.
    Niesamowita historia... Słyszę podobne w innych dziedzinach... Mogę gdzieś śledzić Twoje "osiągnięcia"? Zapewne za 10-20 lat sprzęt będzie dużo lepszy, więc jestem ciekaw jaki będzie progres w osiągnięciach...

  3. #363

    Domyślnie

    Nie nie zrezygnuję ale pójdę ze świadomością gorszego komfortu i bezpieczeństwa. I być może w gorszych butach polecę w luft. Czy Wy mnie nierzecie za kogoś kto uważa że srednia półka sprzętu drcyduje o zwycięstwie czy porażce.? Może ja zacznę żądać przykładów gdzie tak napisałem?wszystko co podałem odnoisłem do siebie i swojego doświadczenia którego to właśnie Wy nie macie. Wujot był w Alpach coś wie, aTy i Czarny zrobiliście zimą jakiß w ogóle całodzinny łatwy szlak? Co Wy próbujecie mi właściwie sami udowodnić??
    Nikon i podróże ...


  4. #364

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Czarny ja 10 lat temu też byłem amatorem i dziś też jestem tylko nie jestem nigdzie zrzeszony i nie działam zawodowo. Ale w przeciwieństwie do Was przeszedłem ewolucję górską w doświadczeniu i możliwości docenienia lepszego sprzętu a Wy przystajecie przy tym że lepszy sprzęt czy ubiór Wam nie pomogą na szlaku. Więc kto tu ma rację? Jeśli swoje wypowiedzi odnosiłem do swoich byle osiągnięć i podawałem przypadki polecenia w luft lub nie wrócenia ze szlaku to chyba logiczne że nie pójdę już gorzej ubrany i zabezpieczony niż obecnie.
    Zaraz chyba mnie zdenerwujesz Prosiłem Cię wiele razy, ale Ty nadal wkładasz mi w klawiaturę coś czego nie napisałem. Przekręcasz moje słowa i zupełnie nie zrozumiałeś tego co napisałem. A ja tylko napisałem, że na niedzielne wycieczki, a nie na wielogodzinne wyprawy w mrozach i wiatrach wystarczy zwykły sprzęt jak wspomniana "keczua" czy nawet jeszcze bardziej pateśniacki. A czasami i jego brak. Oraz, że podobnie jak ja robię to w wielu dziedzinach życia do których nie przykładam zbyt wielkiej wagi, tak samo ci dyletanci nie czują, i słusznie, dla jednorazowego wypadu inwestować nie wiadomo jakiej kasy w sprzęt czy wiedzę na ten temat. Nie wiem czy piszę jasno, ale już jaśniej nie potrafię Przy tym Ciebie rozumiem, że jesteś na wyższym etapie i nie rajcuje Cię powrót do przeszłości, do czego Cię nie namawiam. Nawet gdybyś podążał najłatwiejszą trasą świata.

    PS Wspominałem już o tym, że pisząc Janusz nie piszę o sobie? Chyba tak, kilkanaście razy
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 23-11-2017 o 21:35

  5. #365

    Domyślnie

    Bez sensu dyskusja.
    Z jednej strony są ludkowie którzy idą w pocie czoła, wyekwipowani ekstremalnie na Śnieżkę od Wangu, z drugiej amatorzy klapek kubota zapierdzielający na giewont. Każdemu wg uznania.

    Fajnie jakby wątek oczyścić z czczego gadania.
    Fajnie jakby dało radę ograniczyć się do swoich przemyśleń, ocen dotyczących ekwipunku gadżetów itp.
    Czasami można coś fajnego znaleźć w Waszych opisach czy poleceniach takich czy innych produktów.
    Teraz z wątku robi się śmietnik.
    nic...

  6. #366

    Domyślnie

    Jest też tak, że możliwości finansowe i posiadanie sprzętu ,,pro,, u niektórych bardzo zawyżają wiarę w swoje możliwości, nie poparte doświadczeniem. Akurat w górach taka kombinacja szybko może skończyć się tragicznie. Często się słyszy o akcjach TOPR zwożących turystów, co opadli z sił lub strach ich sparaliżował.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  7. #367

    Domyślnie

    I o tym Bogdanie ja pisałem co Ty teraz. Czytajcie Wszyscy całość co napisałem wcześniej. I nie przypisujcie mi iż to sprzęt decyduje o umiejętnościach. Z mojej strony EOT.
    Nikon i podróże ...


  8. #368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Wiesz moja przewaga polega na tym że wiem co to wysiłek w górach i wysiłek na rowerze a Ty tylko w tej drugiej opcji. 120 km na rowerze i spalone 4500kCal ma się nijak do prawie 7000kCal zimą przy 30km. No ale co tam moje argumenty gościa zarzynającego się w górach przy max swojego HR.
    No, dobra, tylko... po co wybierać się w takich warunkach w góry? Czarny ma rację. Sprzęt dobiera się do warunków. Jak ktoś idzie latem w góry, to nie potrzebuje nie wiadomo czego. Jakby się ktoś wybierał zimą, to wiadomo, że kupi coś innego.

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Czarny ja 10 lat temu też byłem amatorem i dziś też jestem tylko nie jestem nigdzie zrzeszony i nie działam zawodowo. Ale w przeciwieństwie do Was przeszedłem ewolucję górską w doświadczeniu i możliwości docenienia lepszego sprzętu a Wy przystajecie przy tym że lepszy sprzęt czy ubiór Wam nie pomogą na szlaku. Więc kto tu ma rację? Jeśli swoje wypowiedzi odnosiłem do swoich byle osiągnięć i podawałem przypadki polecenia w luft lub nie wrócenia ze szlaku to chyba logiczne że nie pójdę już gorzej ubrany i zabezpieczony niż obecnie.
    Chyba raczej wszyscy się zgadzamy, że lepszy sprzęt pomaga. My tylko zwracamy uwagę, że posiadanie super wypasionego sprzętu nie jest konieczne. A już zwłaszcza dla przeciętnego turysty, który nigdy zimą w góry nie wyjdzie.
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 24-11-2017 o 01:39

  9. #369

    Domyślnie

    Panowie ale żeście się rozpisali
    Tak na szybko sprzed pomaga, ale w najtrudniejszych sytuacjach wygrywa rozsądek , nie tak dawno nie było Gore Tex, polarów ale w góry chodziło się, podobnie z innymi dziedzinami, rower, fotografia itp. Wybierając się w góry z Krupówek gdzie świeci słońce jest ciepło, nie ma wiatru, wysoko w górach warunki mogą zmieniać się bardzo szybko, i jak ktoś wybiera się w adidaskach , cienkiej koszulce i nie ma nic więcej to może być problem. Wystarczy jak nie jest ktoś pasjonatem i w góry wybiera się raz do roku powinien kupić nawet w Dekathlonie coś co przetrwa nawałnice, zlewę z szybkim wychłodzeniem ważne by cokolwiek zabrał co da mu bezpieczeństwo , o zimie i w wyższe partie gór już nie wspominam nieraz już widziałem niezłą jazdę i to jesienią.Kogoś nie stać kupuje najtańszy sprzęt ale ważne aby go zabrał. Rower podobnie, jak ktoś ma krótki odcinek nie dłuższy jak ponad 100 km to może w dżinsach przy dobrej pogodzie, w deszczu też dojedzie ale z otarciami i odparzeniami, najwięcej wypadków zdarza się jednak w górach, wejść można, choćby na Giewont ale jak z tego zejść Panie ?
    Umbra, zdarzało się że i w lecie trzeba było mieć czapkę i szalik Góry to nie je bajka jak komuś udało się kilka razy, to kolejnej osobie która wyszła pierwszy raz może okazać się ten pierwszy raz problematyczny. Osoby nieprzygotowane , niedzielni turyści bez doświadczenia , weekendy , długi weekend majowy i słychać śmigło tylko może być tak że do naprawdę potrzebującego nie doleci.

  10. #370

    Domyślnie

    No to może żeby wrócić do konkretów, dyskutanci przedstawią swoją propozycję zestawu w góry?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

Strona 37 z 74 PierwszyPierwszy ... 27353637383947 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •