Close

Strona 16 z 74 PierwszyPierwszy ... 614151617182666 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 733
  1. #151

    Domyślnie

    Taki dzienniczek wycieczki to super pamiatka po latach. A jeszcze jak w domu przed wyjazdem popatrzec sobie na mape, skonfrontowac czasy z tymi wlasnymi z dziennika.
    takie rzeczy jak stara mapa czy wlasnie taki dziennik maj swoja dusze...

    Chyba sobie zaczne taki dzienniczek prowadzic i jakies notatki na marginesie
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #152

    Domyślnie

    Polecacie jakieś wioski tatrzańskie? Widziałem sporo fajnych widoków po drodze w Tatry - równie interesujących, co w samych górach. Nie mam niestety swojego samochodu, więc spora część niestety odpada. Jest coś bliżej gór z ładną panoramą i dobrym połączeniem w same góry?

  3. #153

    Domyślnie

    Bukowina Tatrzanska a najlepiej Schronisko(to duzy budynek i duzo miejsc) na polanie glodowka.
    Masz polaczenia, a panorama piekna.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #154

    Domyślnie

    Polecacie może jakieś czołówki?

  5. #155

    Domyślnie

    Petzl polecam
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  6. #156

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Polecacie może jakieś czołówki?
    Ja kupiłem Petzl za 60 złotych. Do standardowych wędrówek nie widzę potrzeby większych inwestycji. Swoją rolę spełnia, baterii jeszcze nie wymieniałem.

  7. #157

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Ja kupiłem Petzl za 60 złotych. Do standardowych wędrówek nie widzę potrzeby większych inwestycji. Swoją rolę spełnia, baterii jeszcze nie wymieniałem.
    Potwierdzam. Na wschody chodzę z bodajże najniższym modelem petzl i jest ok - w zupełności wystarcza.

  8. #158

    Domyślnie

    To wszystko zależy od terenu, warunków, potrzeb. Nie ma uniwersalnego rozwiązania. Co innego jako awaryjne światło na powrót z wycieczki, co innego na długie chodzenie w ciemnościach po nieznanych terenach ze słabo oznaczonymi trasami, co innego do jaskini. Etc.

    W 100% mogę polecić Petzl Nao ( najnowszą wersję ) - dużo światła, system adaptacyjnego oświetlenia redukuje zużycie baterii i daje światło wtedy kiedy faktycznie jest taka potrzeba. Czołówka ta jest wytrzymała, wygodna, wygląda na dobrze zaprojektowaną. Ma jedną cechę, która jest zarówno plusem jak i minusem - zasilana jest Petzlowym 18650, które ładuje się przez USB. Minusem jest to, że te ogniwa są drogie jak cholera. Plusem jest to, że ładujemy czołówkę z każdej ładowarki USB i nie musimy targać dodatkowej ładowarki na 18650. Można również awaryjnie użyć AAA. Jest możliwość dokupienia przedłużki kabla do umieszczenia baterii na pasie. Moje NAO pracowało do wyładowania baterii w plecaku zakopane w plecaku w ubraniach ( ktoś nie zabezpieczył jej do transportu... ). Rozgrzało się do tego stopnia, że szkiełko przed diodą się trochę zdeformowało, widać wpływ temperatury na inne części plastikowe. Latarka nadal działa poprawnie i funkcjonuje.

    Latarki Petzla są dość drogie, dają stosunkowo (słowo klucz) mało światła i nie mają super futurystycznego wyglądu. Ale... są wytrzymałe i jest to sprzęt na parę ładnych lat, dają wystarczająco światła biorąc pod uwagę konkretną klasę i w wyższych modelach mają stabilizację zasilania, są ergonomiczne i zaprojektowane pod konkretną aktywność. (nie tylko sportowe - pracowałem trochę z Pixą i niewyobrażalne jest ile ta latarka przeżyła)
    Moim zdaniem to dobrze wydane pieniądze, a mam tych latarek kilka: Petzl Nao, Petzl Nao +, e+lite ( 3 wersje ), Myo RXP, Nowe Myo, Pixa 3.
    d70s + N18-70 + N55-200

  9. #159

    Domyślnie

    Na większość moich wycieczek górskich zabieram mojego wysłużonego Garmina 62s. Głównie dla zabawy. Rzadko się przydaje. Jeśli już to w nocy czy we mgle.
    Telefoniki robią coraz lepsze, powerbanki coraz pojemniejsze, fakt. Ale rzeczywiście, w ciężkich warunkach trudno liczyć na smartfona.
    Jeśli chodzi o czołówki to Petzl Nao to dosyć ekstremalne rozwiązanie - bardzo profesjonalne, drogie, niemałe i pewnie ciężkie. I dochodzę do stwierdzenia, że nie tylko Petzl się liczy. Black Diamond robi fajne rzeczy. Nie trzeba Toyoty Land Cruiser HZJ to zwykłych dróg szutrowych . Kwestia budżetu oczywiście.
    W ogólnej dyskusji na temat ogólnych wycieczek w góry trudno wyrokować co będzie lepsze. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Co innego wycieczka w polskie Tatry, co innego Beskid Niski, a już zupełnie co innego w Karpaty Mołdawskie czy okoliczne pasemka, gdzie nawet Rumuni nie mają map .
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  10. #160

    Domyślnie

    Ja mam petzl xp2 (2 wersje, bo myślałem że pierwszą zgubiłem)
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

Strona 16 z 74 PierwszyPierwszy ... 614151617182666 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •