Close

Strona 26 z 74 PierwszyPierwszy ... 16242526272836 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 733
  1. #251

    Domyślnie

    A ja wybrałem Lowe Alpine zamiast Deutera, którego tak na wzór wszędzie polecają. Ta sama funkcjonalność, mocny materiał, możliwość kombinacji pakunkowych duża. System nośny też autorski, identyczny jak w Deuterze a to nie patent Deutera. Po całym dniu targania jest super .
    Nikon i podróże ...


  2. #252

    Domyślnie

    Jaki model?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  3. #253

    Domyślnie

    Ja mam AirZone Trek 65 i jestem mega zadowolony, 2 komory, peleryna , bardzo dobry system nośny, 2 sposoby dostania się do komory głównej od góry i od frontu...polecam.
    Nikon i podróże ...


  4. #254

    Domyślnie

    65 litrów to straszny kolos. U mnie taka pojemność tylko na zimę. Resztę ogarnia Osprey Kestrel 38.

  5. #255

    Domyślnie

    Nie masz racji, normalnie ma 55 + 10 komin a jak mało rzeczy w środku to się bardzo kompresuje jak worek i na wysokość wtedy mi wychodzi i objętość jak 35l plecak.
    Nikon i podróże ...


  6. #256

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    W kraju wielkości Polski z dziesięciokrotnie mniejszą liczbą ludności to się może udać . Miło obudzić się nad jeziorkiem w górkach gdy obok jest stadko reniferów czy wołów piżmowych . Jeśli wziąć pod uwagę że z 5 lat temu pozwolili tak w miarę spokojnie żyć drapieżnikom to nie zdziwiłbym się, jakby za jakiś czas wprowadzili nieco zasad.



    Bielizna - tylko merino od Icebreaker

    Buty - każdy ma inną stopę, nie ma żadnych zasad, duże sklepy spokojnie uznają reklamacje. Coraz częściej nosze niskie.

    Plecak - żona sprezentowała przyjaciółce sprowadzonego na łuk Karpat z USA Deuter Act Lite Zero SL 45+15 (choć wg niej powinna sprezentować wrogowi), ja jestem niezadowolony z Deuterka Act Lite 50+10, który w końcu został. Producent pisze, że waży 1700 g z groszami, na wadze wychodzi że ponad 1900 g. Na OLX ktoś sprzedawał nieuzywanego, kupionego 10 lat temi Treksporta, wyprodukowanego jeszcze na Słowacji. Cudo. Lekkie i wygodne, za 150 zł. Trwałe jak pierun, bo poprzedni (identyczny) Treksport mojej żony był czochrany przez ostatnie 10-12 lat przez min 150 dni w roku (taki styl życia miała). Nie dajcie się łatwo nabrać na kolorowe reklamy

    Namiot - mamy 4, ale wart uwagi jest jedynka Big Agnes o wadze, uwaga, 900 gram i chińska wersja z aliexpresu namiotu MSR Hubba Hubba. Chinole twierdzą, że użyli lepszych materiałów. Samonośna dwójka o rewelacyjnym stelażu, pozwalająca maksymalnie wykorzystać długość namiotu (ściany idą w górę niemal pionowo), o wadze chyba 2,1 kg za niecałe 700 zł z przesyłką? REWELACJA. POLECAM.
    Dla tych, co chcą sprzętu trwałego nad wyraz to polecam ciężkie Marabuty. Mi się już nie chce nosić. Wolę dopłacić.

    Śpiwór - ostatnio zakupiłem Małachowskiego Ultralight 500 II - rozwala system. Tyle do powiedzenia mam o nim.
    Nie gryzie, nie drapie ten Icebreaker ? Mimo bardzo dobrych opinii, w tym również znajomych ja nie jestem zadowolony, czuje drapanie i dyskomfort, najlepszym dla mnie jest Craft z tych co używałem, a kilka firm się przewinęło przez kilkanaście lat.
    Model plecaka o którym piszesz miał niezbyt dobre opinie , pamiętam też do niego się przymierzałem i nie zdecydowanym się , nie wiem jak jest w nowych modelach. Ja preferuje Deuter Futura nie jest to super lekki plecak ale system nośny rewelacja i potwierdzają to również znajomi w tym kobiety.
    Fajnie to zabrzmiało co napisałeś " Nie dajcie się łatwo nabrać na kolorowe reklamy"
    Pamiętaj plecaka nie kupuje się wyłącznie po reklamie czy dobrych recenzjach które niekiedy mogą być reklamą produktu czy firmy, tylko dobiera się go pod siebie . W sklepie najlepiej również pochodzić z obciążonym plecakiem, posprawdzać system nośny, to ma bardzo duże znaczenie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Co do plecaka to Mamut trion guide bije wszystko na głowe.
    Mamut trion guide to nie jest chyba plecak turystyczny ? wydaje mi się że to plecak wspinaczkowy ?
    Trzeba dopowiedzieć do czego ma być ten plecak ?
    Plecak wspinaczkowy jest mało wygodny do trekkingu, plecak trekkingowy absolutnie nienadający się do wspinaczki, nie ma jednego plecaka do wszystkiego.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    A ja wybrałem Lowe Alpine zamiast Deutera, którego tak na wzór wszędzie polecają. Ta sama funkcjonalność, mocny materiał, możliwość kombinacji pakunkowych duża. System nośny też autorski, identyczny jak w Deuterze a to nie patent Deutera. Po całym dniu targania jest super .
    Myślisz się i to bardzo, każda firma ma swój system nośny, żadna inna firma nie będzie miała identycznego systemu a nawet zbliżonego do tego jaki jest w Deuterze.
    https://alpinsklep.pl/Deuter-Aircomf...o-pol-431.html
    http://taternik-sklep.pl/plecak-deut...ura-32-14.html

    Wystarczy popytać osoby które przez dłuższy czas mają ten plecak i zapytać o wygodę, jakość wykonania i zużycie plecaka. Trzeba pamiętać że system nośny AirComfort nie jest przeznaczony do wszystkiego np wspinaczki i nie stosuje się go do dużych plecaków transportowych, od tego są inne modele. Choć tutaj pewna dygresja, na rower są inne typowo rowerowe modele a jestem Deutera Aircomfort bardzo zadowolony przez kilka sezonów

  7. #257

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Plecak - żona sprezentowała przyjaciółce sprowadzonego na łuk Karpat z USA Deuter Act Lite Zero SL 45+15 (choć wg niej powinna sprezentować wrogowi), ja jestem niezadowolony z Deuterka Act Lite 50+10, który w końcu został. Producent pisze, że waży 1700 g z groszami, na wadze wychodzi że ponad 1900 g. Na OLX ktoś sprzedawał nieuzywanego, kupionego 10 lat temi Treksporta, wyprodukowanego jeszcze na Słowacji. Cudo. Lekkie i wygodne, za 150 zł.
    Przy wyborze plecaka radzę najpierw określić jaki ciężar mamy nosić na sobie. Jeśli będą to ciężkie rzeczy to waga plecaka schodzi na drugi plan. Najważniejszy jest system nośny. W ciężkim plecaku z dobrym systemem nośnym 10 kilo potrafi się zamienić w 5, a w lekkim w 20. Lekkie plecaki mają zazwyczaj kiepskie systemy do większych ciężarów.
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  8. #258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Myślisz się i to bardzo, każda firma ma swój system nośny, żadna inna firma nie będzie miała identycznego systemu a nawet zbliżonego do tego jaki jest w Deuterze.
    https://alpinsklep.pl/Deuter-Aircomf...o-pol-431.html
    http://taternik-sklep.pl/plecak-deut...ura-32-14.html
    Zobacz i poczytaj o systemie nośnym w Lowe Alpine AirZone Centro (Adjustable), https://alpinsklep.pl/Lowe-Alpine-Ai...airzone-centro nagle dojdziesz do wniosku że plecaki Alpine nie są w tym gorsze od zachwalanego wszędzie Deutera.
    Konstrukcja adjustacji z siatką AirMesh3D oraz regulacja napięcia na wysokość siatki. Deuter w tym przypadku nie wysuwa się na lepszą pozycję.
    Nikon i podróże ...


  9. #259

    Domyślnie

    Z systemem nośnym tak jak z obuwiem- jednym coś pasuje a innym nie. Budowa ciała ma spore znaczenie. I jak już wspomniano- plecaki dzielimy na różne przeznaczenie więc ciężko pisać o jakimkolwiek "biciu". Mam alpinistyczną Salewę która jest świetna. Ale świetna w swoim przeznaczeniu.

  10. #260

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Z systemem nośnym tak jak z obuwiem- jednym coś pasuje a innym nie. Budowa ciała ma spore znaczenie. I jak już wspomniano- plecaki dzielimy na różne przeznaczenie więc ciężko pisać o jakimkolwiek "biciu". Mam alpinistyczną Salewę która jest świetna. Ale świetna w swoim przeznaczeniu.
    Dokładnie! Nie ma "naj" systemu/plecaka/szkła/aparatu trzeba dobrać wedle swoich potrzeb. Deuterowy system jest bardzo udany.

Strona 26 z 74 PierwszyPierwszy ... 16242526272836 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •