Close

Strona 17 z 20 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 193
  1. #161

    Domyślnie

    Mam 85 1.4 art i chciałem kupić świetne 35 art do tego przydałoby się coś szerszego jak 24 bo czasami robię krajobraziki no i 50mm bo do portretów czasem 85mm za ciasno i tym samym robi się cały komplet od 24 do 85. Zastanawiam się dlatego bardzo nad 24-35 który załatwi mi 2 stałki w jednego zooma. Stałki 24 i 35 nie koniecznie będę używał na 1.4 gdyż od tego mam 85 mm i będzie 50. Do tego porównywałem i 24-35 wypada lepiej z ostrością niż stałki Nikkora. Co do AF to się zupełnie nie martwię bo kalibracja dockiem albo w serwisie załatwi sprawę.
    Jestem zatem bardzo blisko tego zooma który załatwi mi problem dla szerokiego kąta a wyżej będą stałki które do wycinania z tła na 1.4 i portretów sprawdzą się idealnie.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  2. #162
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2017
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    72

    Domyślnie

    Kusi mnie to szkło jak diabli. Pokrywa 80% moich zastosowań. Trzeba będzie się przełamać i pójść do sklepu i podpiąć

  3. #163

    Domyślnie

    Jak tam koledzy po jakims tam czasie z tym szkłem ? Szykuje się do zakupu i szukam opinii
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  4. #164

    Domyślnie

    Jest to bardzo dobre szkło, dobrze zbudowane, małe zniekształcenia, ostre już na F2, do wad zaliczył bym ciężar i wielkość, stalki są lżejsze.
    Najlepiej podpiąć je w sklepie i porównać z innymi obiektywami.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  5. #165

    Domyślnie

    Pochwalę się że wczoraj bo długich rozmyślaniach kupiłem ten obiektyw. Pierwsze wrażenia bardzo pozywywne. Af na +10 ale brak rozjazdu między 24 a 35 także może obejdzie się bez docka. To co mi przeszkadza to waga. Jest ciężki i to bardzo ale ostrość od 2.0 jest super. Bokeh jest trochę lepszy w stałce ale jakoś to przeżyje. Idea zakupu była taka że postanowiłem ostatecznie pożegnać się z nikkorem 24-70 który trafi na sprzedaż. Bałem się jednak zostać bez jakiegokolwiek zooma. Na sprzedaż pójdzie też sigma 24 art a zamiast niej dojdzie 20 art. Najczęściej w repo na jednym body miałem 24 a na drugim 50 ale wtedy rzadko używałem 85. Brakowało mi jednak 35 a dokupienie kolejnej stałki i jeszcze więcej przepinania szkieł wydawało mi się bez sensu zwłaszcza że chodziło mi po głowie dokupienie czegoś szerszego niż 24. Mam nadzieję że nowy zestaw się sprawdzi. Pierszy test będzie za tydzień na repo z chrztu.

  6. #166

    Domyślnie

    To jest praktycznie ta sama masa co N24-70...

  7. #167

    Domyślnie

    Tak tyle że u mnie to szkło wchodzi za sigme 24. Nikkora praktycznie już ze sobą nie zabieram od dłuższego czasu. Ta sigma badziej mi też pasuje od nikkora bo w razie czego mieści mi się w sakwie na pasie.

  8. #168
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2017
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    72

    Domyślnie

    Używam szkiełka od dwóch tygodni Początkowo byłem zniesmaczony działaniem Af bo miał gigantyczny FF i na szybko ustawiłem korektę w body na 20 bo szykowała mi się impreza andrzejkowo-urodzinowa. Z rezultatów byłem względnie zadowolony ale widziałam różnicę w celności pomiędzy 24 a 35. Przerażała mnie też wartość korekty w body i że może zakresu mi braknąć. Obiektyw kupiłem nowy jednak jakoś wysyłanie do kalibracji mi nie przekonywało po opiniach że nie zawsze pomaga. Trafił się w Black weekend i udało się kupić USB Dock za 99pln. Zbudowałem "układ pomiarowy" i opracowałem schemat robienia zdjęć testowych: 4 ogniskowe, 4 odległości , przejazd Af od nieskończoności i 0,28m, światło ledowe, kolor 3000K. Głębia ostrości na 0,28m miała +-4mm a na 3m około +16cm -25cm i wymagało to różnej skali. Korekta FrontFocusa od 8 do 17 zależnie od ogniskowej i odległości. Teraz śmiga aż miło Musi mi się trafić znów jakaś impreza rodzinna żeby protestować w warunkach bojowych a nie tylko w warunkach testowych to tyle odnośnie Af i tu się kończą narzekania. Obiektyw jest "pierońsko" ostry nawet na f2.0. Swoje optimum ma od około f4. Miałem przez chwilę tak chwalony 50 1.8G i to była mydelniczka w porównaniu do 24-35. Może mi się trafił słaby egzemplarz ale tak od f2.8-4 byłem zadowolony. Bokeh mi się podoba choć jest trochę ( tu proszę nie śmiać się z subiektywnych nazw ich rodzajów) "syntetyczny" ale nie jest taki "Zoomowy" . Winietka na f2.0 jest mocna i nawet widoczna w rogach obszaru Dx.
    Szybkość Af: Mam obecnie również S24-105 i choć nieznaczna to jednak jest na korzyść S24-35. "Błądzenie" Af chyba mi się jeszcze nie zdarzyło jakieś przeostrzenia się zdarzają. W moim odczuciu różnica pomiędzy ogniskowymi 24 a 35 jest warta tego zooma. Na 24 tańcząca para cała się mieści fajnie a na 35 można fajny szerszy portret zrobić . Ruchliwe dzieci nie uciekają szybko z kadru a na 24 a na 35 z małej odległości gdzie GO jest mała fajny portrecik wychodzi. Ale to moje zastosowania i moje odczucia. Zobaczymy jak dalej się potoczy eksploatacja.

  9. #169

    Domyślnie

    Koledzy czy ktoś używa tego szkiełka z d750 ? Śmiga bez problemu ? Właśnie na dniach przymierzam się do zakupu następnego Arta do mojej kolekcji i jestem ciekaw opinii czy po dłuższym czasie użytkowania przez Was nadal go polecacie czy jednak byście wybrali coś innego.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  10. #170
    Oszczędny w słowach Awatar krispike
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    Lubelszczyzna
    Posty
    180

    Domyślnie

    Jaki filtr do S24-35? Pierwsza soczewka jest b. narażona na zarysowanie, więc pasowałoby coś dodać w celu jej ochrony...
    |D50|D300s|N18-70|N50/1.8|T17-50/2.8VC|SB-800|MF055XPro|
    "Wszystko, na co patrzysz w Twoim otoczeniu, powinno Cię cieszyć. A wszystko, co widzisz... to światło"

Strona 17 z 20 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •