Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie laptop 17" czy laptop 15" + monitor

    Cześć,
    Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna lapka 17", miedzy innymi do obróbki zdjęć. Jednak po przemyśleniu i wizycie w komputernym sklepie zacząłem się wahać czy nie kupić jednak 15" + do tego monitora. Zaraz pojawią się głosy, ze na lapku to się nie da, ze stacjonarka i że, monitor to minimum 3 tys...
    Ale do konkretów: Na laptop miałem przeznaczone 4-5 tys. Chciałem kupić matowego 17" IPS z jak najlepszą konfiguracją. I teraz pytanie czy lepiej zostać przy takim pomyśle czy rozlozyć to na 2 sprzęty i kupić laptop 15" (matowy IPS z gorszą konfiguracją) + monitor ok 24"?
    Myślałem o stacjonarce jednak ze względu na to, że dosyć często muszę się przenosić to wolę laptop + ewentualnie monitor.

    Czy macie może jakieś propozycje godnych polecenia laptopów 17" w tej cenie ktore by choć trochę spelnily wymagania ligtrooma i powiedzmy amatorskiej obrobki?
    Czy jednak iść w drugą opcję (laptop + monitor) i czy uda mi się wtedy w budżecie ok 5tys kupić coś sensownego? Czy najtańszym monitorem ktory nadaje się do obróbki jest: Nec WMI244 (ok 1500zl)? czy może uda się znaleźć ciut tańszy sprzęt z podobnymi parametrami? Zaznaczam, że monitor ma też spełniać funkcje "domowe": filmy, internet itp.
    a jeśli już poniżej się nić nie da to czy kupię jakiś w miarę sensowny laptop za ok 3500zł?

    Wiem, że tematy się przewijały ale może akurat ktoś w ostatnim czasie stal przed podobnym wyborem i będzie mógł coś zasugerować. Dodam jeszcze, ze nie jestem tu nowy. Forum śledzę od kliku lat, ostatnio miałem przerwę i musialem założyć nowy login bo do starego i hasło i stary mail zaginal
    wielkie dzieki za każdą sugestię i pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Monitor mniesjszy niz 24 jest moim zdaniem mało rozsądny. Kiedyś kolega Czornyj teoretycznie tłumaczył mi o przewadze 27 vs. 24 i miał absolutna racje. Przekonałem sie o tym praktycznie.
    Laptop 17 to kobyła a matrycy daleko do 24.
    Więc logicznie laptop 15 plus monitor zewnętrzny.

  3. #3

    Domyślnie

    Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem będzie 15" + monitor.
    Przez dłuższy czas pracowałem z takim tandemem, laptop to jednak zawsze kompromis - po 5 latach wróciłem do PC i nie żałuję
    17" to dla mnie mało mobilna kobyła. Z biegiem czasu pewnie i tak kupiłbyś do niego monitor.
    Pozdrawiam Mirek
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli ma być mobilnie to 14" i dodatkowy monitor
    Pozdr
    było żółto i czerwono
    był też FUJI, ale wykończyła go czerwona zaraza
    fotografie Stankiewicz Tomasz

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar Dudekk
    Dołączył
    09 2015
    Miasto
    Międzyrzec Podlaski
    Posty
    7

    Domyślnie

    Zdecydowanie lapek 15" i do niego monitor. Będzie dużo lepsza jakość obrazu, więcej widocznych szczegółów itp. Ja kupiłem do obróbki video i foto monitor Eizo foris fs2333 23" i w zupełności wystarczy ta wielkość.

  6. #6

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi... takich też się spodziewałem. a pokusilibyście się może o jakieś typy sprzętu na które mógłbym zwrócić uwagę w tym budżecie?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pejot13 Zobacz posta
    dzięki za odpowiedzi... takich też się spodziewałem. a pokusilibyście się może o jakieś typy sprzętu na które mógłbym zwrócić uwagę w tym budżecie?
    Chodzi Ci o lapki czy o monitory? Jeżeli o to drugie to... http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=32374
    Nikon

  8. #8

    Domyślnie

    o monitory i lapki... chciałbym się zmieścić w 5tys...

  9. #9

    Domyślnie

    Lapek 13-14 i monitor 23-24".

    Z lapkow cos poleasingowego z linii korporacyjnej Della czy Lenovo o monitorach mamy osobny watek.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    Starachowice/Kielce
    Posty
    153

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat.
    Bez zbędnego owijania. Potrzebuję laptopa 17" w cenie ok 5 tyś. Co możecie polecić? Ze względu na dodatkowe zastosowania nie tylko foto, odpada Apple.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •