Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Jeśli kolory są za mało nasycone, możesz ustawić inny profil "Picture Control" albo zwiększyć nasycenie w ustawieniach profili.
    Jeżeli kolory wychodzą za zimne, możesz ustawić balans bieli ręcznie. Jest też możliwość "dokładnej regulacji balansu bieli" - żeby były nieco cieplejsze i ta korekta działa też w trybie automatycznego WB.

  2. #12

    Domyślnie

    Język może i niefachowy, ale przynajmniej opisujesz o co idzie - co jest najistotniejsze. Sam przyznasz, że powiedzenie, 'za zimne kolory' jest o niebo lepsze niż powiedzenie, że jakieś słabe jest...

    OK, to teraz, skoro masz zdiagnozowane główne zastrzeżenia, zanim rzucisz aparat w kąt i wrócisz do D40, spróbuj jakoś im zaradzić. Zmień WB (White Balance, czyli równowaga bieli skrótowo), ale nie raz i finał, tylko zmień ją na parę różnych sposobów. Masz instrukcję, więc zrób 10 różnych prób, sfotografuj 10 razy tą samą scenę przy różnych ustawieniach WB a po powrocie do domu zobacz, co Ci się najbardziej podoba. Być może dojdziesz do jakiegoś wniosku, na przykład takiego że automatyka działa dobrze, ale należy ją podkręcić, albo samodzielnie ustawić, albo jeszcze jakoś inaczej...

    To samo z ekspozycją... Spróbuj zmienić tryby pomiaru, wprowadzić różną korektę, zrób znowu 10 prób i przeanalizuj histogram na miejscu, albo po powrocie do domu, w każdym razie będziesz miał materiał do przemyśleń. Na dodatek nic nei musisz zapisywać bo całość notatek aparat sam zrobi w EXifie, Ty masz tylko wrócić, zastanowić się i wybrać model pracy, który daje najlepsze Twoim zdaniem rezultaty.

    Jak widzisz praca nei jest tytaniczna, a powinna Cię zbliżyć do lepszych rezultatów. Czy za dwa dni zaczniesz robić olśniewające zdjęcia? Nie, za dwa dni jeszcze nie, ale być może będą lepsze niż teraz. A potem, szlifując swój warsztat, podkręcając tu i tam, rozumiejąc coraz więćej - w pewnym momencie zaczniesz osiągać efekty 'wow'.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #13

    Domyślnie

    W takich krótkich odpowiedziach na zbyt ogólnie zadane pytanie, nikt Ci nie da precyzyjnej odpowiedzi.
    Domyślam się, że właściwym Twoim pytaniem jest jest robić dobre zdjęcia.
    Jeżeli chodzi o brak ostrości, sprawa jest bardzo prosta, kup lepszy obiektyw.
    Na tym forum bez trudu znajdziesz polecane obiektywy do Twojego aparatu.
    Jeśli chodzi o resztę, to po prostu czeka Cię sporo nauki.
    Ja poleciłbym Ci na początek książkę Andrzeja Mroczka "Zdjęcia Cyfrowe w Oświetleniu Zastanym"
    Tam znajdziesz odpowiedzi na wiele z Twoich pytań.
    Warto też coś przeczytać o zasadach kompozycji.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Jeśli kolory są za mało nasycone, możesz ustawić inny profil "Picture Control" albo zwiększyć nasycenie w ustawieniach profili.
    Jeżeli kolory wychodzą za zimne, możesz ustawić balans bieli ręcznie. Jest też możliwość "dokładnej regulacji balansu bieli" - żeby były nieco cieplejsze i ta korekta działa też w trybie automatycznego WB.
    Na ten moment informacja "Jest też możliwość "dokładnej regulacji balansu bieli" - żeby były nieco cieplejsze i ta korekta działa też w trybie automatycznego WB." - to był strzał w 10 ! Nie wiedziałem , że tak można. Teraz potrenowałem na balkonie i czuję , że będzie super, potrzeba tylko trochę czasu na więcej prób.
    Pozostaje kwestia ostrości , być może faktycznie będę musiał pomyśleć o innym obiektywie.

  5. #15

    Domyślnie

    Miałem D5200 jakiś czas temu. Teraz używa go mój ojciec. I na początku kiedy przesiadł sie z kompakta ultra-zoom na swoją pierwszą lustrznkę D5200 też strasznie psioczył i ciągle się pytał jakim sposobem ja robiłem nim zupełnie inne zdjęcia niż te, które jemu wychodzą (a właściwie NIEwychodzą). Dopiero po tym jak poświęciłem kilka godzin na nauczenie go elementarnych podstaw fotografii zaczął sam coraz bardziej świadomie eksperymentować i z czasem zrobił całkiem spore postępy. Tym sprzętem można robić naprawdę świetne zdjęcia, bijące na głowę D40. Jesteś z Zabrza - jeśli chcesz możemy się umówić gdzieś w pół drogi pokaże Ci ile warte jest to lustro. W weekend mam sesję w Parku Chorzowskim i po niej będę miał troche czasu. Możesz zapiąć sobie moje szkła i na własne oczy przekonasz się jak wielką różnicę może zrobić obiektyw...
    Z6II, Z5

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sebi75 Zobacz posta
    Miałem D5200 jakiś czas temu. Teraz używa go mój ojciec. I na początku kiedy przesiadł sie z kompakta ultra-zoom na swoją pierwszą lustrznkę D5200 też strasznie psioczył i ciągle się pytał jakim sposobem ja robiłem nim zupełnie inne zdjęcia niż te, które jemu wychodzą (a właściwie NIEwychodzą). Dopiero po tym jak poświęciłem kilka godzin na nauczenie go elementarnych podstaw fotografii zaczął sam coraz bardziej świadomie eksperymentować i z czasem zrobił całkiem spore postępy. Tym sprzętem można robić naprawdę świetne zdjęcia, bijące na głowę D40. Jesteś z Zabrza - jeśli chcesz możemy się umówić gdzieś w pół drogi pokaże Ci ile warte jest to lustro. W weekend mam sesję w Parku Chorzowskim i po niej będę miał troche czasu. Możesz zapiąć sobie moje szkła i na własne oczy przekonasz się jak wielką różnicę może zrobić obiektyw...
    Super. Jestem za.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •