Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Nikon d750 i słaba jakość video

    Domyślnie
    Cześć wszystkim ! Mam Pytanie do wszystkich filmowców d750 od niedawna, którego i ja jestem posiadaczem. Do momentu zakupu byłem podekscytowany jego zakupem, ale niestety po zakupieniu i nagraniu video przeżyłem spore rozczarowanie jakością filmów. Niewiem, czy to przez monitor o rozdzielczości 5k którego używam, czy moze przez zakupiony obiektyw nikkora(używany) 24-70mm f2.8( zdjęcia wychodzą ładne), czy przez ustawienia, czy to moze wada aparatu. Otóż spodziewałem sie super jakości, gdzie obraz bedzie ostry i krystaliczny, natomiast jest jakby zamglony, nie ostry, i noe mówię tu o szumach ISO czy cos, szczerze to chyba nagrany dobrym smartphonem lepiej wyglada. Doradźcie co moze byc nie tak, próbowałem zmieniać i edytować profil obrazu no i moze troszkę lepiej, ale jednak tez szału nie ma. Jestem rozczarowany bo sprzęt sporo kosztował i oczekiwałem znacznie więcej. Z góry dzięki za porady

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale napisz w jakich ustawieniach nagrywasz, jakie warunki oświetleniowe i co z ostrzeniem, najlepiej daj fragmenty pokazujące problem.

  3. #3

    Domyślnie

    przykładowy obraz z filmiku https://zapodaj.net/d4016ab1d8564.jpg.html na tym zdj. np jest problem z ogolna ostroscia, obraz jest jakby zamglony, takie jest moje wrazenie przynajmniej, bodajze byl wtedy ustawiony profil "zachod slonca"
    Z ustawieniami kombinuje i próbuje ustawiać na manualu, jestem w miare poczatkujacym gosciem z lustrzanka, ale ustawien przerobilem juz naprawde wiele i z zadnych nie bylem jakos specjalnie zadowolony.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    podczas nagrywania na ekranie aparatu wszystko wyglada super, jest tak jak bym chcial, ale po zrzuceniu na komputer jest rozczarowanie

    - - - - kolejny post - - - - - -

    probowalem zredukowac to w post produkcji zwiekszajac sharpness, ale pojawiaja sie wtedy dodatkowe szumy i daje to slaby efekt
    Ostatnio edytowane przez Dave01 ; 16-12-2016 o 14:11

  4. #4

    Domyślnie

    Pierwszym pytanie - oglądasz na pełnym ekranie, czy w oknie w powiększeniu 100℅?
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    100% w oknie wystarczy by jakosc mnie zniechecila niewiem juz sam, czy wysoka rozdzielczosc w kompie "rozpiescila" mnie z jakoscia i tylko ja to widze ? czy faktycznie obraz jest slaby ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    moze to wina obiektywu, bo kupilem go uzywanego, chociaz gdyby bylo cos nie tak to zdjecia tez by wychodzily slabe a sa naprawde spoko

  6. #6

    Domyślnie

    Przykładowo na optycznych masz do pobrania surowe pliki do porównania, natomiast na YT/Vimeo odnajdziesz zarówno materiał surowy, jak i obrobiony (w tym drugim wypadku miej na uwadze stratną kompresję serwisów). Jeśli materiału video nie planujesz poddawać obróbce, zwiększ w ustawieniach picture control poziom wyostrzania, jeśli natomiast będziesz pracował później z plikami to odwrotnie (wyostrzanie, nasycenie, kontrast na minus, aby materiał dawał większe możliwość do obróbki, chociaż i tak w Nikonie jest z tym nieciekawie).
    Cytat Zamieszczone przez Dave01 Zobacz posta
    szczerze to chyba nagrany dobrym smartphonem lepiej wyglada
    W dobrym oświetleniu współczesne telefony nagrywające w 4k dadzą bardziej detaliczny obraz, a wrażenie kontrastu spotęguje jeszcze zazwyczaj mocny (zazwyczaj o wiele zbyt mocny) poziom domyślnego wyostrzania, który w Nikonie jest dosyć nisko domyślnie ustawiony. Naturalnie gdy światła będzie mało sytuacja będzie wyglądać zupełnie inaczej. Warto też pamiętać o tym, że ostrość jako taka nie jest tożsama z, jakby to ująć, dobrą jakością.

    Jeśli będziesz planował dokupowanie czegoś pod kątem video warto rozważyć Sony/Panasonika (G7 prezentuje się ciekawie cena/jakość), aczkolwiek następca d750 pewnie będzie mieć już nieporównywalnie lepsze video, równając do poziomu d5/d500 (chociaż pewnie jak to u N dalej, z ograniczeniami).

    PS
    D750 w dobrych rękach da dobry obrazek, wciąż nadający się do większości zastosowań, chociaż naturalnie tego, że to 1080p, a bitrejt i kodek szału nie robią przeskoczyć się nie da. Ale nie zrażałbym się, daj mu szansę, myślę, że warto.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzieki kolego za wyczerpująca wypowiedz, oczywiście, ze dam szanse Nikonowi, a myślisz, ze dobór innego obiektywu moze dać tu lepszy efekt ?

  8. #8

    Domyślnie

    Nie, to optycznie bardzo dobry obiektyw, mógłbyś używać dużo gorszego i nadal byłby wystarczająco dobry do filmowania w 1080p - to są raptem 2 megapiksle. Skoro jesteś zadowolony z obrazka na 24Mpix, to jak jakość mogła by być zła przy 2Mpix?

  9. #9

    Domyślnie

    Cześć, przerabiałem temat z nagrywaniem. Jeżeli chodzi o obszar FX jest OK, problem pojawił się podczas nagrywania przy ustawieniach DX 1920x1080 jakość Wysoka. Tu jest bardzo źle -mydło na poziomie babciofonu z minionej epoki. Na stronie Nikon informacja może zmylić kupującego o "profesjonalnej jakości" video w wielu formatach klatek. Aparat został wysłany do serwisu, ale wcześniej zanim spostrzegłem wadę aparatu walczyłem ze szkłami. Miałem do czynienia z aparatami DX i było bardzo dobrze -różnica rozdzielczości nie była zauważalna pomiędzy D7100, D800, D750 FX , obraz porównywalny i ostry. Aparat wysłałem do serwisu. Specjalista z infolinii poinformował że:
    -obszar DX jest tylko z nazwy, aparat nie wykorzystuje w pełni pikseli tylko sztucznie dorabia by finalnie uzyskać 1920x1080, nie jest to DX tylko "crop" (?), coś w rodzaju zooma cyfrowego o dwukrotnej utracie rozdzielczości prawdziwej z matrycy (uważam, że spadek jest ok 4x, coś jak SD)
    -wszystkie aparaty, które zmieniają obszar powodują utratę jakości (dziwne bo Nikon D7500 jakść 4K uzyskuje właśnie z cropa, chyba że to też takie naciągane 4k" jak full hd DX z Nikona D750).
    Wada ta ma podobno związek z procesorem, który nie ma wystarczającej mocy obliczeniowej. Oczywiście do błędu Nikon się nie przyznaje, uważa to za specyfikację zgodną... (zapomnieli chyba, że dziś standardem w każdym domu jest telewizor przynajmniej 50 cali).
    Teoretycznie jakość Video w porównaniu ze starymi Nikonami DX powinna być lepsza (efektywniejsze odprowadzanie ciepła z dużej matrycy, nie tak gęsto upakowane większe piksele...). Nic bardziej mylnego, lustrzanka klasy pro a tu słabo. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kłamstwo dotyczące obszaru DX.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	432,0 KB
ID:	31682

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fazi1971 Zobacz posta
    ... lustrzanka klasy pro a tu słabo. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kłamstwo dotyczące obszaru DX.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	432,0 KB
ID:	31682
    Pierwsza uwaga jest taka, że D750 to nie jest aparat pro, tylko amator, a jego obecność w NPS jest raczej ukłonem w kierunku ślubniaków. Druga sprawa - to aparat foto i chyba ważne jest żeby z tej funkcji wywiązał się godnie, a to raczej robi. Jeżeli myślisz o poważnym wideo i kupiłeś Nikona, to raczej nie przemyślałeś tematu. Do tego od dawna lepiej nadają się lustra Canona, a obecnie i tak każde bezlustro zrobi to lepiej, nawet Nikon Z. Prawdopodobnie Nikon też o tym wie i dlatego taki margines problemu olewa, no bo filmujących Nikonem za wielu nie ma raczej

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. NIKON D3000 słaba jakość zdjęć
    By ForteS6X in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-09-2016, 06:29
  2. Niko D3100 słaba jakośc zdjęcia
    By sekator2 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-01-2016, 21:35
  3. Jakosc obrazu JPEG nikon d7100,d610 i d750
    By Lukas1979 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-01-2016, 14:57
  4. zmniejszenie zdjęć- słaba jakość
    By holek331 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 23:37
  5. Słaba jakość filmów - D3100
    By hubi143033 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-10-2012, 22:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •