Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53
  1. #1

    Domyślnie D750 się wiesza

    Drodzy forumowicze,

    dwa razy wystąpił mi dość dziwny problem z D750.
    Otóż wiesza się. Kompletnie zamiera i nic nie da się zrobić. ON/OFF nie pomaga, trzeba wyjąć baterię i dopiero zaczyna działać.
    Spotkał się ktoś z Was może z takim problemem?
    Jak temu zaradzić?
    Nie wyobrażam sobie, że aparat zwiesi mi się w czasie fotografowania np. przysięgi małżeńskiej :-/

    Mariusz

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bienius Zobacz posta
    Drodzy forumowicze,

    dwa razy wystąpił mi dość dziwny problem z D750.
    Otóż wiesza się. Kompletnie zamiera i nic nie da się zrobić. ON/OFF nie pomaga, trzeba wyjąć baterię i dopiero zaczyna działać.
    Spotkał się ktoś z Was może z takim problemem?
    Jak temu zaradzić?
    Nie wyobrażam sobie, że aparat zwiesi mi się w czasie fotografowania np. przysięgi małżeńskiej :-/

    Mariusz
    Jaki obiektyw, karta, firmware?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Jaki obiektyw, karta, firmware?
    Obiektyw: Nikkor AF-S 24-70 f/2,8 ED
    Karta: SanDisk 8GB 80MB/s
    Firmware:
    C 1.01
    L 2.005

  4. #4

    Domyślnie

    Miałem taki problem raz, w zimie przy -15. Ale nigdy potem juz sie nue zdarzyło.
    Wtedy był Tamron28-75/2.8. Wersji C i L nie pamietam. Ale przy okazji: teraz mam 1.02 i 2.009 odpowiednio. Spróbuj aktualizacj.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawl_s Zobacz posta
    Miałem taki problem raz, w zimie przy -15. Ale nigdy potem juz sie nue zdarzyło.
    Wtedy był Tamron28-75/2.8. Wersji C i L nie pamietam. Ale przy okazji: teraz mam 1.02 i 2.009 odpowiednio. Spróbuj aktualizacj.
    Dzięki, spróbuję
    Mam nadzieję, że to pomoże.
    Choć z drugiej strony takie coś w ogóle nie powinno mieć miejsca.

  6. #6

    Domyślnie

    Mi tylko raz się zawiesił, to było przy zapisywaniu zdjęcia na kolegi karcie - jakiś transcend czy coś takiego, nawet nie było na nim podanej klasy szybkości. Może gdybym dłużej poczekał to by zielona lampa w końcu zgasła i zdjęcie by się zapisało ale strasznie mnie to zdziwiło, bo nigdy nie miałem takich problemów na swoich SanDiskach.

    Fajnie by było gdybyś zauważył w jakim momencie Ci się wiesza.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Mi tylko raz się zawiesił, to było przy zapisywaniu zdjęcia na kolegi karcie - jakiś transcend czy coś takiego, nawet nie było na nim podanej klasy szybkości. Może gdybym dłużej poczekał to by zielona lampa w końcu zgasła i zdjęcie by się zapisało ale strasznie mnie to zdziwiło, bo nigdy nie miałem takich problemów na swoich SanDiskach.

    Fajnie by było gdybyś zauważył w jakim momencie Ci się wiesza.
    Spróbuję to jakoś zauważyć, jeśli to jeszcze raz wystąpi.
    Dziś miałem podpięty wężyk spustowy i lampę wyzwalaną zdalnie przez wbudowaną lampę.
    Ale nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego.
    Póki co spróbuję aktualizować oprogramowanie.

  8. #8

    Domyślnie

    Podłączę się do pytania. U mnie problem również wystąpił - dwukrotnie. Różne obiektywy, różne karty (ale tylko rekomendowany Sandisk) Oprogramowanie najnowsze; pierwszy 'zwis' jeszcze przed aktualizacją, update do 1.02 niewiele zmienił. Nie jest to z pewnością związane ani z warunkami pogodowymi (obie sytuacje wystąpiły w temperaturze pokojowej), ani z zapisem na kartę (dioda nie świeciła). Odniosłem wrażenie, że aparat po prostu nie chce się wybudzić ze stanu uśpienia po kilku minutach nie-robienia zdjęć.

    Pozwolę sobie wkleić film, który przedstawia to, w jaki sposób zachowuje się taki zawieszony aparat: https://www.youtube.com/watch?v=MEbu1VX5EXE.

    Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Bienius, jakbyś opisał mój dzisiejszy p zypadek, tylko ze nie zawiecha brak wyzwolenia migawki. Tryb M, lampa wbudowana podniesiona i ustawiona na -3 EV, szklo Sigma makro 105 os hsm, f/22, w tle sb900 jak "sztuczne słońce" o poranku. Ostrość ustawiona, punkt af podświetlony na matowce, dzwiek potwierdzenia ostrości słychać i nic. Nie wiadomo dlaczego nie wyzwala migawki...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stary Dziad Zobacz posta
    Pozwolę sobie wkleić film, który przedstawia to, w jaki sposób zachowuje się taki zawieszony aparat: https://www.youtube.com/watch?v=MEbu1VX5EXE.
    Pozdrawiam.
    To właśnie tak wygląda i u mnie. Nie reaguje na nic.


    Cytat Zamieszczone przez Lukasio Zobacz posta
    Bienius, jakbyś opisał mój dzisiejszy p zypadek, tylko ze nie zawiecha brak wyzwolenia migawki. Tryb M, lampa wbudowana podniesiona i ustawiona na -3 EV, szklo Sigma makro 105 os hsm, f/22, w tle sb900 jak "sztuczne słońce" o poranku. Ostrość ustawiona, punkt af podświetlony na matowce, dzwiek potwierdzenia ostrości słychać i nic. Nie wiadomo dlaczego nie wyzwala migawki...
    Nie wiem. W tym właśnie problem, że z jakiegoś powodu D750 miewa jakieś zwiechy i nie wiem, jak temu zaradzić.
    Niepokoi mnie to, bo aparat nie jest tani, a tego typu awarie są niedopuszczalne. Boje się, że mi się to stanie w jakimś kluczowym momencie.
    A nie mogę nigdzie znaleźć informacji z czym to może być związane i jak temu zaradzić.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •