Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53
  1. #21

    Domyślnie

    Moje d 610 także zaliczyło zawieche cos z kartą sandisc i to w takim momencie , dobrze ze miałem zapas pod ręką pomogło wyjęcie i ponowne wsadzenie baterii.
    d780, d700, Nikkor 18-35,24,35,85,24-70
    www.foto-maciejewski.pl
    Fejs - https://www.facebook.com/fotomaciejewski

  2. #22

    Domyślnie

    no wiesza sie co jakis czas. Reset pomaga, ale na jakis czas potem znow sie zawiesza. Po resecie ok na jakies 5 tys .
    Fejsbuk Darek Novak

  3. #23

    Domyślnie

    Mi również co jakiś czas się wiesza. Zdjęcie (RAW) wykonane tuż przed zawieszką nie jest zapisywane. Karta Lexar Professional 633x. Problem o tyle irytujący, że spowalnia pracę, bo jedynym wyjściem z tej sytuacji jest wyjęcie akumulatora, a wykonane zdjęcie przepada :/

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Przyznam się, że mi też raz powiesił się aparat. Powodów nie znam. Podpięty był Nikon 24-70, lampa SB-900 i karty SanDisk ultra 64GB. Kilka minut walczyłem aż w końcu pomogło wyjęcie baterii.
    Na szczęście zdarzyło się to tylko raz, kilka miesięcy temu i już bym o tym zdarzeniu zapomniał gdyby nie ten temat
    Coś może być z tym SanDiskiem. Ja 2 razy wymienilem 64GB Ultra, trzecia też padła. A od samego początku aparaty miewały zwiechy z tymi kartami.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #25

    Domyślnie

    Ja mam SanDiski, ale mniejsze (32GB) i nie te najszybsze (nie 95MB/s czy ile im tam jest). I od pół roku żadnego zawieszenia nie miałem. Tylko wtedy raz w zimie.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Coś może być z tym SanDiskiem. Ja 2 razy wymienilem 64GB Ultra, trzecia też padła. A od samego początku aparaty miewały zwiechy z tymi kartami.
    Nie wiem czy pomogę ale ultra ma bardzo wolny zapis chyba 15mb/s może to jest powód.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez maciasbe Zobacz posta
    Mi również co jakiś czas się wiesza. Zdjęcie (RAW) wykonane tuż przed zawieszką nie jest zapisywane. Karta Lexar Professional 633x. Problem o tyle irytujący, że spowalnia pracę, bo jedynym wyjściem z tej sytuacji jest wyjęcie akumulatora, a wykonane zdjęcie przepada :/
    W instrukcji nie ma podanych kart SDXC marki LEXAR tylko SDHC może to jest powód.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kondziu Zobacz posta
    Nie wiem czy pomogę ale ultra ma bardzo wolny zapis chyba 15mb/s może to jest powód.
    Mam kilka innych Ultra i z nimi nie ma żadnych problemów. A prędkość karty nie ma tu znaczenia. Używałem kiedyś karty z zapisem ok 2-4MB/s i aparat się nie zawieszał, jedynie długo opróżniał bufor.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #28

    Domyślnie

    Podbijam
    Co drugie wesele jedna z moich dwóch 750 wiesza się. Co ciekawe starszy egzemplarz z początku roku ani razu się nie zawiesił.
    Nowy sprzed 2 miesięcy już tak.
    Wyczytałem na forach za wielką wodą, że często zdarza się tak w momencie gdy aparat przechodzi w "stand-by" i potem przy próbie powrotu z tego trybu wiesza się.
    Obwiniałem karty pamięci, lampę, wyzwalacz ale wskazuje na to, że to soft aparatu.
    "I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes."
    H.C-B.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Fąfrowicz Zobacz posta
    Podbijam
    Co drugie wesele jedna z moich dwóch 750 wiesza się. Co ciekawe starszy egzemplarz z początku roku ani razu się nie zawiesił.
    Nowy sprzed 2 miesięcy już tak.
    Wyczytałem na forach za wielką wodą, że często zdarza się tak w momencie gdy aparat przechodzi w "stand-by" i potem przy próbie powrotu z tego trybu wiesza się.
    Obwiniałem karty pamięci, lampę, wyzwalacz ale wskazuje na to, że to soft aparatu.
    To jest bardzo niepokojące. Czekasz z palcem na spuście na odpowiedni moment, naciskasz i nic.
    Boję takiej sytuacji w czasie ślubu. Niby mam pod ręką drugi aparat ale nim człowiek zaskoczy w czy

  10. #30
    Oszczędny w słowach Awatar DrAszyr
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Starogard Gdański
    Posty
    235

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bienius Zobacz posta
    To jest bardzo niepokojące. Czekasz z palcem na spuście na odpowiedni moment, naciskasz i nic.
    Boję takiej sytuacji w czasie ślubu. Niby mam pod ręką drugi aparat ale nim człowiek zaskoczy w czy
    Tak właśnie w praktyce wygląda zawieszka...
    Biały Samsung Galaxy S5 z trybem Live View...
    ... i jakieś Nikony (czarne).

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •