Close

Strona 1 z 87 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 861
  1. #1

    Domyślnie NIKON D 750, problem z kolorystyką

    Witam.Mój nikon d750 robi czerwone zdjęcia.Czy to wada tego modelu?
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 10-09-2015 o 08:09

  2. #2

    Domyślnie

    Ale co to znaczy "robi czerwone zdjęcia" ? Gdzie, kiedy, w jakich warunkach, przy jakich ustawieniach itp. itd. ?
    Jakieś przykładowe zdjęcia - najlepiej w NEF-ach (RAW-ach) ... wtedy można ocenić sytuację ...

  3. #3

    Domyślnie

    Czy to jakis zafarb, czy moze kazde zdjecie w kazdych zarunkach jest czerwone?

  4. #4

    Domyślnie

    Zajmuję się fotografią x lat ,cały czas z nikonem i potrafię ustawić aparat.Po prostu przy standardowych ustawieniach jest bardziej czerwono niż w poprzednich moich modelach(d700,200,300,7000).Korekcję ustawiłem już na 4+ niebieski i jakoś jest.Przy ustawieniu na manualnym wb jest ok ale nie zawsze jest na to czas.Piszę o tym nie dlatego,że lubię kolor niebieski

  5. #5

    Domyślnie

    Po 4 lustrzankach to Cię nie podejrzewam o brak umiejętności obsługi aparatu, może jest uszkodzony...? Jakiś raw by się przydał.
    D50 nex5n x-pro1

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Robi czerwone zdjecia, czy jest bardziej czerwono niz w innych modelach to dwa rozne stwierdzenia. Bardzo niejasno piszesz. Ja wiem ze ty wiesz o co ci chodzi, ale sorry - my nie wiemy. Wiec albo pisz sensowniej, albo podlinkuj "czerwone" zdjęcie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Pewnie chodzi o to, że wszystko leci w dziwny brąz/czerwień, i trzeba się sporo namachać suwakami w ACR by to doprowadzić do ładu. Niestety mam takie samo odczucie. Dlatego mój D750 leży w torbie i po sezonie zastanowię się co z nim zrobić :/

  8. #8

    Domyślnie

    Pokażcie w końcu te czerwone zdjęcia. Już kiedyś było o tym wspomniane i jakoś nikt nie pokazał. Przepraszam, była jedna wrzutka i pokazała tylko tyle, że nie jest czerwono
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  9. #9

    Domyślnie

    Może mają czerwienicę - taką chorobę ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Może mają czerwienicę - taką chorobę ?
    Nikon z żółtaczki poszedł w kierunku czerwienicy
    A tak na poważnie, wiem o co chodzi autorowi wątku, poszczególne modele nikona słynęły z różnej kolorystyki, nawet kilka egzemplarzy tego samego modelu może generować inny obrazek pod względem kolorów.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

Strona 1 z 87 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •