Close

Strona 83 z 87 PierwszyPierwszy ... 33738182838485 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 861
  1. #821
    La
    Gość

    Domyślnie

    Dorzucę jeszcze coś. Mając kolor checkera, można pokusić się o ujednolicenie zdjęc z kilku puszek. To znaczy, teoretycznie można doprowadzic do sytuacji, że robiąc zdjęcia dwoma róznymi puszkami, będą nie do odróżnienia. Oczywiście, chodzi o zrobienie profili dla obydwu. Efekt przydatny np. dla ślubniaków. Nie dość, że takie same kolory, to do tego barwy takie jak chcecie na wejściu. 90% roboty z głowy

  2. #822
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie wywołuj burzy bo też to było wałkowane i dla wielu posiadaczy tych puszek to nie było oczywiste

  3. #823
    La
    Gość

    Domyślnie

    Tajemnicą poliszynela jest to, iż color checker jest używany powszechnie do oznaczenia szarego punktu przy próbkowaniu WB w LR. Dlatego wszyscy twierdzą, że jest stanowczo za drogi

  4. #824

    Domyślnie

    Te wzorniki kolorów nie mają przypadkiem jakiejś daty używalności?
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  5. #825

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Te wzorniki kolorów nie mają przypadkiem jakiejś daty używalności?
    A mają, dwa lata, podobnie jak kalibratory do monitora. Później oczywiście kolory nie znikają, ale mogą nie być wzorcowe

  6. #826
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    147

    Domyślnie

    sam korzystam z color checker ale znalazłem lepszy sposób https://nikonpc.com/
    https://www.youtube.com/watch?v=AOGi-DpKWjs

  7. #827

    Domyślnie

    Mogę potwierdzić, że matryca daje zupełnie inną paletę barw, tak faktycznie jakby bardziej w czerwień.
    DR moim zdaniem gorszy niż w D600/D610.

    Nie mniej jednak, łatwiej się obrabia mi te pliki z D750 niżeli z D600. Nie wiem czemu.
    I u mnie jest spora degradacja szczegółów vs D600 albo mi się wydaje.

    Ogólnie kolorystyka mi pasuje, nie ma tak dużej przepaści jak pomiędzy D600 vs D700 no ale na bank jest zupełnie inaczej.
    "Nikon"

  8. #828

    Domyślnie

    A te inne kolory masz gdzie ?? Na jpegach, czy w LR/ACR ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #829

    Domyślnie

    Zawsze mnie zastanawiało skąd ludzie wiedzą jakie matryca daje kolory skoro, jak mi się wydaje, tego zobaczyć nie można. Przecież kolory JPG-a wylicza program w aparacie według jednego z profili zainstalowanych przez Nikona lub ukręconego przez użytkownika. Tym bardziej nie można tego zobaczyć w wołarce RAW-ów, bo tam to wiadomo, że "każdy orze jak może" i kolory można ustawiać jakimś profilem wołarki lub własnym presetem, ale na pewno nie można zobaczyć kolorów matrycy, bo to co widzimy na ekranie jest zawsze przeliczone przez program według jakiegoś profilu.
    Więc może ktoś mi podpowie jak zobaczyć te kolory z matrycy bez korekty przez jakiś program w body lub w wołarce?

  10. #830

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Więc może ktoś mi podpowie jak zobaczyć te kolory z matrycy bez korekty przez jakiś program w body lub w wołarce?
    Niektóre programy (np Raw Therapee) oferują opcję podglądu rawa "bez demozaikowania". Po skorzystaniu z takiego podglądu łatwiej sobie uzmysłowić to, o czym pisałeś i jak dużą rolę odgrywają wspomniane przez Ciebie profile oraz sam proces demozaikowania.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 17-07-2018 o 08:50

Strona 83 z 87 PierwszyPierwszy ... 33738182838485 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •