Close

Strona 75 z 87 PierwszyPierwszy ... 2565737475767785 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 861
  1. #741

    Domyślnie

    Nie wiem czy tylko ja jestem tak dziwny , że rozumiem o co chodzi autorowi. Gość chce przyzwoite kolory jpga prosto z puszki, albo móc je jakoś ustawić w tejże puszce, a tego nikon nie oferuje. Co w tym takiego trudnego do zrozumienia.

  2. #742

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    I dlatego właśnie określasz kolory swoich zdjęć na bezużytecznym pod tym względem ekranie LCD swojego aparatu, lub na monitorze za 400 zł? Poważnie, tak wygląda ten "węższy zakres tolerancji"? Proszę Cię, przeczysz sam sobie
    Bo kolega grabski widzi tak wąskie spektrum kolorow że Ty nie zobaczysz tego nigdy. Nawet na najnowszym kalibrowanym EIZO.
    To jest takie widzenie które pozwala widzieć różnice na LCD i na monitorze za 400 PLN. Ba - nawet za 200 PLN!
    Powninieneś spuścić głowę i umówić się z kolegą na lekcję tego "węższego widzenia"
    P.S.
    Dawno takich glupot nie czytałem... sorrry

    Cytat Zamieszczone przez jalk Zobacz posta
    Gość chce przyzwoite kolory jpga prosto z puszki, albo móc je jakoś ustawić w tejże puszce, a tego nikon nie oferuje.
    Może najpierw zdefiniuj "przyzwoite kolory" ? Bo nie rozumiem? CO to są "przyzwoite kolory" - takie które nie puszczają się z obcymi...?
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  3. #743

    Domyślnie

    Grabski widzi w ProPhoto
    Ponoć Czak Norris też

    Sorki, jestem totalnym zerem w temacie zarządzania barwą, ale też nie ogarniam potrzeb Grabskiego.

    Jak coś, zieloni niech skasują mój wpis.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  4. #744

    Domyślnie

    @grabskiml; wydaje mi się że mylisz wierność z własnymi preferencjami.
    Wolisz Ty i klient kolorystykę i AWB canona ? super - kupcie canona. Ja osobiście w fotografii przyrodniczej spotkałem się z taką samą ilością głosów o naturalności kolorystyki canona, jak i nikona. Ani jedne, ani drugie się nie mylą - po prostu głoszące je osoby mają inne preferencję. Dla mnie większość canonów tragicznie oddaje różnorodność barwną występującą w krajobrazie. Zwłaszcza canony z niepełnoklatkową matrycą. Jedynie odbiegający na + aparat tej firmy to 5ds(r) (nie biorę pod uwagę 5d4 i 1dx2 bo za słabo znam ich potencjał)
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #745

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Odniosę się do tego zdania - uwierz mi że MA ZNACZENIE jaki masz monitor. Inaczej profesjonalne sudia/skanerownie kupowały by monitory za 500 PLN a nie za 20.000.
    Za "coś" te kwoty płacą - i podpoweiem Ci - to nie jest logo producenta jak torebki Louis Vitton
    Pozdrawaiam. Piotr
    Dlaczego mam brać to na wiarę, skoro jestem tego pewien. A teraz badam możliwości pracy z kolorem poza monitorem, który muszę zostawić w domu.

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    I dlatego właśnie określasz kolory swoich zdjęć na bezużytecznym pod tym względem ekranie LCD swojego aparatu, lub na monitorze za 400 zł? Poważnie, tak wygląda ten "węższy zakres tolerancji"? Proszę Cię, przeczysz sam sobie
    Ale nie upieram się, ze to jest 100 % zgodne, może znasz jakąś alternatywę, którą mogę zabrać w teren? Jak wgrywam jakiś profil, to mogę sobie porównać efekty na tym LCD i monitorze, a potem uwzględniać te różnice w dobieraniu ustawień.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Może najpierw zdefiniuj "przyzwoite kolory" ? Bo nie rozumiem? CO to są "przyzwoite kolory" - takie które nie puszczają się z obcymi...?
    No własnie o to chodzi, ze ja też Was pytam, co jest przyzwoite? Czy np ta zieleń pod zającem? Albo gdy balans zdefiniowany pod jakieś światło nie nadaje się do używania w tym świetle. Np teraz jest pochmurno, nastawcie balans pochmurny i neutralny styl obrazu. A potem spróbujemy ocenić czy jest za ciepło czy nie. Inaczej chyba się nie da sprawdzić swojej tolerancji na odchyłki. Myślę, że znajdą się i tacy, których "wąskość" toleracji dorównuje mojej

  6. #746

    Domyślnie

    @ grabskim
    W dalszym ciągu nie zdajesz sobie sprawy z tego, że poprawność odwzorowania kolorów jest sens oceniać jedynie na poprawnie działającym monitorze, oświetlonym odpowiednim światłem, kryjącym docelowy gamut i wyświetlającym go z małymi błędami?
    W innym wypadku oceniasz głównie błędy samego monitora i/lub stanowiska.

  7. #747

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    @ grabskim
    W dalszym ciągu nie zdajesz sobie sprawy z tego, że poprawność odwzorowania kolorów jest sens oceniać jedynie na poprawnie działającym monitorze
    A po czym to wnioskujesz, za nie zdaję sobie z tego sprawy? Czy rozumiesz, ze zabranie monitora w teren jest niemożliwe? Wiesz, że ja mówię o kompromisie jeśli chodzi o LCD i dlatego zawsze liczę się z pewną pomyłką?

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    @grabskiml; wydaje mi się że mylisz wierność z własnymi preferencjami.
    Pawle, generalnie preferuje wierność, cały czas o tym piszę

  8. #748

    Domyślnie

    no tak, tylko najwyraźniej inaczej rozumiemy wierność wg mnie to o czym piszemy ma więcej wspólnego z percepcją niż z wiernością.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #749

    Domyślnie

    Można było się pośmiać, jest weekend i się zastanawiam gdzie taki towar można kupić chociaż niepotrzebnie straciłem trochę czasu na wstawienie moich zdjęć z zielenią, bo grabski i ta to zlał (nie tylko mnie, ale pytania innych też) i nie pokazał mi gdzie na moich zdjęciach w zieleni jest ten bursztyn, ważne że jego królik jest bursztynowy i uj! Ale tak poważnie, szkoda mi osób które zastanawiają się nad kupnem D750 i trafią ten stek bzdur. Ta dyskusja jest idealnym przykładem i dowodem na to że internet i takie fora są strasznie mało wiarygodnymi źródłami wiedzy, ważne żeby mieć do tego dystans, posiadać swoją wiedzę, zdanie i doświadczenie i nie odbierać dosłownie takich użytkowników. Spójrzcie ile jedna osoba wprowadziła nieścisłości na temat tego aparatu, ile czasu @grabskim poświęcił w internecie czasu żeby zrobić z tego aparatu coś czym nie jest, a mógł w tym czasie przecież sprzedać już D750 i zająć się wymagającym klientem, kompletując dla niego sprzęt z którego zrobi swoje idealne kolorystyczne zdjęcia bez wychodzenia do lasu z monitorem.

    Ja proponuję, w późniejszym czasie, jak już się wszyscy pośmieją, a grabski w końcu sprzeda tego D750 (bo ciekaw jestem czy sprzeda, w ogóle to jestem ciekaw czy ma ten aparat na stałe) przeczyścić ten wątek, bo wprowadza ludzi w błąd.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 15-12-2017 o 21:04

  10. #750

    Domyślnie

    Grabskim , ustaw sobie wyświetlacz lcd aparatu, aby pokazywał Tobie obrazek i kolorki najbardziej zbliżone do tego co widzisz i oboje będziecie z klientem zadowoleni. Albo opcja numer dwa, którą szczerze Tobie rekomenduję, zostań przy sprzęcie, który oferuje Ci to czego chcesz a czego nie ma NIkon. I zaakceptuj fakt, że to nie z aparatem jest coś nie tak, tylko raczej z Twoją percepcją koloru.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

Strona 75 z 87 PierwszyPierwszy ... 2565737475767785 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •