Close

Strona 73 z 87 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 861
  1. #721

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Mówiąc krótko, oczekujesz darmowego oprogramowania, możliwości modyfikacji softu w aparacie, do tego na poziomie funkcjonalności softu Adobe... Tu chyba może pomóc Święty Mikołaj... @grabskim mówisz klient, zamówienia itp... Nie stać Cię na legalny soft, który rozwiąże Twoje problemy? Chyba coraz mniej ogarniam o co chodzi...
    Jakiegokolwiek softu do pracy na składowych lub przynajmniej na odcieniach, za byle ile, co da mi plik końcowy NCP, bo tylko taki mogę wgrać do puszki.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jest hue, a WB się ustawia (i modyfikuje wg uznania) w body, nie w profilu.
    No to zmień tym konkretną składową, zieloną lub niebieską. Już było że zdefiniowanym balansem przesuwasz wszystkie składowe. Zobacz co z odcieniami można zrobić w innych aparatach, jest więcej opcji niż tylko jeden suwak oferowany przez Nikona.

  2. #722
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Uparłeś się, by to zrobić w body i chcesz kontrolować to na LCD aparatu. To nie będzie efekt lepszy niż do osiągnięcia w komputerze i w dodatku to będzie dobre rozwiązanie na niewiele sytuacji, a nie na wszystkie. Fotografuj wzorzec i rób co trzeba w sofcie, w domu.
    Rób jak chcesz. Życzę powodzenia w biciu głową w mur.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #723

    Domyślnie

    Ja nie rozumiem tylko jednego, jaki jest sens uprawiać te całe tańce połamańce, zamiast po prostu wytłumaczyć klientowi to, w jaki sposób powstaje poprawnie wykonane zdjęcie.

  4. #724

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grabskim Zobacz posta
    Jakiegokolwiek softu do pracy na składowych lub przynajmniej na odcieniach, za byle ile, co da mi plik końcowy NCP, bo tylko taki mogę wgrać do puszki.

    - - - - kolejny post - - - - - -



    No to zmień tym konkretną składową, zieloną lub niebieską. Już było że zdefiniowanym balansem przesuwasz wszystkie składowe. Zobacz co z odcieniami można zrobić w innych aparatach, jest więcej opcji niż tylko jeden suwak oferowany przez Nikona.
    Kolego to zdecyduj się, oczekujesz podobającego się Tobie odwzorowania kolorów prosto z puszki, czy chcesz się bawić w obróbkę kolorów w aparacie, bo już się zapędziłeś w kozi róg. Musisz kolego zrozumieć, że nikt nie wyczaruje Tobie tutaj suwaczków w aparacie, bo prawie nikt w dobie postprocesu i powszechnie dostępnych programów tego nie robi. Jeżeli natomiast czujesz taką potrzebę i znasz sprzęt, który taką rzecz oferuje to po prostu go użyj.

    Na jakie pytanie chciałbyś uzyskać tu odpowiedź?
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  5. #725
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wyjściem byłoby przejście na fona i aplikacje robiące to co się chce ze zdjęciem na gotowo

  6. #726

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Uparłeś się, by to zrobić w body i chcesz kontrolować to na LCD aparatu. To nie będzie efekt lepszy niż do osiągnięcia w komputerze i w dodatku to będzie dobre rozwiązanie na niewiele sytuacji, a nie na wszystkie. Fotografuj wzorzec i rób co trzeba w sofcie, w domu.
    Rób jak chcesz. Życzę powodzenia w biciu głową w mur.
    No i co w tym złego, że tego wymagam? Przecież taka jest rola konsumenta. Jakoś tak się przyjęło, że lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. A dlaczego nie wróbel i gołąb razem w garści? Czy mój Nikon nie może mieć najlepszej dynamiki, af, iso i kolorów jakie sobie zechcę? Dlaczego akurat profilowania powinienem sobie odpuścić? Czy jak np pojadę gdzieś na kraniec świata i w jakimś iglo zechcę wydrukować zdjęcie na przenośnej drukarce, aby je zostawić komuś na pamiątkę, to muszę polegać wyłącznie na tym jaki profil zaproponował mi Nikon? No przepraszam, to jest dla mnie sztuczne samoograniczanie się i raczej tłumaczenie polityki firmy przez pryzmat tego, ze posiada się jej produkty, niż trzeźwe spojrzenie na to, ze inni jednak już coś takiego udostępnili. Jak ktoś spróbował już takiego profilowania w aparacie, to wie, ze nie ma potrzeby ciągłego sprawdzania zgodności na LCD, robi się to raz, na początku, gdy wprowadza się go do aparatu i potem kontroluje się już tylko balans. A to jest już bardzo proste, bo akurat właśnie balans możesz przesunąć sobie w każdą stronę na palecie.

    Uff, przechodzę tu jakąś lustrację, bo bardzo mi zależy na tym aby pracować w pełni na kolorze w Nikonie. Mam ogromny dystans do siebie i świata, więc cierpliwie to znoszę. Wygląda bowiem to tak, że jak napisze, ze Canon coś ma to jestem prowokatorem, a jak nie napiszę jak ja pracuję to chyba nie wart jestem Waszych rad czy podpowiedzi. A z kolei jak coś już o tym wspomnę, to tak na tym się skupiacie, jakby w pracy z Nikonem obowiązywała jakaś jedyna słuszna etykieta, o której ja nie wiem, w stylu niech klient nie życzy sobie tego czego sobie życzy. Wiadomo, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale gdy proszę Was o rady to jednak proszę abyście na chwile spojrzeli z mojego punktu widzenia. Wówczas idzie to znacznie szybciej, a przy okazji jest ciekawym doświadczeniem. Gdy jakiś czas temu nie była dostępna opcja profilowania w puszce, to spokojnie sobie obrabiałem zdjęcia na komputerze, jak zapewne każdy Was. Ale tak to jest gdy wchodzi coś nowego i człowiek się do tego przekona, ze to ma sens. Dlatego Jacku nie uważam, że wymaganie tego co ma konkurencja jest bezsensownym biciem w mur. Dla mnie Nikon to lider rozwiązań fotograficznych i na pewno może. Po tych kilku stronach polemiki raczej jestem przekonany, że jeszcze tego nie zrobił i nie wiem czy zamierza w przyszłości.

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Kolego to zdecyduj się, oczekujesz podobającego się Tobie odwzorowania kolorów prosto z puszki, czy chcesz się bawić w obróbkę kolorów w aparacie, bo już się zapędziłeś w kozi róg. Musisz kolego zrozumieć, że nikt nie wyczaruje Tobie tutaj suwaczków w aparacie, bo prawie nikt w dobie postprocesu i powszechnie dostępnych programów tego nie robi. Jeżeli natomiast czujesz taką potrzebę i znasz sprzęt, który taką rzecz oferuje to po prostu go użyj.

    Na jakie pytanie chciałbyś uzyskać tu odpowiedź?
    Ja nie twierdzę, ze to mają być konkretnie suwaki, tylko sygnalizuję zapotrzebowanie na większe kontrolowanie koloru. W zasadzie im większe to nawet lepiej, czemu nie, choć mi obecnie wystarczy jak będzie to co u konkurencji. Jak Nikon to zrobi to jego sprawa. Canon zrobił to tak, że profil tworzysz w komputerze i go wgrywasz. Pentax ma inne rozwiązanie, Olympus tez coś tam kombinuje po swojemu. W Nikonie najprościej wydaje mi się byłoby dodać do edycji krzywe RGB w Picture Control Utylity, byle potem to puszka czytała.
    Ostatnio edytowane przez grabskim ; 15-12-2017 o 15:55

  7. #727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grabskim Zobacz posta


    Ja nie twierdzę, ze to mają być konkretnie suwaki, tylko sygnalizuję zapotrzebowanie na większe kontrolowanie koloru. W zasadzie im większe to nawet lepiej, czemu nie, choć mi obecnie wystarczy jak będzie to co u konkurencji. Jak Nikon to zrobi to jego sprawa. Canon zrobił to tak, że profil tworzysz w komputerze i go wgrywasz. Pentax ma inne rozwiązanie, Olympus tez coś tam kombinuje po swojemu. W Nikonie najprościej wydaje mi się byłoby dodać do edycji krzywe RGB w Picture Control Utylity, byle potem to puszka czytała.
    Ale po co miałby to robić? Musisz zaakceptować, że wykreowany przez Ciebie problem jest tak wydumany i marginalny, że najwidoczniej jest pomijany i naprawdę zamiast utyskiwać skorzystaj ze sprzętu, który to oferuje. Chcesz jeszcze o coś zapytać ?
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  8. #728

    Domyślnie

    @grabskim
    Zadałem to pytanie już wcześniej, ale odpowiedzi nie dostałem, z jakiego monitora korzystasz?

  9. #729

    Domyślnie

    Być może klienta nie da się wyedukować
    Cała sytuacja jest dla mnie jakaś całkowicie abstrakcyjna; Jak ten klient ocenia wierność tego koloru ? Stoi obok fotografa i co ? zapamiętuje jak było ? przecież to nawet wtedy byłby to subiektywna ocena a nie wierne oddanie barwnej rzeczywistości. Ocena tego obrazu na wyświetlaczu LCD aparatu też nie wchodzi w grę bo jest to instrument poglądowy a nie pomiarowy - nie jest żadnym wyznacznikiem precyzyjnego oddania kolorów. Całość to jakaś paranoja... Nie wyobrażam sobie żebym mógł chcieć dostosować się do tak absurdalnych oczekiwań klienta.
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 15-12-2017 o 16:25
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #730

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    @grabskim
    Zadałem to pytanie już wcześniej, ale odpowiedzi nie dostałem, z jakiego monitora korzystasz?
    Pewnie laptopa, skoro mowa o zabieraniu komputera do lasu

    Jak ten klient ocenia wierność tego koloru ?
    No Paweł jak to jak? Przecież wymagający klient to taki który ma profesjonalny oprofilowany monitor za kilkadziesiąt tysięcy złotych i wiedze w temacie lepszą niż nie jeden specjalista od profilowania i koloru. Taki to klient, makgajwer w świecie koloru i fotografii w dodatku światły botanik który zna każdy kolor liścia, drzewa, błota w lesie i ooo jeszcze na fizyce się zna i o świetle dużo wie, później dostaje zdjęcie od @grabskim i posiada tajną wiedzę obliczania tego wszystkiego i stwierdzania rzeczywistego koloru na odbitce, lub w lesie na laptopie, patrząc przez dziurki w podziurawionym colorchekerze analizuje czy to jest ten, właśnie ten, ten idealny kolor który mu się wyświetli na monitorze w laptopie i na lcd w aparacie. KOSMOS Wybaczcie proszę, ale ja już beczę ze śmiechu, jak sobie to wyobrażam

    zapamiętuje jak było ?
    No a nie? przecież ten klient jest w trakcie robienia zdjęć fotografa, i ma pamięć tak absolutną, że posiada takie zdolności, gdzie używa kombinacji gdzie mrugnie lewym okiem a tym samym czasie pierdnie, uruchamia mu się pamięć wzrokowa, gdzie po użyciu tej skomplikowanej kombinacji zapamiętuje z każdym szczegółem całą scenerie. Jest to możliwe, no przecież. No i później co? grabiskim robił nikonem, i co? no reklamacja przecież ... Wybaczcie proszę,miałem nie pisać, ale ja już beczę ze śmiechu śledząc ten wątek ... Już nawet @nikoniarz przestał się odzywać, a jak @nikoniarz przestaje pisać wiadomo to sprawa musi być mocno podejrzana aj piąteczek, ten piąteczek
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 15-12-2017 o 16:38

Strona 73 z 87 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •