Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Meike MK-910

  1. #1

    Domyślnie Meike MK-910

    Bardzo proszę o opinie na temat tej lampy. Interesuje mnie informacje takie jak:
    - pochodzenie lampy (i informację gdzie ją kupiliście z podaniem sprzedawcy np. ALiexpres) jak długo realizowana była przesyłka
    - jak sprawuje się TTL, HSS/Auto FP, CLS, fotocela, wyzwalanie radiowe
    - jakich wyzwalaczy używacie i czy są z nimi problemy
    - jak oceniaacie siłę lampy, hałas zoomu palnika
    - informacje na temat doświetlenia sceny itp.
    - w jakich warunkach nie nie prawdziła w trybie iTTL
    - jak często sie przegrzewa
    - co prawia problemy
    - jakie widzicie mankamenty
    - sprawy gwarancyjne

    Prosze tylko o wypowiedzi osoby które mają ta lampę lub jej używali. Tematem nie jest stwierdzenie np że Metz, Nissin .... będzie lepszy. Bardzo proszę o opinie pomoże to mi w doborze lampy celuje w MK-910 lub YN-568EX.

  2. #2

    Domyślnie

    Posiadam 568EX i muszę przyznać, że posiada świetny stosunek jakości i możliwości do ceny...

  3. #3

    Domyślnie

    Przede wszystkim ani Meike, ani Yongnuo nie mają TTL-BL, więc nie będą się sprawdzały przy błyskaniu pod światło.
    Yongnuo poza tym nie ma trybu CLS Master.


    Jak poczytać w internecie na temat MK-910, to:
    - moc lampy ma się nijak do tego co podają. W testach wychodzi w granicach 1-1.5EV mniej niż SB-910...
    - CLS master tylko w manualu. Nie może być używana do sterowania w TTL.
    - problemy z działaniem zewnętrznego zasialania
    - dużo słabszy sensor i często nie działa jako slave gdy używa się więcej lamp
    - różne problemy z TTL (głównie niedoświetla).
    - korekta ekspozycji z lampy jest o kant... +/-3 w efekcje może +/- 1.5EV.
    - w manualu moc też nie ma trzyma się tego co się ustawia (miedzy 1/1 i 1/2 różnica ok 1/3EV, minimalna moc (niby 1/12 ok 1/32 maksymalnej).
    - daje wyraźnie zimniejszą barwę niż inne lampy.
    - pożera baterie jak szalona.

    Tu jest filmik z testem i pomiarem mocy: https://www.youtube.com/watch?v=5DAHqJptftA
    SB-910 - f/10
    YN-568 - f/8 - czyli 2/3 EV mniej niż SB-910, choć wg. książki powinna być 1/3EV mocniejsza)
    MK-910 - f/6.3 - o 1 1/3 EV mniej niż SB-910, czyli wychodzi, że ma LP~=22m, a nie podane 42m. A to jest 2EV różnicy (4x mniej światła).


    Mocy obu lamp przy krótkich czasach nawet nie ma co porównywać z SB-900/910...
    YN-568EX jest słabsza o ok 1/3-2/3 EV od Metza 50, który to jest ok 1.5 EV słabszy od SB-910.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 01-03-2015 o 22:37
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Gonzo a zobacz sobie tutaj na porównanie http://www.dpreview.com/forums/thread/3646397 , jakś nie widzę niedoświetleń, a barwa wrzuć do FotoShopa i sam przeanalizuj zdjęcia z testu. Co do mocy masz rację jest słabsza i to skałnia mnie ku YN586EX. I jeszcze jedno pytanie Gonzo miałeś ta lampę w akcji tylko opierasz się na ocenach innych. Bo ludzie czasem te różnie oceniają i piszą bzdury.

    Co do TTL-BL to żadko mi sie zdaża robić zdjęcia pod światło. A jak juz do tego dochodzi zawsze można skorygować w tym momencie zdjecie +/-EV. Poza tym wywalać 1000 zł wiecej po to aby robić czasem zdjęcia super pod światło czy jaśniejszym światłem zastanym - chyba pobawię się ręcznie i dojdę do jakiś kompromisów w ustawieniu lampy.

    Widzis zGonzo odrobiłem zadani i poczytałem o tej lampie ale nie widziałem postów na temat zżerania baterii. Pozatym jak ktoś nieumiejetnie robi na min iso zdjęcia i wali pełnym błyskiem i potem siędziwi że mu się lampa przegrzewa albo baterie zżera. Myślę że na to trzeba wziąść poprawkę.

    PS. Na CLS nie mi nie zależy to dla mnie tylko gadżet którego ja nie wykorzystam przy moim amatorskim pstrykaniu.
    Ostatnio edytowane przez sebokra ; 01-03-2015 o 23:02

  5. #5

    Domyślnie

    Meike nie miałem, ale na 4 różnych forach pisza, że znacznie szybciej zjada baterie od SB-600 i YN-565.
    Co do niedoświetleń - nie patrz na testy, a czytaj co piszą o jej normalnym użytkowaniu.
    W suchych testach prawie każda lampa wybacz dobrze. Natomiast gdy przychodzi jej trochę pobłyskać, to nie zawsze jest przewidywalna.
    Poza tym te test są często robione na małej odległości, a więc i przy małej mocy, gdzie błędnie skalibrowana moc lampy ma niewielki wpływ.


    Co do TTL-BL, to jest w nowszych Nikonach podsatowy pomiar światła przy lampie. Ja praktycznie nie używam TTL, chyba że używam pomiaru punktowego, ale w tedy w Metzu i sabinie zazwyczaj trzeba skorygować błysk na minus.

    Prawda, że MK-910 jest tania, ale do tego dochodzi brak gwarancji i brak dystrybutora na Polskę. Tak więc w razie problemów albo długie czekanie na to aż sprzedawca będzie reklamował w Chinach, albo użerania się o wymianę na nową.

    Yongnuo z wielu sklepów ma gwarancje i dość szybko to załatwiają. Ja czekalem tydzień na naprawę YN-560EX.


    ----------------
    Edit:
    Mam Nissina, Metza, YN i Nikona.
    Yongnuo to świetne lampy manualne. Dość niezawodne, powtarzalne, bardzo szybko się ładują i mają temp. zbliżoną do lamp Nikona.
    Jako lampy TTL już tak dobrze z nimi nie jest.
    Meike niestety nie zbiera dobrych opinii w stosunku do żadnych lamp - głównie z powodu awaryjności.
    A patrząc na cenę YN-568EX, to zdecydowanie wolę Metza 52 AF-1, który:
    Jest mocniejszy
    Ma TTL-BL
    Ma pełen CLS master
    Ma szersze do świetlenie AF
    Jest mniej awaryjny
    Ma autoryzowany serwis w Polsce
    Działa bez problemów ze wszystkimi wyzwalaczami radiowymi
    .....

    A to wszystko za 80-90 zł więcej niż YN.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 01-03-2015 o 23:18
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Yongnuo z wielu sklepów ma gwarancje i dość szybko to załatwiają. Ja czekalem tydzień na naprawę YN-560EX
    Serio???

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Gwarancja YN to pic. Czeka się po 2-3 miesiące na naprawę, a i tak na koniec wymieniają na nową, tak samo awaryjną.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Serio???
    Początkowo był problem z gwarancją YN, bo każdy sprowadzał samodzielnie i nic nie robili w sprawie serwisu.
    Teraz jest lepiej, ale to też zależy od sklepu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Początkowo był problem z gwarancją YN, bo każdy sprowadzał samodzielnie i nic nie robili w sprawie serwisu.
    Teraz jest lepiej, ale to też zależy od sklepu.
    Ja rok temu nie miałem problemów z reklamacją o czym zresztą pisałem. A Ty upierałeś się, że jednak gwarancja YN to ściema. W każdym razie miałeś racje z jednym- wiele zależy od tego u kogo kupujemy.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    [... ] Jak poczytać w internecie na temat MK-910 [...]
    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Meike nie miałem, ale na 4 różnych forach pisza [...]
    A autor prosił na wstępie o wypowiedź praktyków a nie teoretyków, którzy gdzieś... coś... kiedyś... czytali...
    Cytat Zamieszczone przez sebokra Zobacz posta
    [...] Prosze tylko o wypowiedzi osoby które mają ta lampę lub jej używali. Tematem nie jest stwierdzenie np że Metz, Nissin .... będzie lepszy.


    Cytat Zamieszczone przez GonzoG
    Yongnuo z wielu sklepów ma gwarancje i dość szybko to załatwiają. Ja czekalem tydzień na naprawę YN-560EX
    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100
    Serio???
    Cytat Zamieszczone przez GonzoG
    Gwarancja YN to pic. Czeka się po 2-3 miesiące na naprawę, a i tak na koniec wymieniają na nową, tak samo awaryjną.
    Takich wzajemnie znoszących się "mądrości" na temat lamp można znaleźć w archiwum forum całą masę. Poniżej kilka z nich...

    #1
    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    […] Nikon ma […] znacznie czulszy sensor zdalny.
    (źródło http://forum.nikoniarze.pl/showpost....4&postcount=12)

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    […] Czułość sensora w Metzu […] jest lepsza niż w sabinach[…]
    (źródło http://forum.nikoniarze.pl/showpost....4&postcount=74)


    #2
    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    […] Tak się składa, ze Metz daje rowniejszy rozkład światła w kadrze niż Sabiny […]
    (źródło http://forum.nikoniarze.pl/showpost....4&postcount=74)

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    [...] Edit:
    No i zapomniałem jeszcze o tym, że Nikon równomiernie oświetla, a Metz nie tak bardzo.
    (źródło http://forum.nikoniarze.pl/showpost....2&postcount=32)


    #3
    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    [...] Poza tym lampy Nikona lepiej pracują w TTL od lamp innych firm [...]
    (źródło http://forum.nikoniarze.pl/showpost....20&postcount=7)

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Nie widzę różnic między Metzem 50 i SB-910 jesli chodzi o TTL [...]
    (źródło http://forum.nikoniarze.pl/showpost....4&postcount=74)
    Nikon

  10. #10

    Domyślnie

    Panowie prosiłem o opinie na temat lamp Meike użytkowników a nie pisanie o teoriach spiskowych z innych forum (Gonzo). Jak chcecie sobie pogadac zakładajcie wątki "pierdoły" i tam się spamujcie !!!! Ten wątek dotyczy Meike MK-910 !!!!!!! ... i niech tak zostanie ... dziekuję.

    PS. Dziękuje za próby przwrócenia porządku uzytkoenikowi Andrzej1974 i uwag dotyczacych podtrzymania tematu wątku. Gonzo bardzo proszę nie wypowiadaj się na temat sprzętu którego nie miałeś w ręce, cenie twoje uwagi na temat Metz, Sabinek ale to nie ten wątek. Chcesz to podawaj konkretne zródła, linki, wypowiedzi użytkowników i zamieszczaj w tym wątku a nie wal ogólników które nawet nie wiadomo czy są rzetelne. Wyrobiłeś sobie opinie na temat Meike nie wiadomo na czym. Podałeś tylko jeden test mocy lampy a reszta to twoja subiektywna (może fanatyczna) opinia nie poparta praktyką.
    Ostatnio edytowane przez sebokra ; 03-03-2015 o 19:35

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •