Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Nigdy nie zrozumiem tego zachwytu nad podróbkami... I przekonywaniem że podróby są lepsze od oryginału...
    A ja nie rozumiem zachwytów nad czymkolwiek... Ale może kiedyś zrozumiem gdy coś mnie zachwyci. Używam "chińczyków" jak i "sabinki" i dlatego też jestem daleki od generalizowania, bo każda ma swoje wady i zalety.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Chyba nie ma sensu doradzać koleżance chińskie podróbki gdy dedykowane używane lampy Nikona są obecnie w śmiesznej cenie.
    Nigdy nie zrozumiem tego zachwytu nad podróbkami... I przekonywaniem że podróby są lepsze od oryginału...
    Nie ma sensu kupować nic poniżej D3s, bo są w śmiesznej cenie, a wszystko inne nie jest w stanie zrobić dobrych zdjęć....

    A używane lampy Nikona są w śmiesznych cenach... To fakt... Śmiesznie wysokich. Za cenę starej zużytej SB-800 można kupić nowego Metza.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Nigdy nie zrozumiem tego zachwytu nad podróbkami... I przekonywaniem że podróby są lepsze od oryginału...
    Co to znaczy, że lampa jest "podróbką"? Fascynująca teoria.
    Osobiście posiadam dwie sabinki, w tym jedną chińską (sb700) więc to już podróbka, czy jeszcze nie? Zaczynałem naukę na podróbce Nissin DI622 i błyskałem nią 4 lata. A jak się nauczyłem błyskać, to wiedziałem jaką drogą mam podążać. Autorko, kupuj najlepszą lampę na jaką Cię stać, nawet jeśli to "podróbka"

  4. #14

    Domyślnie

    Nie pomagacie autorce
    Ja zaczynałem od jakiejś manualnej lampy to aparatu Smiena (Smiena to nie Nikon więc podróbka?) później miałem jakieś tanie dziwne lampy w końcu kupiłem Metza 58, później SB 800, jeszcze później do zestawu jakąś tańszą Sabinę, następnie zamieniłem SB 800 na SB 900 a teraz mam tylko Yongnuo YN560 i nie czuję potrzeby zmian :P Jeżeli miałbym znowu reporterkę robić to moim zdaniem Metz był najlepszy (przynajmniej się trzymał na aparacie)
    Jakbym miał teraz tylko 500 złotych na lampę to wziąłbym dwie manualne, zależy czy autorka chce robić zdjęcia rodzinne do albumów (wtedy coś z automatyką) czy może coś więcej
    Ostatnio edytowane przez t0m3k ; 17-10-2015 o 17:18
    D800 || D810
    Samyang 14 F2.8 || Sigma 24-35 F2 || Sigma 85 1.4 A || Tamron 70-200 F2.8 G2
    https://wedd.photo/

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Chyba nie ma sensu doradzać koleżance chińskie podróbki gdy dedykowane używane lampy Nikona są obecnie w śmiesznej cenie.
    Nigdy nie zrozumiem tego zachwytu nad podróbkami... I przekonywaniem że podróby są lepsze od oryginału...
    Jak najbardziej jest sens doradzić ale nie bawmy sie w teoretyzowanie.
    Używam od 1,5 roku w/w lampe Triopo i jestem bardzo zadowolony, a zaoszczędzoną kase wtedy przeznaczyłem na obiektyw 50mm i statyw, więc jak dla mnie było warto.
    Nie wiem czy istnieją podróbki lamp nikona, za to jest masa dobrych tanich produktów yongnuo, triopo, meike, godox, pixel mago, neewer itd.
    Czy nie jest fajnie mieć taki zestawik http://i.imgur.com/Q5Tjkyz.jpg za 700zł ?

    Osobiście co do jakości to śmiało mogę napisać że seria lamp Triopo TR-9xx jest bardzo dobra, miałem tez doczynienia z godox i świetnymi produktami pixel mago.

    Rynek europejski, a tym bardziej polski jest upośledzony, azja i usa to całkowicie inny sprzęt w sprzedaży w sklepach stacjonarnych, tam nie ma problemu by w sklepie fotograficznym obok lamp nikona stała pixel mago czy triopo, klient decyduje na co wydaje kase.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    [...] Czy nie jest fajnie mieć taki zestawik http://i.imgur.com/Q5Tjkyz.jpg za 700zł ?
    Przygarnąłbym taki zestaw. Szczególnie za tę kasę...
    Nikon

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •