Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Nikon D7100 - Brak wyrazistości zdjęcia

    Witam

    Posiadam Aparat nikona D7100, ale nie wiem dla czego czasem (raczej często) zdjęcia wychodzą jaieś nie ostre mało wyraźne i nie wiem czym jest to spowodowane. Podesłałem kilka zdjęć surowych z aparatu typu RAV.
    Poniżej link do niech
    https://drive.google.com/folderview?...2M&usp=sharing

    Na pierwszy rzut oka wygląda nie źle ale po powiększeniu twarzy widać niedoskonałość zdjęcia.
    Posiadam dwa obiektywy Kitowy który kupiłem razem z aparatem 18-105 Nikkor oraz 35tkę Nikkor 1,8G (cena ok 700 zł) i tą najwięcej robie fotek.

    Wydaję mi się im bliżej stoję od obiektu tym lepsze wychodzą zdjęcia im bardziej się oddalę to na pierwszy rzut oka jest dobrze ale jak kadruję czy chcę powiększyć zdjęcie to widać tą nieszczęsną nieostrość. Czym jest to spowodowane i jak mogę to naprawić ?
    Czy te obiektywy to powodują ? - bo są kiepskie.
    Może powinienem je zmienić na coś innego ?
    Bardziej mnie interesuje co mógłbym poprawić aby zdjęcia zaczęły wychodzić prawidłowo.
    Sadzę że body jest raczej dobre ale tego też nie ustalę. Dla tego Was proszę o pomoc.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Chciałem tylko dodać że ostrość za każdym razem staram ustawiać na oko

  2. #2

    Domyślnie

    Masz front focus a precyzyjną korektę AF ustawiłeś na zero. Ustaw ją na minus, ile to już musisz sam dojść do tego.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Malika Zobacz posta
    Masz front focus a precyzyjną korektę AF ustawiłeś na zero. Ustaw ją na minus, ile to już musisz sam dojść do tego.

    Chyba kolega miał na myśli, ze korekcja w przypadku Front Focusa ma iść na plus
    D700 // S 24-70 2,8 // N 35 1.8 DX // SB700 //

  4. #4

    Domyślnie

    Zgadza się, moja pomyłka

  5. #5

    Domyślnie

    Wg mnie ... na przedstawionych zdjęciach focus jest "przed" i "za" (huśtawka) ... być może trzeba wprowadzić korekcję autofocusa dla tego obiektywu w aparacie ... być może aparat ma problem z celnością ... być może błąd popełnia operator aparatu ... wiem, że "profesjonaliści" robią fotki TYLKO na maksymalnie otwartej przysłonie (na zdjęciach f1.8, f2 i f2.5) ale doradzałbym nie trzymać się na siłę tych najmniejszych wartości bez wyraźnej potrzeby ... niestety stałki mają to do siebie, że mają większe lub mniejsze problemy z ostrością/rozdzielczością przy najmniejszych wartościach przysłony ... optymalna ostrość dla tego obiektywu (centrum/brzegi kadru) to przysłona między f4 a f8 ... i oczywiście głębia ostrości wzrasta ... no ale "niektórzy" lubią mieć jedno oko ostre a drugie już nie ...

  6. #6

    Domyślnie

    Nie baw się w ustawianie tylko od razu ślij do serwisu jeżeli na gwarancji. Miałem identycznie ze swoim 7100 blisko było ok a im dalej to...odechciewało mi się oglądać efektów, nawet nie mogłem stwierdzić gdzie ta ostrość jest - pojawiała się losowo w różnych miejscach bądź w ogóle. 4 dni po zakupie wysłałem do serwisu, czekałem 3 tyg. ale za to teraz jest idealnie.

  7. #7

    Domyślnie

    Standardowa fota z D7100. Gówniane ze względu na przepakowaną matrycę i popierd... AF.

  8. #8

    Domyślnie

    Uważaj na język. Tu są dzieci.

  9. #9

    Domyślnie

    Standardowo zrób test na LV . Jak wtedy jest z ostrością .
    Canon 5D MKIII & Sony RX100 III

  10. #10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •