Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Dałbym lajka ale to nir FB. ... i tak daję
    NIKON forever

  2. #12

    Domyślnie

    ano poszlibysmy, poszli...trza by co wymysleć może

    Cytat Zamieszczone przez milk Zobacz posta
    hmm... nigdy o tym nie myślałem w kategorii kompletowania niemniej fakt, że na liście zostaje coraz mniej

    dzięki wszystkim za odwiedziny ...

    Asia cierpliwości już niebawem wszak zimno się robi prędzej niż spotkanie byśmy w plener jakiś poszli ...

  3. #13

  4. #14

    Domyślnie

    Ładne obrazki. Ale mam pytanie, troszkę offtopowe Jak jest z legalnością takiego wejścia? Z tego co widzę, to chyba nie była lewizna. Co trzeba zrobić, żeby móc chodzić poza oficjalnymi szlakami? Pomijam umiejętności i sprzęt.
    NX300 +18-55, J200/4, N70-300/4,5-5,6, H58/2,

  5. #15

    Domyślnie

    Z tego co wiem, to nie zrobisz nic.
    Po stronie słowackiej jest wyznaczone kilka(kilkanaście) szlaków, które można przejść tylko z przewodnikiem. Inaczej legalnie nie wolno...
    Każde zejście z wytyczonej drogi, to tak jak byś zboczył samochodem z drogi i jechał chodnikiem.
    Nibym nie wolno, ale da się, jednak musisz liczyć się z konsekwencjami.
    Zwłaszcza, że nie chciałbyś mieć po stronie SK wypadku, zwłaszcza na nieoznakowanym szlaku...

    D7100+N 18-105; S10-20; S17-50 2,8; N50 1.8G+BENRO A1695F
    Kilka moich zdjęc i jeszcze kilka

  6. #16

    Domyślnie

    No właśnie - wiem, że koszty helikoptera itp. na SK są olbrzymie. I kwoty ewentualnych mandatów też. Ale natknąłem się na kilka relacji, z tego typu "szlaków", ale bez przewodników właśnie. A może wyrobienie jakiejś legitymacji, karty członkowskiej? Sam lubię chodzić i nie raz kusi żeby zejść ze szlaku, tym bardziej że tego typu ścieżek w Tatrach nie brakuje.
    NX300 +18-55, J200/4, N70-300/4,5-5,6, H58/2,

  7. #17

    Domyślnie

    Wywołany odpowiadam
    Generalnie to lewizna a na Huncowski i oba wierzchołki Kieżmarskiego zabierają przewodnicy krzycząc sobie coś koło tysiaka ale wszystko jest też kwestią pewnej interpretacji przepisów.
    Będąc wyposażonym w sprzęt do wspinaczki można tłumaczyć podejście na drogę wspinaczkową lub np rekonesans Grani Wideł. Przy upierdliwym Słowaku może takie tłumaczenie nie wystarczyć niemniej zawsze można spróbować!
    Inna sprawa to wypadki i transporty lotnicze lub interwencje Horskiej. Od tego masz ubezpieczenie ... full opcja na tzw. sporty ekstremalne wynosi od 15-20 zł/doba - koszty interwencji Słowaków masz z głowy ale np już mandat za przebywanie w miejscu nie dozwolonym Ci przywalą.
    Nie od dziś też wiadomo, że Oni sobie pilnują "tych wielkich": Gerlacha, Łomnicy, Lodowego... więc bockiem, bockiem...
    Teraz Lady Ku

  8. #18

    Domyślnie

    Czyli albo się uda, albo ni dzięki za informacje.
    NX300 +18-55, J200/4, N70-300/4,5-5,6, H58/2,

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez walsodar Zobacz posta
    Ładne obrazki. Ale mam pytanie, troszkę offtopowe Jak jest z legalnością takiego wejścia? Z tego co widzę, to chyba nie była lewizna. Co trzeba zrobić, żeby móc chodzić poza oficjalnymi szlakami? Pomijam umiejętności i sprzęt.
    Należeć do klubu zrzeszonego w PZA i mieć kartę taternika i najlepiej ubezpieczenie od akcji ratowniczej, polecam albo Alpenverein albo PZU 'Bezpieczny powrót' (przygotowane we współpracy z PZA).

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    Należeć do klubu zrzeszonego w PZA i mieć kartę taternika i najlepiej ubezpieczenie od akcji ratowniczej, polecam albo Alpenverein albo PZU 'Bezpieczny powrót' (przygotowane we współpracy z PZA).
    Dzięki, o takie coś mi chodziło, zainteresuję się tematem. Szlaków co prawda nie brakuje ale po pewnym czasie człowiek chce więcej i więcej...
    NX300 +18-55, J200/4, N70-300/4,5-5,6, H58/2,

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •