Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jaki filtr polaryzacyjny do Nikkor 105mm f/2.8

    Witam.

    Potrzebuję dobry filtr polaryzacyjny.
    Fotografia zegarków na czarnym tle przy stałym oświetleniu.
    Nie mam zamiaru oszczędzać, ale nie chcę też przepłacać.
    Czy możecie coś polecić?

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Zerknij na Hoya HD
    Nikon D610, N85/1.8G, N35/1.8G

  3. #3

    Domyślnie

    Od dłuższego czasu użytkuję Marumi CPL DHG Super. Wszystkie statyczne zdjęcia na moim blogu są wykonane z tym polarem. Niedawno nawet dokupiłem drugi taki sam model ale o innej średnicy. Nie mam problemu z kolorami, odblaskami. Nic się nie rozleciało i zjadliwie kosztuje, pozostaje mi jedynie polecić
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  4. #4

    Domyślnie

    Ja niestety posiałem gdzieś całą paczkę filtrów, ze cztery szyby do Cokina i właśnie nakręcanego polara, który był razem z nimi.

    Teraz mam pożyczoną (ewentualnie do kupienia) Hamę o średnicy 72 mm - Hama pol circular PRO (IV) - tak dokładnei pisze na pudełeczku. W testach na kałuży i samochodzie na podwórku na razie się sprawdza, ale nie mam parcia. Jak Hama stoi w rankingach polarów? Kupa, średniak, czy przyzwoity wyczyn?

    Sam filtr jako przedmiot zrobiony solidnie, bez luzów, siedzi twardo, kręci się płynnie po całym obwodzie, wyczernienie bez jednej zmarszczki ani rysy, patyczek do kręcenia siedzi zamocowany i ani drgnie...
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 12-09-2015 o 16:32
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Hama pod swoją marka sprzedaje filtry np Hoyi i innych. Podobno można trafić perełki, a w innej parti na ...... Niestety sam musisz ocenić.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •