Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie d7000 problem z kartami SD

    coś mi się pozmieniało w d7000.
    używam różnych kart pamięci SanDisk 8Gb 16, 32 , 64
    jednak aparat "widzi " tylko 999 zdjęć wolnego miejsca , nawet gdy karta nie jest przepełniona .
    Z tego co pamiętam wczesniej nie było czegoś takiego . Aparat pokazywał 1,6k , itp... wolnych zdjęć , gdy wkładałem czysta karte
    być moze to jakiś błahy problem , ktoś coś poradzi na to ?

  2. #2

    Domyślnie

    Ilość zdjęć zależy od wielkości plików i kompresji, może zmieniłeś wielkość plików lub format, np. JPEG + RAW i do tego kompresję.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3

    Domyślnie

    chyba nie o to chodzi , na karcie ciagle jest miejsce , a aparat pokazuje ze mozna tylko zmiescic 999, a z kazdym zrobionym zdjeciem oczywiscie liczba zmienia sie w doł . jak pojawia sie Full , aparat nie chce robic wiecej mimo ze karta nie jest pelna .

  4. #4

    Domyślnie

    A próbowałeś formatować kartę w aparacie?

    To, że aparat pokazuje mniej zdjęć niż naprawdę wejdzie, to normalne. Ale nie powinien się blokować, jeśli jest miejsce na co najmniej 2 zdjęcia. Sprawdzaj tylko przy włożonej jednej karcie. Jeśli masz dwie, to aparat pokazuje co się zmieści na mniejszej (jej wyjęcie czasami powoduje wzrost pokazywanej liczby zdjęć).
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #5

    Domyślnie

    Juz chyba rozwiazałem problem .
    Aparat zakłąda na karcie nowy folder z numerami od 100 do 999. ostatni u mnie na kartach był 999, wyzszych juz nie mógł założyć , a w każdym folderze miesci sie tylko 999 zdjęc , i dlatego zapisywał tylko 999 zdjęć .
    teraz zmianiłem nazwe folderu zapisu na 100, kolejne zapełnione foldery beda 101, 102 itd . aparat bedzei mógł zakładać kolejne i teraz już sie poporawnie wyswietla ilosć możliwych zdjeć .
    czasem wystarczy kilka podpowiedzi i człowiek sam zaczyna inaczej myslec i kombinować i rozwiazuje problem

  6. #6

    Domyślnie

    Rozumiem, że zależy Ci na tworzeniu nowych folderów po wykonaniu 999 zdjęć, po sformatowaniu karty lub wyjęciu jej z aparatu. Bo jeśli wolisz, żeby aparat zapisywał je w jednym folderze i nadawał im kolejne numery czterocyfrowe(nawet jeśli wyjmiesz kartę i wsadzisz inną), to zobacz co masz ustawione w Menu ustawienia osobiste d8: Numer. kolejne plików. Pewnie masz wyłączony, jeśli dasz włączony to przestanie Ci tworzyć nowe foldery. Szczegóły instrukcja str. 218.

  7. #7

    Domyślnie

    juz rozwiazałem problem , tak jak napisałem we wczesniejszym komentarzu - dzięki

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kali_69 Zobacz posta
    Rozumiem, że zależy Ci na tworzeniu nowych folderów po wykonaniu 999 zdjęć, po sformatowaniu karty lub wyjęciu jej z aparatu. Bo jeśli wolisz, żeby aparat zapisywał je w jednym folderze i nadawał im kolejne numery czterocyfrowe(nawet jeśli wyjmiesz kartę i wsadzisz inną), to zobacz co masz ustawione w Menu ustawienia osobiste d8: Numer. kolejne plików. Pewnie masz wyłączony, jeśli dasz włączony to przestanie Ci tworzyć nowe foldery. Szczegóły instrukcja str. 218.
    Kolejne numerowanie plików w menu aparatu ma na celu zachowanie numeracji pliku po zmianie karty, nie zapobiega to tworzeniu nowego folderu na karcie, właśnie mój nikon utworzył nowy folder po przekroczeniu 999 zdjęć na karcie, numeracja plików w menu włączona.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Kolejne numerowanie plików w menu aparatu ma na celu zachowanie numeracji pliku po zmianie karty, nie zapobiega to tworzeniu nowego folderu na karcie, właśnie mój nikon utworzył nowy folder po przekroczeniu 999 zdjęć na karcie, numeracja plików w menu włączona.
    Nigdy nie miałem na karcie 1000 zdjęć. Zresztą na stronie z instrukcji jest na dole dość enigmatycznie "Jeśli bieżący folder ma numer 999 i zawiera 999 zdjęć lub zdjęcie o numerze 9999 spust migawki zostanie zablokowany..." i w sumie z tego tekstu użytkownik powinien zrozumieć, że za każdym razem aparat utworzy nowy folder po przekroczeniu ilości 999 zdjęć. Chyba przyznacie, że nie jest to zbyt logicznie wytłumaczone. I tak jak pisałem nigdy nie miałem tylu zdjęć na karcie, więc dobrze wiedzieć, że tak się dzieje. I jest to kolejny dowód, że nie wszystkiego dowiesz się z instrukcji
    Przypomniało mi się jeszcze jedno. Miałem taką sytuację, że w folderze na karcie było zdjęcie o wysokim numerze i aparat nie zablokował migawki, tylko utworzył nowy folder i tam umieszczał zdjęcia. Pozdrawiam i myślę, że temat został wyczerpany, czyli można zamknąć, żeby nie zaśmiecać.
    Ostatnio edytowane przez Kali_69 ; 14-09-2015 o 08:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •