Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
  1. #11

    Domyślnie

    Wszystkie rady sprawdzę, ale najpierw muszę się uporać z kompem. Chyba coś namieszałem i za dużo odinstalowałem. Puki co piszę z tel.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marqus81 Zobacz posta
    Sorry, że to tyle trwa, ale po odinstalowaniu aktualizacji coś mi komputer muli.
    Zrobiłem tak jak radzisz. Zaimponował nowe pliki, ale wciąż ich nie wyświetla.

    To znaczy że są dwie możliwości:

    1. albo problem leży poza LRem - bo to prawie niemożliwe, żeby przy działającym normalnie dysku nowozałożony Catalog od razu był zły i wymagał jakiejś optymalizacji przy trzech plikach,

    2. albo działa jakaś klątwa.



    Profile kolorów czy zarządzanie barwą - chyba też nei to, bo nei powinno wycinać miniaturek, tylko ewentualnie pokazywać przekłąmane kolory. Chociaż sprawdzić dla pewności nei zawadzi... A sterowniki karty aktualne? Zmiana rozdzielczości monitora na mniejszą coś daje? Reset Windowów nie przez zamknięcie klapy, tylko pełny restart? FIlmy się wyświetlają normalnie, czy też coś świruje? Szukałbym czegoś w torze video, zanim przystąpisz do naprawy toprem, czyli ponownej instalacji LRa, na co zawsze jest czas...

    Jak mi coś wpadnie do głowy, to dam znać, ale na razie powoli pomysły mi się kończą...


    Acha, mam nadzieję, że dysk nie szwankuje, tylko działa normalnie, w miarę sfragmentowany i nie ma z nim jakichś problemów...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #13

    Domyślnie

    Jak już sprzątasz, to wyczyść jeszcze cache LR
    TEMATYCZNE & RAWKI - Zapraszamy do zabawy
    Pozdrawiam, Michał

  4. #14

    Domyślnie

    OK, jeszcze to można zrobić na poczekaniu: w Library wejdź do folderu, gdzie masz mało zdjęć (bo to ma być próba, jak wypali, trzeba będzie zrobić to dla wszystkich zdjęć), zaznacz dwa, trzy obrazki i wybierz Library > Previews > Build Standart Sized Previews.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #15

    Domyślnie

    Wszystkie rady zrobione. Z dyskiem nie ma problemów, teraz defragmentuje dysk. Filmy się normalnie wyświetlają.
    Mam nadzieję, że cache dobrze wyczyściłem. Robiłem tak jak TU
    Jak by się jeszcze Wam coś przypomniało to piszcie. Sprawdzę jak będę znowu w domu bo teraz muszę wyjść.

  6. #16

    Domyślnie

    Macie może jeszcze jakieś pomysły?
    Nie jestem pewien czy dobrze wyczyściłem Cavhe LR. Zrobiłem tak Edit->Preferences->zakładka File Handing i tam kliknąłem Pure Cache przy Camera Raw Cache i przy Video Cache

  7. #17

    Domyślnie

    Dobrze wyczyściłeś.

    OK, teraz trzeba się wziąć głębiej. Zrób tak: zmień zarządzanie kolorem (jednak), jeśli system to Win 7.

    1. Wyjdź z LRa.
    2. Control Panel > Color Management (sorry, mam angielskiego windowsa)
    3. Zaawansowane > Pierwsza rubryczka, u mnie Device Profile > ustaw sRGB IEC61966 - 2.1


    Jak to nie pomoże, będziemy walczyć dalej i usuniemy profil monitora.
    1. Wyjdź z LRa.
    2. Control Panel > Color Management
    3. W dużym polu zatytułowanym Profiles associated with this device (profile stowarzyszone z tym urządzeniem) masz zestaw profili, przy jednym jest dopisane (default). Trzeba go zaznaczyć i nacisnąć pod spodem guzik Remove (Usuń).


    Jak jedno z dwojga (ale w tej kolejności) nei da rady, to wymiękam...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #18

    Domyślnie

    Jest. Udało się. Pomogła Twoja pierwsza rada. DZIĘKUJĘ.
    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    1. Wyjdź z LRa.
    2. Control Panel > Color Management (sorry, mam angielskiego windowsa)
    3. Zaawansowane > Pierwsza rubryczka, u mnie Device Profile > ustaw sRGB IEC61966 - 2.1
    Pytanko. Jakim cudem mogłem coś tam zmienić? Ja w te ustawienia nie wchodziłem a już moje dzieci tym bardziej.

  9. #19

    Domyślnie

    Już mówiłem - ktoś rzucił klątwę.

    Miło, że udało się jej skutki usunąć...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #20

    Domyślnie Lightroom nie widzi moich zdjec

    Witam,
    ja mam ten sam problem.. ale na macu. Widac nazwe zdjec, ale samych fotek juz nie, nic sie nie importuje.. Co robic?
    NikonD3100, nikkor 35mm 1.8G, nikkor 18-55mm 3.5-5.6 G VR

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •