Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
  1. #1

    Domyślnie Lightroom 5 nie widzi zdjęć

    Witam wszystkich serdecznie. Jako, że to mój pierwszy post chciałbym się przedstawić. Nazywam się Marek, forum przeglądam od jakiegoś czasu, ale do tej pory nie miałem potrzeby o nic pytać bo wszystko czego potrzebowałem znajdowałem w innych wątkach. Tym razem nie znalazłem odpowiedzi na moje pyt. więc piszę.
    Aparat jaki posiadam to NIKON D3300. Zdjęcia poprawiam sobie w Lightroom'ie 5 lecz od jakiegoś czasu w/w program nie widzi moich fotografii, ani tych zaimportowanych ani żadnych Nie wiem czy coś przez przypadek wcisnąłem czy co mogło być tego przyczyną. Wiem, że do niedawna pracowałem na nim (program) bez żadnych problemów.
    Załączam zrzut jak to teraz wygląda.


  2. #2

    Domyślnie

    Prawdę mówiąc nei bardzo mogę sobie wyobrazić, jakich brewerii musiałbyś dokonać klikając w LR, żeby osiągnąć takie efekt... CHyba się nie da nawet.

    Natomiast spokojnie wyobrażam sobie, ze zmieniając coś w systemie, można prosto - choć być może przypadkowo - spowodować taki efekt. Jeśli sam grzebałeś w systemie (karty, sterowniki, update'y na win10 czy inne głupstwa), lub instalowałeś coś w tzw. międzyczasie - odpowiedź jest prosta: coś masz w systemie namieszane. Jeśli nic takiego nie robiłeś samodzielnie, myślę, że odpowiedź jest ta sama, tyle, że dojść będzie ciężej co się stało.

    Zacząłbym od tego, żeby na próbę przywrócić stan sprzed jednej, czy dwóch aktualizacji systemu. Coś mgliście mi się przypominam, że już raz tu występował podobny problem i pomogło zajęcie się systemem a nie LRem, który sam z siebie nei robi takich jaj.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem kiedyś podobne jaja ale tylko ze zdjęciami nowo zaimportowanymi. Pomogła optymalizacja katalogu - File/Optimize Catalog...
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  4. #4

    Domyślnie

    tak dla pewności:
    fotki są nadal w tych samych miejscach na dysku?
    nie przenosileś czy nie zmieniałeś ich nazw czy nazw katalogów?

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie bo widać jakieś znaki zapytania na katalogach jakby LR nie mógł ich odnaleźć.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  6. #6

    Domyślnie

    Pierwsze co sobie pomyślałem, to optymalizacja, ale spojrzałem na screena: tam jest pięćset zdjęć, co tu optymalizować? CHyba, że na C jest 500, a na pozostałych dyskach 100 tysięcy. Ale racja, optymalizacja nie zawadzi.

    Po drugie - przy przeniesieniu plików czy zmianie nazw folderów miniaturki powinny zostać, a jakby LR stracił łączność z plikami, to obok miniaturki powinien pokazać się znaczek zapytania.

    Czyli tak: program się nei zawiesza, nie ma meldunków, ze robi dziwne rzeczy, tylko nie pokazuje miniaturek; nie pokazuje komunikatów, że brakuje mu plików (a przynajmniej nic o tym nie wiadomo), a miniaturek brak. Ciekawe...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    Odinstalowałem aktualizacje do miesiąca wstecz, odinstalowałem programy ostatnio pobierane, zoptymalizowałem katalog.... i nic, dalej to samo.
    Mam Win 7, nie aktualizowałem do 10.
    Tam gdzie jest znak zapytania to faktycznie fotek już nie ma, ale o tym wiedziałem i zawsze tak miałem.
    Jest dokładnie tak jak pisze 2 pompony
    Czyli tak: program się nei zawiesza, nie ma meldunków, ze robi dziwne rzeczy, tylko nie pokazuje miniaturek; nie pokazuje komunikatów, że brakuje mu plików (a przynajmniej nic o tym nie wiadomo), a miniaturek brak. Ciekawe...
    Nie pokazuje nawet fot, które dopiero chcę zaimportować czy to raw/nef czy jpg:


    EDIT:
    Dodam, że przy już zaimportowanych fotkach w zakładce develop widać prawidłowo histogram mimo, że fotki nie widać. Wnioskuję, że program widzi fotografie ale jej nie wyświetla.
    Ostatnio edytowane przez marqus81 ; 07-09-2015 o 13:00

  8. #8

    Domyślnie

    OK, to wyeliminujmy co się da. Zrób tak:

    1. Przygotuj folder z dwa, trzema plikami, o jakich na pewno wiesz, że nie są trefne - tzn. dawniej się wyświetlały i nei było z nimi najmniejszych problemów. Mogą być jpgi lub NEFy.
    2. W LR zrób nowy Catalog: File > New Catalog
    3. Mając nowy, czysty i pusty Catalog zaimportuj do niego te pliki z punktu 1 (normalnym sposobem: Ctrl Shift I)

    Jak po imporcie zobaczysz zdjęcia, znaczy że w systemie jest OK, a problemem był stary Catalog. Jak dalej będzie to samo, tzn. LR nie pokaże zdjęć mimo nowego Catalogu, znaczy, że problem siedzi w systemie.

    Zrób taki eksperyment i powiedz co wyszło.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #9

    Domyślnie

    Sorry, że to tyle trwa, ale po odinstalowaniu aktualizacji coś mi komputer muli.
    Zrobiłem tak jak radzisz. Zaimponował nowe pliki, ale wciąż ich nie wyświetla.

  10. #10

    Domyślnie

    A może coś nie halo z zarządzaniem kolorami w Windzie? Spróbuj zmienić profil kolorów w panelu sterowania, może pomoże ...
    TEMATYCZNE & RAWKI - Zapraszamy do zabawy
    Pozdrawiam, Michał

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •