Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaho19 Zobacz posta
    Aparat wybrany, jednak teraz po rozmowie ze znajomymi fotografami, którzy robią fotki na meczach narosły kolejne wątpliwości co do obiektywu. Wybierać nowy Nikon Nikkor AF-S 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED VR czy szukać używki Nikkor AF 80-200 f1/2.8 ED? Pytanie czy brak stabilizacji to będzie duży problem? Czytając post highseas rozumiem, że ten nikkor 80-200 nie ma AF, ale z tego co widzę na allegro to tam w specyfikacji tego obiektywu napisane jest, że ma autofocus a nie ma stabilizacji.
    Jak ma nie mieć AF, jeśli w nazwie masz to podane:
    Nikkor AF 80-200 f1/2.8 ED
    Nie będzie AF działał z aparatami bez silnika AF.

    A stabilizacja jest potrzeba tylko do dłuższych czasów - czyli dłuższych niż ~1/ogniskowa
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #12

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że Jaho19 pisząc o AF w obiektywie miał na myśli wbudowany silnik AF... Bo to, że obiektywy z oznaczeniem AF mają AF, to jakby oczywiste. Ważne, że ten AF z D7100 będzie działał, ale już z D5200 nie. Może to kwestia uporządkowania nazewnictwa - Jaho19 jak rozumiem dopiero rozpoczyna swoją fotograficzną przygodę.
    Ostatnio edytowane przez highseas ; 07-09-2015 o 00:25

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez highseas Zobacz posta
    Wydaje mi się, że Jaho19 pisząc o AF w obiektywie miał na myśli wbudowany silnik AF... Bo to, że obiektywy z oznaczeniem AF mają AF, to jakby oczywiste. Ważne, że ten AF z D7100 będzie działał, ale już z D5200 nie. Może to kwestia uporządkowania nazewnictwa - Jaho19 jak rozumiem dopiero rozpoczyna swoją fotograficzną przygodę.
    Zgadza się, powoli dopiero zaczynam ogarniać tematy i wszystkie skróty. Tutaj z tym obiektywem bardziej chodziło mi o to, że highseas napisał, że w tym obiektywie brakuje AF a właśnie jak szukałem go do zakupu to była informacja o tym, że posiada AF. Stąd moje pytanie.
    Rozumiem, że jeśli obiektyw ma oznaczenie AF to ten autofocus będzie działał z aparatem, który ma wbudowany w body silnik AF. Natomiast obiektyw z oznaczeniem AF-S będzie miał własny silnik w obiektywie?

  4. #14

    Domyślnie D7100 czy D5200 - jako pierwsza lustrzanka?

    Cytat Zamieszczone przez Jaho19 Zobacz posta
    Rozumiem, że jeśli obiektyw ma oznaczenie AF to ten autofocus będzie działał z aparatem, który ma wbudowany w body silnik AF. Natomiast obiektyw z oznaczeniem AF-S będzie miał własny silnik w obiektywie?
    Tak. Warto zapoznać się również z pozostałymi oznaczeniami, chociaż poza ogniskową i światłosiłą, to chyba jedno z bardziej istotnych, zwłaszcza dla użytkowników D3xxx lub D5xxx.
    A o obiektywie pisałem, że nie ma własnego silnika af, a nie w ogóle af
    Ostatnio edytowane przez highseas ; 07-09-2015 o 08:51

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez highseas Zobacz posta
    A o obiektywie pisałem, że nie ma własnego silnika af, a nie w ogóle af
    To coś tutaj nie do końca rozumiem. Czyli są trzy typu obiektywów - z AF (z własny silnikiem), z AF (bez własnego silnika) oraz całkowicie bez AF? O ile te z własnym silnikiem będą działały wszędzie, to jaka jest różnica jeśli będę miał body z własnym silnikiem AF i zapnę do niego obiektyw z AF, ale bez własnego silnika a taki obiektyw w ogóle bez AF (jeśli takowy istnieje)?

    Pytanko, natknąłem się wczoraj na ciekawą opcję i zastanawia mnie czy tego nie wybrać, a mianowicie: D7200 + 18-55 VRII + Tamron 70-300 VC DI USD za kilka stówek mniej niż brałbym D7100 + 18-105 + 70-300 / 80-200. Która opcja lepsza? Z tym, że do 7200 już by nie dokupował wtedy obiektywu 80-200; przy 7100 zamiast 70-300 brałbym 80-200.

  6. #16

    Domyślnie

    Ogólnie to są obiektywy z AF i bez AF. Te bez AF nie ostrza same i tyle.

    A te z AF mają różne sposoby napędu i tyle. Jak aparat będzie zgodny z napędem w obiektywie, to AF bedzie działał, jak niezgodny, to nie zadziała.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaho19 Zobacz posta
    To coś tutaj nie do końca rozumiem. Czyli są trzy typu obiektywów - z AF (z własny silnikiem), z AF (bez własnego silnika) oraz całkowicie bez AF? O ile te z własnym silnikiem będą działały wszędzie, to jaka jest różnica jeśli będę miał body z własnym silnikiem AF i zapnę do niego obiektyw z AF, ale bez własnego silnika a taki obiektyw w ogóle bez AF (jeśli takowy istnieje)?
    Owszem istnieją obiektywy bez AF i mają się całkiem dobrze, a ostrość ustawia się wtedy manualnie, czyli kręcąc pierścieniem przy pomocy własnej łapy Kiedyś nie znano AF... Te stare, proste konstrukcje po zapięciu do nowoczesnych lustrzanek dają czasem zadziwiająco dobry obrazek z piękną plastyką. Zwłaszcza stałoogniskowe. Poszukaj w sieci fot robionych np Nikkorem AI 135 1:2.8.

    Tak na marginesie, to obiektywy z AF można również przełączyć w tryb ręcznego otrzenia, co często się robi np przy fotografii krajobrazowej.

  8. #18

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
    Wybór padł na D7200 + AF-S DX Nikkor 18-105 mm f/3,5-5,6G ED VR + Tamron 70-200mm F/2,8 SP AF Di LD [IF] Makro + Nikkor 50mm f/1.8G + 2x 32GB + monopod + dodatkowa bateria.

    Ktoś poleci jeszcze do tego aparatu jakąś lampę błyskową?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •