Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Unhappy Coolpix p900 - wielka niewiadoma

    Jestem posiadaczem tego aparatu od prawie dwóch miesięcy. Uważam, że mój wybór był trafny, jestem amatorem nie profesjonalistą. Uwielbiam fotografować samoloty, zwierzęta, krajobrazy. Potrzebuję do tego dużego zoomu, więc mój wybór padł na P900-kę. Po zakupie i wypróbowaniu tego sprzętu nabyłem nowego hobby, fotografia księżyca, zdjęcia wychodzą rewelacyjnie. Ogólnie jestem zadowolony.
    Moja frustracja dotyczy ogólnego braku na rynku akcesoriów do tego aparatu: ładowarki akumulatora-bezpośredniej, osłony przeciwsłonecznej, filtrów, brak ogólnie potrzebnych dodatków.
    Ze względu na to zdecydowałem się zakupić zamiennik osłony przeciwsłonecznej, doszedł i tu klops. W ogóle nie trzyma gwint, 67 mm. Myślałem, że zakupiłem bubel, nic z tego.Pojechałem do specjalistycznego sklepu fotograficznego w Krakowie , Pan sprawdził osłonę na Canonie z takim samym gwintem i okazuje się, że trzyma rewelacyjnie. Z tego wniosek, że gwint w obiektywie P900-ki jest niedopracowany, czyli minimalnie większy. W takim razie okazuje się, że żadne z akcesoriów wkręcane do obiektywu nie będą pasowały. Proszę znawców tematu o pomoc, co w takim razie zrobić, reklamować aparat, czy jest na to jakiś sposób? Poza tym jest przecież rewelacyjny!
    Boje się, że brak w sprzedaży obecnie P-900-tek jest następstwem niedociągnięć w produkcji pierwszych sztuk! Pisano o tym na tym forum, raczej byłem za drugą wersją - zbyt duży popyt.
    Jeżeli ktoś z Was jest posiadaczem P-900-ki proszę o podzielenie się spostrzeżeniami. Może znaleźliście jakiś dobry sklep z akcesoriami do P-900-tek?

    Pozdrawiam i z góry dziękuję z pomoc i rady

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buli1967 Zobacz posta
    Z tego wniosek, że gwint w obiektywie P900-ki jest niedopracowany, czyli minimalnie większy. W takim razie okazuje się, że żadne z akcesoriów wkręcane do obiektywu nie będą pasowały. Proszę znawców tematu o pomoc, co w takim razie zrobić, reklamować aparat, czy jest na to jakiś sposób?
    Ale co właściwie chcesz reklamować? Że osłona NoName nie pasuje?
    A tak BTW: akumulator z telefonu też wyjmujesz by naładować go w "bezpośredniej" ładowarce?
    Zresztą, podobno, istnieje zewnętrzna ładowarka za ok 50$.
    Ostatnio edytowane przez jo44 ; 04-09-2015 o 21:15

  3. #3

    Domyślnie

    Reklamować może nie ma co, ale obawy słuszne.
    Niestety taka jest polityka Nikona. Nowy model - nowe akcesoria.

  4. #4

    Domyślnie

    A masz pewność że to jest gwint a nie podana średnica otworu na pokrywę. Jezeli jest to gwint zobacz czy jest poczatek nitki.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi, problem rozwiązany Odwiedziłem profesjonalny sklep w Krakowie i okazało się, że P900-tka ma gwint systemowy, a osłona którą zakupiłem no name ma po prostu inną średnice 67mm, ale inny skok czy coś takiego. Rozwiązanie: zakupiłem filtr UV HOYA nakręciłem na obiektyw, a do filtra osłonę, wszystko gra. Dodatkowo obiektyw zabezpieczony i po problemie.

  6. #6

    Domyślnie

    Przecież osłona jest w zestawie i trzyma się porządnie na gwincie. Nabyłeś wybrakowany zestaw ?
    Nikon D500 + N17-55 2.8 + N35 1.8G + N80-200 2.8 AF-S + SIGMA 50-100 1.8 + SB 700 + PENTACON 50/1.8 + SONY RX100

  7. #7

    Domyślnie

    W tym modelu, osłony przeciwsłonecznej nie ma - niestety.

  8. #8

    Domyślnie

    Ponownie witam. Niestety myślałem, że po problemie, ale.. dzisiaj dopiero miałem czas wszystko poskręcać i spróbować. Niestety okazuje się, że w prawym dolnym rogu i lekko w górnym widać cień filtra. Myślałem, że kupiłem źle dobraną osłonę przeciwsłoneczną, ale po jej odkręceniu i pozostawieniu samego filtra efekt jest ten sam. Nie dziwi mnie fakt, że widać cień filtra (ma tylko 3 mm) lecz fakt, że widać go tylko w prawym dolnym i górnym rogu. Czyli co? matryca nie jest w osi z obiektywem? Czy można to reklamować, czy jest inna przyczyna?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •