Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Tamron 18-200mm F3.5-6.3 Di II VC

    Witam, miał ktoś już w rękach Tamrona 18-200mm F3.5-6.3 Di II VC i mógł by się podzielić odczuciami związanymi z tym obiektywem?

    w internecie susza straszna jeżeli chodzi o jakiś sensowny review czy chociaż by hands-on, najbardziej interesuje mnie porównanie go do Nikkora 18-200mm f/3.5-5.6G ED VR II który w używce wychodzi o połowę drożej niż wcześniej wspomniany nowy Tamron.

    pozdrawiam
    Nikon D5300 + Grip Newell
    AF-S Nikkor 18-200 f/3.5-5.6GII ED VR II + Marumi MC UV + Hoya HRT CIR-PL UV
    AF-S Nikkor 35 f/1.8G ED + Marumi MC UV

  2. #2

    Domyślnie

    wszedł już ktoś może w posiadanie tego szkiełka i mógł by go ewentualnie porównać do nikona 18-200?

    pozdrawiam
    Nikon D5300 + Grip Newell
    AF-S Nikkor 18-200 f/3.5-5.6GII ED VR II + Marumi MC UV + Hoya HRT CIR-PL UV
    AF-S Nikkor 35 f/1.8G ED + Marumi MC UV

  3. #3

    Domyślnie

    https://www.youtube.com/watch?v=JLly6F9z6No
    Ja tylko takie coś znalazłem, bo też się zastanawiam na nim i szukam informacji.
    D750
    flickr

  4. #4

    Domyślnie

    Też rozważałem czy nie kupić go przed urlopem we wrześniu, ale nie było jeszcze nic o nim wiadomo więc ostatecznie kupiłem n 18-140.
    Ten tamron jest na plastikowym bagnecie - z jednej strony wykonanie pewnie liche, ale z drugiej leciutki więc na sporadyczne wypady czy spacery w słoneczne dni mógłby się fajnie sprawdzić. Wszystko zależy od jakości obrazowania.
    Tutaj jest kilka opinii użytkowników:
    http://www.bhphotovideo.com/c/produc...6_3_di_ii.html


    Jest i teścik:
    http://www.photonews.ca/index.php/tamron-18-200mm/
    Ostatnio edytowane przez d_an ; 13-10-2015 o 12:20
    staruszek D70, D90 + SB 600 + 4 zoomy + 5 stałek

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki. Wynika, że nie ma dramatu czyli za tą cenę warto.
    D750
    flickr

  6. #6

    Domyślnie

    na sam koniec tego review mówi, że od tego nowego tamrona dalej lepiej jest nabyć starą sigmę 18-200

    biorąc pod uwagę minimalną tylko różnicę w cenie nabyłem dzisiaj nikkora 18-200 vr2, w porównaniu do tamrona chociaż takiego spadku ceny nie będzie miał już
    Nikon D5300 + Grip Newell
    AF-S Nikkor 18-200 f/3.5-5.6GII ED VR II + Marumi MC UV + Hoya HRT CIR-PL UV
    AF-S Nikkor 35 f/1.8G ED + Marumi MC UV

  7. #7

    Domyślnie Szukam kogoś, kto używa Tamrona AF 18-200

    Witam,
    bez owijania w bawełnę - jestem laikiem. Szukam szkła do 1000 zł. Stałki na razie odpadają. Moją uwagę zwrócił Tamron AF 18-200mm F/3.5-6.3 Di II VC. Jest tu może ktoś, kto go używa?

  8. #8

    Domyślnie

    Witam wszystkich!

    Chcę kupić tzw. lustrzankę dla tzw. wymagających amatorów - Nikona 7100 z obiektywem TAMRON AF 18-200mm F/3.5-6.3 Di II VC który będzie wykorzystywany głównie do fotografii reportażowej. Zainteresował mnie ten obiektyw ze względu na duży zakres zmiennej ogniskowej no i ceny. Nikon 7100 z tego co się dowiedziałem czytając testy w internecie dobrze się sprawdza przy dużym ISO. Zastanawiam się teraz czy ten obiektyw z jasnością f3.5-6.3 nie będzie kulał w ciężkich warunkach oświetleniowych takich jak np. koncerty w nocy na dworze lub sali? Może ktoś już używał wymienionego zestawienia lub z innym, podobnym aparatem? Jasność f3.5 występuje głównie w obiektywach kitowych, to daje do zastanowienia.

    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Ten obiektyw nie nadaje się do koncertów w nocy, czy do sal. Po kiego Ci 18-200 ? i na dodatek ciemnica. Do koncertów w klubach wystarczy Ci Sigma 17-50 2,8. Jest to dobre szkło za niską cenę z dobrym światłem.
    D750 ll S35/1,4 ART ll S135/1,8 ART ll N24-70 2,8 ll S70-200 OS ll SB-700 ll

  10. #10

    Domyślnie

    Cena tego Tamrona wraz z zakresem ogniskowych bardzo mnie zainteresowała i o mały włos nie kupiłem tego szkiełka. Jeden wypad ze znajomym, który ma to plastikowe cudeńko, w średnie warunki oświetleniowe, z psami, przekonał mnie o słuszności NIE kupowania tego szkłą. Zdjęcia po prostu ciemne, bez wyrazu. Fotki porównywaliśmy z moim Tamronem 17-50 f/2.8 (przepaść) - tylko zakładając używanie w dobrych warunkach oświetleniowych 18-200 może być warty rozważenia.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •