Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    PiotrekMedic
    Gość

    Domyślnie NIKON D7100 pomiar punktowy światła

    Witam,
    Przesiadłem się niedawno z aparatu D3100 na D7100. Mam pytanie. Jeżeli wybieram tryb pomiaru punktowego i trzymam przycisk aż zacznie migać napis PRE i zmierzę światło np. z twarzy modela to rozumiem, że pomiar ten zostaje zapisany w pamięci niejakiej D-1.

    Istnieje możliwość ustalenia przypisania pomiaru punktowego do przycisku FN z przodu po lewej stronie obiektywu. I teraz jest pytanie - rozumiem, że aby użyć tej funkcji to muszę skierować pole AF na wskazany obiekt ( hipotetycznie) i nacisnąć ten przycisk FN i jednocześnie go trzymając nacisnąć spust migawki do polowy ( zmierzy wtedy światło) i dalej trzymając wykonać zdjęcie. Bo jak puszczam ten przycisk to wraca mi pomiar na np centralnie ważony etc.

    Jeżeli ktoś jest użytkownikiem tego aparatu będę wdzięczny za pomoc jak w praktyce wam się to najlepiej sprawdza

  2. #2

    Domyślnie

    Mylisz chyba pomiar światła z balansem bieli.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiotrekMedic Zobacz posta
    Istnieje możliwość ustalenia przypisania pomiaru punktowego do przycisku FN z przodu po lewej stronie obiektywu. I teraz jest pytanie - rozumiem, że aby użyć tej funkcji to muszę skierować pole AF na wskazany obiekt ( hipotetycznie) i nacisnąć ten przycisk FN i jednocześnie go trzymając nacisnąć spust migawki do polowy ( zmierzy wtedy światło) i dalej trzymając wykonać zdjęcie. Bo jak puszczam ten przycisk to wraca mi pomiar na np centralnie ważony etc.
    Dokładnie tak jak piszesz. Osobiście używam pomiaru punktowego pod przyciskiem Pv gdyż wygodniej mi do niego sięgnąć (mam go dokładnie pod czubkiem środkowego palca). Nie używam D7100 ale to w tym przypadku jest zupełnie nieistotne.

  4. #4
    PiotrekMedic
    Gość

    Domyślnie

    Sorry to pierwsze balans bieli chodzi mi o pomiar punktowy

    - - - - kolejny post - - - - - -

    czyli rozumiem, że muszę dwa przyciski trzymać

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiotrekMedic Zobacz posta
    czyli rozumiem, że muszę dwa przyciski trzymać
    No nie inaczej... Musisz mieć wciśnięty przycisk którym aktywujesz odpowiedni pomiar, a resztę już robisz "standardowo" (mam na myśli obsługę spustu migawki). Ja takiej funkcji używam tylko do szybkiej możliwości pomiaru rozpiętości sceny. Normalnie używam dedykowanego przełącznika pomiaru światła.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 31-08-2015 o 11:07

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli ktoś chce korzystać z punktowego na stałe, to przecież jest specjalny guzik do zmiany trybu. A potem nic już nie trzeba naciskać.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •