Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: Statyw Triopo

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Wybór głowicy zależy od ciężaru zestawu który na niej chcesz umieścić oraz od rodzaju zastosowań. Z mojego doświadczenia wynika, że wybór głowicy kulowej do cięższych zestawów (od 1,5-2 kg w górę) to nie jest dobry wybór.
    Z mojego doświadczenia wynika, że więcej zależy, czy zestaw mocowany jest za stopkę przy obiektywiw czy za gniazdo w korpusie. I tak 3-kilogramowy zestaw mocowany na stopce nie sprawia na głowicy kulowej dosłownie żadnych problemów, a pół kilograma lżejszy, mocowany za korpus, jest już bardziej nieporęczny.

  2. #32

    Domyślnie

    Napiszę może dość kontrowersyjnie, ale dla mnie głowice kulowe, to takie coś do wszystkiego, czyli do niczego. Masz rację, że zestaw 3 kg mocowany na statyw do korpusu na każdą glowicę to tragedia, a zamocowany do pierścienia obiektywu to zupełnie inna bajka. Dlatego można znacznie łatwiej stabilnie zamocować do statywu Nikkora 200-500 niż 70-300. Ja jednak miałem na myśli komfort szybkość i precyzję poruszania takim zestawem szczególnie w przypadku zwierzaków i filmowania. I znowu do zwierzaków raczej gimbal, a do filmowania 3D, można też jedno i drugie robić głowicą kulową, ale to chyba jest znacznie gorszy wybór dla obydwu zastosowań.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Napiszę może dość kontrowersyjnie, ale dla mnie głowice kulowe, to takie coś do wszystkiego, czyli do niczego. Masz rację, że zestaw 3 kg mocowany na statyw do korpusu na każdą glowicę to tragedia, a zamocowany do pierścienia obiektywu to zupełnie inna bajka. Dlatego można znacznie łatwiej stabilnie zamocować do statywu Nikkora 200-500 niż 70-300. Ja jednak miałem na myśli komfort szybkość i precyzję poruszania takim zestawem szczególnie w przypadku zwierzaków i filmowania. I znowu do zwierzaków raczej gimbal, a do filmowania 3D, można też jedno i drugie robić głowicą kulową, ale to chyba jest znacznie gorszy wybór dla obydwu zastosowań.
    Trochę uogólniasz- gimbal owszem, ale co w przypadku braku stopki przy obiektywie? Zamocuje za korpus? Kulowa to raczej sprzęt uniwersalny z wszelkimi jego ograniczeniami, a nie coś będące do wszystkiego i do niczego. Padło pytanie o fotki i filmiki pokazów lotniczych, rekonstrukcji wojskowych, zlotów pojazdów militarnych, przyrodę nad morzem i górach ale niestety nie sprecyzowano tego co determinuje wybór statywu równie mocno jak sytuacje w których będzie zastosowany- mowa o użytkowanym sprzęcie. Nie wiemy też, czy przyroda to w zamyśle ptactwo/zwierzyna... Wg. mnie wybór gimbala nie jest wcale taki oczywisty biorąc pod uwagę powyższe, a może to być nawet najgorszy wybór z możliwych.

  4. #34

    Domyślnie

    Nie do końca się rozumiemy. Dla mnie do wszystkiego i do niczego oznacz po prostu uniwersalne czyli można stosować wszędzie, ale dla konkretnego zastosowania zawsze znajdzie się coś lepszego, co niestety nie jest uniwersalne. Odnośnie mocowania korpusu na gimbalu to dość często tak robię. Jak wynika z naszej dyskusji doradzanie wyboru głowic statywowych jest dość trudne ponieważ występuje tutaj splot różnych indywidualnych potrzeb i preferencji. Zgadzam się, że głowica kulowa może być na początek dobrym rozwiązaniem, chociaż sam używam jej aktualnie bardzo rzadko, ale dzięki niej dowiedziałem się, że warto się rozglądać za rozwiązaniami bardziej dogodnymi chociaż droższymi w poszczególnych zastosowaniach.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Nie do końca się rozumiemy. Dla mnie do wszystkiego i do niczego oznacz po prostu uniwersalne czyli można stosować wszędzie, ale dla konkretnego zastosowania zawsze znajdzie się coś lepszego, co niestety nie jest uniwersalne.
    W takim wypadku faktycznie się nie zrozumieliśmy i teraz wszystko jasne. Z powyższym zgadzam się jak najbardziej.

  6. #36

    Domyślnie

    Dzięki za cenne uwagi.

    Na tą chwilę myślę o Triopo MT-3228/3230. Tutaj mam zagwozdkę, czy 4 czy 5 sekcji nogi. Im mniej ich, tym niby bardziej stabilniejszy statyw. Nie znam się, nie mam porównania. Planuję kupić zestaw (statyw i głowicę) po raz pierwszy.

    Jeżeli chodzi o głowicę do filmowania z wygodną rączką to może Manfrotto MVH400AH befree live fluid head? Da radę nią jednak robić zdjęcia statyczne? Zoomy i makro?

    Jeżeli ona jest tzw. uniwersalna, wystarczająca do filmowania i robienia zdjęć to w takim razie może dedykowany zestaw czyli statyw video Manfrotto Befree Live?
    D5300, AF-S DX 18-105 f/3.5-5.6G ED VR

  7. #37

    Domyślnie

    Co prawda przekracza trochę podany budżet ale polecam FOTOPRO MGA-584 + głowica kulowa FPH-52Q (526zł) czasami warto dołożyć. Przerobiłem parę statywów a ten jest poręczny, stabilny i po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca.
    D750 / D7100 // .. Irix 15/2.4 .. N 20/1,8G .. N 28/1,8G .. N 35/1.8G DX .. N 50/1.4G .. N 60/2.8D .. N 85/1.4G .. SY 135/2 .. N 24-120/4 .. S 70-200/2.8 OS
    X-T20 / .. SY 12/2 .. F 23/1,4 .. F 35/1,4 .. F 56/1,2 .. F 18-55 .. F 55-200 ..
    http://krzysztofstrzelczyk.pl

  8. #38

    Domyślnie

    Potwierdzam, MGA-584 to przyzwoity statyw (i głowica). Parę lat temu rozważałem zakup i porównywałem go chociażby ze wspomnianymi wyżej Triopo. To podobna klasa sprzętu, a o zadowoleniu z wyboru decydują niuanse i osobiste preferencje. Ja ostatecznie kupiłem MGA-684.

  9. #39
    dawniej hydra.ulik Awatar hydra_ulik
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Wioska obok Szczecina
    Posty
    524

    Domyślnie

    Mam Triopo MT 3230 z głowicą B-2. Jest więcej niż dobry. Stabilny, lekki i w stosunku cena/jakość, idealny. Trzeba się przyzwyczaić do twistów, ale to kwestia kilku wypadów ( szybciej jak dla mnie, mimo wszystko obsługuje się klipsy). Jakość wykonania jest na najwyższym poziomie.
    Bez najmniejszych problemów obsługiwał D300s z N17-55, N 70-300 nie wspominając o S10-20...Odsetek poruszonych zdjęć jest minimalny.
    Dziś sprawował się wyśmienicie z D500 i N24-70. Polecam niezdecydowanym.
    Pozdrawiam kolektyw. Grzesiek
    --------------------------------------
    Aparat, obiektywy...

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •