Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Wątek: Statyw Triopo

  1. #21
    Oszczędny w słowach Awatar Daedric
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    120

    Domyślnie

    Waga pokazuje 1.8 kg, składa się odwrotnie, w zestawie od razu miałem też torbę na niego
    D750 + T24-70-200 2.8 VC + 50 1.8G + SB-910
    LP FS 400 AW + TT Retrospective 20 + Triopo (GT-3230X8C + B-2)

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Daedric Zobacz posta
    Waga pokazuje 1.8 kg, składa się odwrotnie, w zestawie od razu miałem też torbę na niego
    To jest waga razem z głowica.?

  3. #23
    Oszczędny w słowach Awatar Daedric
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    120

    Domyślnie

    tak, z głowicą
    D750 + T24-70-200 2.8 VC + 50 1.8G + SB-910
    LP FS 400 AW + TT Retrospective 20 + Triopo (GT-3230X8C + B-2)

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lmoska Zobacz posta
    TRIOPO też ma monopod oraz możliośc odwrotnego podwieszenia. No chyba, że jestem w błędzie to mnie poprawcie
    Tak, w Triopo można powiesić aparat na odwyrtkę do góry dnem oraz jedna noga jest odkręcalna do roli monopoda.



    Postanowiłem dodatkowo podzielić się posesyjnymi wrażeniami z używania ME-3232X8C z głowicą B-3. Krótko i treściwie.. kurde jakie to stabilne i solidne.
    Większość zdjęć robiłem w granicach 1/3 sek do 4 sekund i zero poruszeń. Głowica bardzo fajna i trzyma w pieron mocno i stabilnie. Najpierw robiłem w razie co na samowyzwalaczu, ale potem spróbowałem z palca i ten sam efekt - bez poruszeń. Także mogę spokojnie polecić (obciążenie to zagrypiony D600 z 50/1.8G oraz Tośką 100/2.8 Makro)

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gippo Zobacz posta
    Tak, w Triopo można powiesić aparat na odwyrtkę do góry dnem oraz jedna noga jest odkręcalna do roli monopoda.



    Postanowiłem dodatkowo podzielić się posesyjnymi wrażeniami z używania ME-3232X8C z głowicą B-3. Krótko i treściwie.. kurde jakie to stabilne i solidne.
    Większość zdjęć robiłem w granicach 1/3 sek do 4 sekund i zero poruszeń. Głowica bardzo fajna i trzyma w pieron mocno i stabilnie. Najpierw robiłem w razie co na samowyzwalaczu, ale potem spróbowałem z palca i ten sam efekt - bez poruszeń. Także mogę spokojnie polecić (obciążenie to zagrypiony D600 z 50/1.8G oraz Tośką 100/2.8 Makro)

    A jakie masz blokady na nogach klipsy czy te obrotowe?
    Ciekaw jestem które są bardziej praktyczne i mniej wrażliwe na zanieczyszczenia typu np. piach itp

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lmoska Zobacz posta
    A jakie masz blokady na nogach klipsy czy te obrotowe?
    Ciekaw jestem które są bardziej praktyczne i mniej wrażliwe na zanieczyszczenia typu np. piach itp
    Statyw ME więc klipsy. Sprawdzaja się bardzo dobrze. Fakt nie używałem nigdy twistów, ale jak pisałem z przedstawicielem triopo, to wyciągając wnioski z jego opinii o jednym i drugim rozwiązaniu, wybrałem klipsy

  7. #27

    Domyślnie

    Gippo, Koledzy i Koleżanki, opiszcie proszę dlaczego klipsy (ME) zamiast twistów (MT)? Sam rozważam zakup ME/MT-3228/3230/3232. 4 sekcje czy 5 sekcji? Głowica B-2? B-2N? B-3?

    Zamierzam amatorsko robić fotki i filmiki pokazów lotniczych, rekonstrukcji wojskowych, zlotów pojazdów militarnych, przyrodę nad morzem i górach?
    D5300, AF-S DX 18-105 f/3.5-5.6G ED VR

  8. #28

    Domyślnie

    Poprzedni statyw miałem na klipsach, teraz Manfrotto z twistami. Nie mam doświadczeń w trudnych warunkach, ale jakoś mniej wystających elementów, dobrze wygląda, łatwo się obsługuje. Ja póki co wolę twisty.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #29

    Domyślnie

    Dzięki Krzysiek, przyjrzę się tym wystającym zatrzaskom na zdjęciach. Planuję na żywo w sklepie. Jeszcze nie wiem w którym.

    Doradzicie coś na temat głowic B-2, B-2N, B-3?
    D5300, AF-S DX 18-105 f/3.5-5.6G ED VR

  10. #30

    Domyślnie

    Trudno doradzać konkretnie ponieważ nie piszesz do jakich obiektywów ma to mieć zastosowanie.
    Wybór głowicy zależy od ciężaru zestawu który na niej chcesz umieścić oraz od rodzaju zastosowań. Z mojego doświadczenia wynika, że wybór głowicy kulowej do cięższych zestawów (od 1,5-2 kg w górę) to nie jest dobry wybór. Z tych które wymieniłeś brał bym ewentualnie B-3, jednak optymalny pod tele to gimbal, ewentualnie głowica filmowa 3D z wygodną rączką. Co do głowicy B-2N, jest to bardzo dobra głowica uniwersalna do lżejszych obiektywów, można na niej również łatwo wypoziomować aparat np. do panoram, bez ruszania statywu.
    Osobiście odradzam wybór na odległość. Wybierz się do sklepu z aparatem i obiektywami i wypróbuj na miejscu. Do zastosowań które wymieniłeś rozpocząłbym próby od głowic filmowych, które dają precyzję i płynność ruchu, ale niestety mają nieco większe gabaryty.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •