Close

Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 61415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 180
  1. #151

    Domyślnie

    Na filmie nie robi się aż tyle (a jak ktoś nawet robi dużo, to chyba nie testów, rolek i czasu w ciemni/labie szkoda), a większość docelowo idzie na odbitki sporo mniejsze od współczesnych monitorów, przez co trudniej wyłapać odchyłki. Też się spotkałem z opiniami, że kiedyś to af był lepiej kalibrowany, może wolniejszy ale trafiał ZAWSZE. Układy af działały na tej samej zasadzie, były i są narażone na te same odchyły. Więc niezbyt w to wierzę. Czasem na swojej odbitce wydaje się, że jakby się dało, to jakieś poprawki af by wprowadzić warto. Ale na niewielkich formatach to właściwie mało widoczne. Pewnie pod powiększalnikiem bardziej, ale ja nie siedzę, nieciemniowy jestem. Wolę ciut przymknąć, może ręcznie podostrzyć, korzystając z większego wizjera. Natomiast idę o zakład, że ze zbioru kilku losowych puszek z af i jasnych szkieł część zawsze korekt będzie wymagać, bez znaczenia analog czy cyfra. Chociaż z drugiej strony kłamstwa też zarzucić nie mogę, bo są przecież zestawy, które po prostu trafiają. Jednak nie robiłbym z tego reguły, że jak aparat naświetla negatyw, to będzie trafiać zawsze. Chociaż z drugiej strony może moje zdanie wynika z tego, że to wszystko sprzęt już nie pierwszej młodości i za nowości faktycznie przykładali większą wagę do kontroli jakości. Ale to już obecnie nie do sprawdzenia.

  2. #152

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    ręcznie podostrzyć
    Nie każdy obiektyw oferuje priorytet MF w trybie AF... I to niestety bywa problematyczne, bo taka opcja bywa bardzo przydatna...

  3. #153

    Domyślnie

    I jak panowie ktos moze podzielic sie swoimi odczuciamy z uzytkowania tego obiektywu? Jak w porównaniu do sigmy sie spisuje i co najważniejsze jak tam sprawuje sie autofocus?

    Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

  4. #154

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BialyBST Zobacz posta
    I jak panowie ktos moze podzielic sie swoimi odczuciamy z uzytkowania tego obiektywu? Jak w porównaniu do sigmy sie spisuje i co najważniejsze jak tam sprawuje sie autofocus?

    Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
    Jezeli chodzi o af jest bardzo dobrze , lepiej niz nikkor 85 .Polecam to szkło jest bardzo ostre.Ja wybierałem w sklepie z 3 szt.
    d780, d700, Nikkor 18-35,24,35,85,24-70
    www.foto-maciejewski.pl
    Fejs - https://www.facebook.com/fotomaciejewski

  5. #155

    Domyślnie

    Muszę powiedzieć, że mój T35/1.8, na którego nie narzekałem we współpracy z D750, bardzo zyskał po kalibracji AF w Studio 5s
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #156

    Domyślnie

    @Kojocisko zadowolony jesteś z tego szkiełka?
    Bardzo mi się podoba ten obiektyw "na papierze", jeszcze nie miałem okazji obejrzeć zbyt wielu zdjęć
    Odkąd obniżyli cenę zrobiła się ciekawa sytuacja, w przytomnych pieniądzach mamy: Nikkora 35/1.8 ED, Tamrona 35/1.8 VC oraz Sigmę 35/1.4Art. Każdy z nich ma swoje zalety, mi na papierze najbardziej podoba się Tamron.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  7. #157

    Domyślnie

    Zadowolony. Ja traktuję ten obiektyw jako "obiektyw do wnętrz jak jest mało światła", bo moje pozostałe obiektywy to F4.
    Lekki, jak dla mnie jasny i ostry, wystarczająco szybki. I co ważne niezbyt wielki, więc nie mam oporów, żeby go wrzucić do plecaka "na wszelki wypadek".
    Chyba nie jest tak wybitnie ostry jak Sigma, ale naprawdę bardzo porządny. Wieczorem może wybiorę coś z lipcowego urobku - często go wykorzystuję na treningach ju jutsu, gdzie właśnie ze światłem jest kiepsko. Bardzo dobrze się sprawdza w moim modelu - dwa uniwersalne zoomy na spacery i coś uniwersalnego do fotek w pomieszczeniach.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #158

    Domyślnie

    Ja planuję używać 35mm jako jasny standard na każde warunki. Jednego jestem pewien - muszę wymienić N50/1.4G na coś innego.
    Zastanawiam się nad 24-70 lub 35/1.8 lub 20/1.8. Lub kombinacją tych szkiełek
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  9. #159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Muszę powiedzieć, że mój T35/1.8, na którego nie narzekałem we współpracy z D750, bardzo zyskał po kalibracji AF w Studio 5s
    a jak wygląda sprawa szybkości AF przy fotografowaniu szybko poruszających się obiektów oraz ciemnych/niedoświetlonych pomieszczeń ?

    Poszukuje standardowego obiektywu z szybkim AF... po przeczytaniu testu na optycznych nie wiem co o tym myśleć...

    pozdrawiam
    Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...

  10. #160

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Muszę powiedzieć, że mój T35/1.8, na którego nie narzekałem we współpracy z D750, bardzo zyskał po kalibracji AF w Studio 5s
    Staram się to zrozumieć. Czyli przed kalibracja nie narzekales... aaale? Ale jednak po kalibracji narzekasz mniej czyli poprawiła się ostrość, ilość trafionych zdjęć? Mówimy tu o zdjęciach ludzi, czegoś w ruchu czy typowa statyka?
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 61415161718 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •