Close

Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 715161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 180
  1. #161

    Domyślnie

    Przed kalibracją nie narzekałem (byłem zadowolony). Po kalibracji okazało się, że jestem bardziej zadowolony niż byłem .
    Mówię wyłącznie o ostrości - wydaje mi się, że jest ciut ostrzej. Ostatnio mało używałem tego obiektywu (w wakacje 24-105 głównie pracuje), ale niedługo zacznę.
    Fotografuję nim treningi ju jutsu w halach może nie bardzo ciemnych ale z fatalnym światłem i potem stażowe imprezy.
    Z AF jestem po prostu zadowolony, odsetek zdjęć nietrafionych jest minimalny. Ale nie są to super wymagające warunki.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #162

    Domyślnie

    Zastanawiam się jak sobie AF poradzi z ruchliwymi dziećmi.... w ju jutsu raczej się nie biega Niestety nie mam możliwość pomacania tego sprzętu....
    Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...

  3. #163

    Domyślnie

    Jaki jest najnowszy firmware do tego obiektywu? (bo nie mogę tego znaleźć)


    Czy ktoś z was podłączał ten obiektyw do TAP-in Console (czy wymaga to naprawdę wysłania do serwisu :/)
    Nie wiem czy nowo wyprodukowane obiektywy mają juz soft rozpoznający Tab'a, ale na stronie wisi takie info.
    Supported Lens List
    SP 35mm F/1.8 Di VC USD (Model F012)**

    **Initial firmware update by Tamron service facility is required to enable compatibility with the TAP-in Console.


    @Kojocisko jaki masz firmware?
    Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...

  4. #164

    Domyślnie

    Pewnie pierwszy możliwy, bo kupiłem obiektyw dosyć krótko po premierze. Obiektyw podpinałem wyłącznie do korpusu
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #165

    Domyślnie

    widziałem w innym wątku filmiki pokazujące działający AF z zamkniętym dekielkiem - długość przelotu całej skali. Czy mógłbyś zrobić taki test ze swoim body?
    Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...

  6. #166

    Domyślnie

    Gdyby ktoś się zastanawiał nad tymi obiektywami, to właśnie trwa promocja Tamrona - na niemieckim Amazonie każdy do kupienia za 500eur, ganz neu.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  7. #167

    Domyślnie

    2199zl to juz bardzo kusząca oferta.
    Nie trzeba kupować na amazonie... https://www.optyczne.pl/11590-news-T...zej_cenie.html

  8. #168

    Domyślnie

    ale cena 45'ki tylko spada..
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  9. #169

    Domyślnie

    Moje subiektywne przemyślenia dot. obiektywu Tamron SP 35mm f/1.8 Di VC USD

    Bardzo chciałem mieć obiektyw o takiej ogniskowej. Pomijając cenę (która w dniu zakupu wynosiła prawie 3 tyś) to przyciągnęła mnie 5 letnia gwarancja no i możliwość skorygowania ostrości w TAP-in Console (który otrzymałem kiedyś za 1zł). Wiec gwarancja jak wiadomo jest 5 letnia dopiero po zarejestrowaniu sie na stronie, co do TAP-in Console to oczywiście nie odczytałem, że w przypadku tego obiektywu najpierw trzeba wysłać go na serwis - to uważam za mały minus.
    Supported Lens List
    SP 35mm F/1.8 Di VC USD (Model F012)**

    **Initial firmware update by Tamron service facility is required to enable compatibility with the TAP-in Console.

    OSTROŚĆ - obiektyw ostry od f/1.8, wręcz niewiarygodnie ostry, także wygląda to bardzo dobrze po bokach. Mam wrażenie, że jest tak dobrze jak pokazano to na wykresach w tescie na optycznych

    WYKONANIE - Jakoś wykonania, material i ogolne wrażenie - bardzo dobre! Porównując Tamrona 35mm do Nikkora 35mm to ma się wrażenie jakby Nikkor 35mm był jak 28mm (kto mial tą 28'ke w rękach to wie o czym mowie = plastik fantastik)

    Miałem też w rękach przez chwile Sigma 35mm i na plus dla Tramrona to wielkość i waga. W zasadzie zdecydowanie czuć różnice ze Sigma jest o wiele cięższą. O Nikkorze to nie mówię bo plastikowy obiektyw nie może nawet konkurować w kategorii ciężar.

    STABILIZACJA - początkowo myślałem, że jest to zbędny bajer przy takiej ogniskowej. Zmieniłem zdanie jak wybrałem się na wieczorny/nocny spacer na miasto i zacząłem robić zdjęcia. Zrobiłem mnostwo fajnych (lepszych zdjęć niż to poniżej) ale z uwagi na prywatny charakter nie udostępniam. Mogę tylko zapewnić ze VC jest i działa dobrze.

    1/6 sec, f/1.8, ISO 50




    AF - jak obiektyw już złapie ostrość to jak wcześnie pisałem jest rewelacyjnie. Dla mnie głównym wyznacznikiem podczas testu tego obiektywu była szybkość. Ten test obiektyw oblał = AF jest wolny. Podczas "zwykłych" zdjęć obiektyw ostrzył za długo. Nie ma szans wyostrzyć na szybko ruszające się dziecko.

    Czytając inne wątki zauważyłem, że jest jakaś moda na ostrzenie z zamkniętym obiektywem. Osobiście uważam, że taki test nie jest miarodajny no ale postanowiłem nakręcić swój filmik:




    Drugi poważny minus to aberracja chromatyczna która jest koszmarna!!!
    Porównując Nikkora, Sigme i Tamrona na różnych portalach internetowych widać z wykresów, że Tamron nie wypada najgorzej. Niestety mój egzemplarz (bo inaczej tego nie umiem wytłumaczyć) na każdym zdjęciu pokazywał koszmarny fiolet. Poniżej znajduje się zdjęcie, które zrobiłem tak od niechcenia (do końca nie jest ostre) ale pokazuje efekt o którym pisze.

    1/1250 sec, f/1.8, ISO 50 (zdjęcie przycięte)




    Uwaga na koniec.
    Ze względu na szybkość AF zrezygnowałem z posiadania tego obiektywu. Jednak za każdym razem jak testuje inne obiektywy brakuje mi ostrości... tak mnie zmanierował ten obiektyw. Nie do końca wiem czy dobrze zrobiłem. Wmawiam sobie że może inne egzemplarze tego obiektywu nie maja takiej aberracji chromatycznej no i że jak już AF zostanie złapany to jednak było bardzo dobrze. Tak wiec patrząc na aktualna promocje to zastanawiałbym się mocno czy nie warto mieć w swojej szklarni tego obiektywu....
    Jeśli nie zależy Ci na szybkości AF i umiesz usuwać aberacje chromatyczne w PSie to polecam to szkiełko!

    pozdrawiam


    P.S.
    Czy ktoś z posiadaczy tego obiektywu może potwierdzić częste występowanie aberracji chromatycznych?

    /EDIT
    pare przykładowych zdjęć

    Ostatnio edytowane przez FotoJeronimo ; 12-10-2017 o 20:17
    Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...

  10. #170

    Domyślnie

    widuje jeszcze w sklepach obniżki 35
    Ostatnio była kilka dni za 2580zl a to już sporo taniej niż świetna sigma 35a


    Ps
    Z tą aberacją to mnie zaskoczyłeś
    Przeważnie czytam ze seria 1.8 tamrona wypada bdb w tej kategorii
    Ostatnio edytowane przez aldam ; 12-10-2017 o 20:12
    R | 35 | 50 | 135

Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 715161718 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •