Close

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 180
  1. #21

    Domyślnie

    Moim zdaniem cena 2,5 PLNów jest realna choć wiadomo, różnie to może być. Za granicą w preorderze chcą je puścić po 599 zielonych. 3 tysie to już cena Sigmy 1.4 a myślę, że Tamron będzie chciał swoje szkiełka sprzedawać jednak trochę taniej.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 06-09-2015 o 14:45

  2. #22

    Domyślnie

    Tamron za 2,5 tysiąca wymusiłby obniżkę Sigmy i 35-tek systemowych. Byłoby miło.

  3. #23
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Nikkor kosztuje 2050. Tamron ze względu na stabilizacje ma prawo być droźszy. Od Sigmy 1.4 powinien być tańszy. Ale bardzo nieznacznie. Jesli byłby dobry optycznie to moze miec taką samą cenę. Ja biorę jeszcze pod uwagę cenę zooma Sigmy 24-35/2.0 - 4 tys. Szkoda że ten zoom nie ma OS.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #24

    Domyślnie

    Przy zoomie 24-35, dla mnie stabilizacja jest zbędna, tylko by podniosła cene. Ja filmów aparatem nie kręce

  5. #25
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Ja tez nie filmuję. Ale stabilizacja sie przyda przy "turystycznej fotografii nocnej" i wielu innych sytuacjach gdzie mozna wydluzac czas. I nawet na slubach przy ogolnych planach tez.
    Mysle ze jesli ktos nie bedzie chcial VR to wybierze Sigme 1.4 albo Nkkora 1.8. Bo jesli ktos nie uznaje VR to po co miałby kupowac takie szkło mając dla niego alternatywę?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #26

    Domyślnie

    Bo ma uszczelnienia i jest lepiej wykonany niż Nikkor oraz mniejszy od sigmy?
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  7. #27
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    To sprawy wręcz trzeciorzędne Tym bardziej ze wymiary wcale nie sa znacząco rozne (Sigma nawet jest węzsza). Filtry te same. Masa sigmy wieksza o 186 g. Uszczelnienia - w praktyce nie wiemy jak sie spisują.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 06-09-2015 o 19:21
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #28

    Domyślnie

    Fakt jest taki, że zapowiada się kolejna fajna 35-ka. Trzeba poczekać na opinie użytkowników.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...Uszczelnienia - w praktyce nie wiemy jak sie spisują.
    Nie wiemy też jak się w praktyce sprawuje stabilizacja Niewiele wiemy o samym obiektywie ale jeśli będzie lepszy optycznie od Nikkora to myślę, że kupią go nawet Ci co stabilizacji nie potrzebują a mają parcie na najlepszą z możliwych optykę. To wszystko na razie gdybanie, ale z tych kilku sampli i kilku komunikatów międzywierszowych można wywnioskować, że jeśli chodzi o detal to nie jest gorszy od zachwalanej Sigmy (a może i odrobinę lepszy), gdzieś wyczytałem że dużo mniej winietuje a powłoki eband i szkło fluorytowe(czy coś podobnego) też piechotą nie chodzą (tańszy Nikkor chyba nie ma ani jednego ani drugiego). Chyba największą niewiadomą jest jednak AF i pewnie od jego sprawności będzie zależeć to czy znajdą się na niego chętni. Na razie znalazłem jedynie jedną wzmiankę o tym, że nie jest najgorzej choć podobno nie jest on demonem prędkości.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 06-09-2015 o 20:50

  10. #30

    Domyślnie

    Jak do tej pory, to VC dawalo rade

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •