Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie D300 i dobry zoom do niego

    Nieoczekiwanie stałem się właścicielem D300.
    I tutaj się zrodził problem, bo dotychczas działem trochę na leciwym Olympusie E500 i nie mam pojęcia odnośnie szkieł do NIKONA. Miałem inwestować w szkiełka 4/3 ale że wpadła mi w ręce puszka Nikona, to koncepcja uległa zmianie.
    Od kilku dni przeglądam forum by znaleźć rozwiązanie, ale im dłużej siedzę tym mniej wiem....to chyba od przybytku obiektywów i ilości głosów forumowiczów, bo wiadomo każdy lubi co innego.

    Do meritum sprawy.
    Potrzebuje zooma do zdjęć typu:
    - w większości to ulica: budynki, ludzie, pojazdy
    - ciut mniej landszafty, ale że tereny wokół mego zamieszkania są ciekawe to także
    - coś złapać z daleka.
    - pomieszczenia czasami

    Czyli jak widać uniwersalny.
    Budżet max 900-1000 zł. Jeśli jednak miały kupić dwa obiektywy, bo wiadomo że co dwa to nie jeden, więc 1500
    No ale powiedzmy że na razie tylko jeden.
    Później co najwyżej pomyśli sie nad jakąś jasną, szeroka stałką
    Nie mam ciśnienia na nowe, więc dobre używki jak najbardziej. I nie musi być NIKKOR

    Myślałem nad:
    NIKKOR AF-S DX VR II 18-200 f/3.5-5.6 G DX uzywki już od 900 pln
    Nikkor AF-S DX ED VR 18-140 f/3.5-5.6 G DX
    Tammron XR Di II LD Asferyczny(IF) 18-200 f/3.5-6.3 /tylko nie wiem czy będzie kompatybilny, bo coś wyczytałem że od f6.0 moga być problemy przy D300
    TAMRON Di II VC PZD 18-270 f/3,5-6 nowy coś koło 1500 uzywki 900

    Z Tokini i Sigmy nic nie wybrałem, bo nie znalazłem żadnych info o obiektywach w podobnych jak wyżej ogniskowych

    Nie chcę kupić szajsu czy też mydła i na dzień dobry zrazić się do puszki
    Szkło potrzebuje na początek sierpnia

    Pomożecie??
    Ostatnio edytowane przez Norda ; 25-06-2015 o 17:44

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zapewne ktoś ci doradzi lepiej ale ja bym nie brał tych "super zoomów", może lepiej poczciwego 18-105VR plus 35mm i jak kiedyś czegoś braknie to dokupić coś dłuższego, ja wychodzę z założenia zawsze że lepiej mieć ograniczenia ale dobrą/bardzo dobrą jakość niż mieć uniwersalne mydło.

  3. #3

    Domyślnie

    W tym budżecie możesz kupić 3 dobre szkiełka, 18-105, 50mm 1.8d, 70-210 4-5.6D

  4. #4

    Domyślnie

    Do tego co podałeś jeden zoom nie będzie.
    Architektura, krajobrazy, pomieszczenia - trzeba raczej szeroko - np. Sigma 10-20/4-5.6 (używany ok 1000zl)
    Coś z daleka - tele, np. Tamron 70-300VC USD - używany od ok 900zl.
    Ludzie, ulica, pojazdy - najlepiej sprawdzi się Nikkor 18-105.

    Można też standard połączyć z tele i wziąć Sigme 18-250 OS - ciężko z uzywkami, nową ok 1500zl.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zapewne ktoś ci doradzi lepiej ale ja bym nie brał tych "super zoomów", może lepiej poczciwego 18-105VR plus 35mm i jak kiedyś czegoś braknie to dokupić coś dłuższego, ja wychodzę z założenia zawsze że lepiej mieć ograniczenia ale dobrą/bardzo dobrą jakość niż mieć uniwersalne mydło.
    A ja twierdzę że lepiej zrobić zdjęcie kiepskiej jakości ale zrobić bo zdjęcia to nie tylko ostrość od rogu do rogu

  6. #6

    Domyślnie

    najkorzystniejszy MZ wybór : http://allegro.pl/sigma-18-250-f3-5-...451286746.html

    Koniecznie z dopiskiem "MACRO" bo taka jest wyjątkowo dobra optycznie w odróżnieniu od tej bez dopiska
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 25-06-2015 o 18:45

  7. #7

    Domyślnie

    Nie doradzę Ci co do konkretnych szkieł, ile raczej co do metody... Zaczynałem kiedyś podobnie - miałem ograniczony budżet, na oko na na jedno szkło i szukałem czegoś w miarę uniwersalnego, padło na Nikkora 18-200 - ale nie to jest najważniejsze w tej opowieści. Otóż przez długi czas myślałem, że moim następnym szkłem będzie coś dłuższego, bo taką miałem świadomość. Dopiero analiza jakie zdjęćia robię, którą przeprowadziłem programem badającym jakich ogniskowych używam pokazała mi jasno, że tak naprawdę robię o wiele więcej zdjęć szerszym niż dłuższym końcem 18-200. I kupiłem od tego czasu trzy szersze obiektywy - czego nie żałuję.

    Resumując - okazało się, że potrzebuję kompletnie czego innego, niż sądziłem z początku. Radzę postąpić w miarę podobnie, jeśli nei masz skrystalizowanych i konkretnych wymagań co do szkła. Porób jakiś czas czymś rozsądnie unwersalnym i okaże się, czego naprawdę Ci brakuje, czy czegoś dłuższego, czy wręcz odwrotnie.

    Ta Sigma, którą radzi Archibald wygląda właśnie na taki wybór, jeśli współpracuje dobrze i ma przyzwoite opinie...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    Drobna uwaga :
    Trzeba będzie wysłać po zakupie szkło wraz z własną puchą do serwisu Sigmy na precyzyjne skalibrowanie zestawu. Często też temu szkiełku potrzebne jest drobne skorygowanie toru optycznego bo jest pod tym względem fabrycznie mało powtarzalne.
    Dlatego dobrze jest kupić je NOWE bo wówczas czynności te serwis w Gdyni wykonuje gratis.

    Warto przejść tą drogę bo obiektyw jest bardzo mocno niedoceniany a w rzeczywistości ma mnóstwo zalet i kosztuje relatywnie niedużo.
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 25-06-2015 o 19:10

  9. #9

    Domyślnie

    Ta sigma 18-250 F3.5-6.3 DC Macro OS HSM*, brzmi ciekawie.
    Tylko cena mocno przekracza budżet je§li chodzi o nową.
    Co do kalibracji używki. Jesli za szklo jakieś 700-800 a kalibracja to stówka dwie to bym to szybko ogarnął bo jestem z Gdyni
    Gorzej jak koszt zakupu używanej +kalibracja, będzie rowny nowej, to nie ma sensu.
    Docelowo chcę mieć kilka szkieł, ale przydalo by się na początek wlasnie coś co zawsze będę mógl mieć przy sobie, wiedząc że poradzi sobie z większością sytauacji. Do tego minimalizacja ilosci sprzętu i wagi. Często jeżdże sluźbowo w ciekawe miejsca i branie całego majdanu mnie przeraża

  10. #10

    Domyślnie

    przekracza budzet? a samemu wymieniles obiektywy ktore sa drozsze lub w podobnej cenie jak w/w Sigma
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •