Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Problemy ze szkłem 85mm 1.8G

    Witam
    Jak w temacie, niestety dopiero po upływie 2 letniej gwarancji, z czystej ciekawości zrobiłem eksperyment prześwietlając mój obiektyw Nikona 85mm. Ku mojego zaskoczeniu zanotowałem rysy w wewnętrznych soczewkach obiektywu. Jestem jego pierwszym właścicielem i nigdy wcześniej nie był serwisowany. Jak sądzicie, czy serwis nikona weźmie na klatę diagnozę szkła którego gwarancja minęła kilka dni temu, a sam obiektyw nigdy nie był rozkręcany czy też serwisowany?

    Może ktoś z was miał podobne przygody z nową fabrycznie optyką i tak niską jakością montażu?
    Ostatnio edytowane przez pixel@ngel ; 14-08-2015 o 11:04

  2. #2

    Domyślnie

    Jak po gwarancji to po gwarancji.
    Dla ciebie i zdaje się że też i dla serwisu najważniejsze jest czy jest to widoczne na fotkach.
    Jak nie to na pewno w ramach gwarancji nie wymienia. Będą raczej odradzali by cokolwiek robić.
    Mi o mojej rysce powiedzieli ze nic nie widzą i że czasem pod pewnymi katami światła może się wydawać że coś jest (czyli inaczej mówiąc że wydaje mi się tylko że coś widzę)

  3. #3

    Domyślnie

    Hej,
    Czyli już walczyłeś z Polskim serwisem Nikona i skupiają się raczej na jakości zdjęć. Rozumiem że zdjęcia mogą wychodzić perfekcyjnie nawet mając zapylone frontowe szkło, ale nie sądziłem że Nikon może mieć w nosie jakość montażu własnego produktu. Czyli pozostaje chyba zmiana systemu.
    Ostatnio edytowane przez pixel@ngel ; 14-08-2015 o 11:40

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pixel@ngel Zobacz posta
    Hej,
    Czyli już walczyłeś z Polskim serwisem Nikona i skupiają się raczej na jakości zdjęć. U mnie jest solida rysa, taka że przez moment byłem pewien że szkło jest częściowo pęknięte. Rozumiem że zdjęcia mogą wychodzić perfekcyjnie nawet mając zapylone frontowe szkło, ale nie sądziłem że Nikon może mieć w nosie jakość montażu własnego produktu. Czyli pozostaje chyba zmiana systemu.
    Jesteś pewny, że to rysa?
    Ja miałem kiedyś w którejś sigmie włos poważnie, wyglądał w środku jak duża rysa

    Jesteś ze Stuttgartu, więc skontaktuj się ze swoim serwisem.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  5. #5

    Domyślnie

    Hej,
    Powiadasz że w Sigmie można w gratisie dostać włosa, no to normalnie hit. Na szczęście jeszcze nie miałem okazji sięgać po produkty tej firmy. Może faktycznie nie potrzebnie diagnozowałem prześwietlając obiektyw, teraz przed zakupem czegokolwiek z chin będą bawił się w inżyniera jakości.
    Ostatnio edytowane przez pixel@ngel ; 14-08-2015 o 11:46

  6. #6

    Domyślnie

    http://petapixel.com/2015/06/10/we-f...r-sealed-lens/

    ps. jak nie widać na zdjęciach to nie ma co się przejmować, możesz zrobić zdjęcie białej ściany na f/16 tylko nie wiem czy bardziej Ci wyjdzie rysa czy syf z matrycy
    lustra-brak

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pixel@ngel Zobacz posta
    Hej,
    Powiadasz że w Sigmie można w gratisie dostać włosa, no to normalnie hit. Na szczęście jeszcze nie miałem okazji sięgać po produkty tej firmy. Może faktycznie nie potrzebnie diagnozowałem prześwietlając obiektyw, teraz przed zakupem czegokolwiek z chin będą bawił się w inżyniera jakości.
    Nie nie, obiektyw kupiłem używany i zapewne był to włos poprzedniego właściciela - tylko jak on sie tam dostał była to 50mm f/1.4. Oddałem ją, choć nie ze względu na włos
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucek92 Zobacz posta
    http://petapixel.com/2015/06/10/we-f...r-sealed-lens/

    ps. jak nie widać na zdjęciach to nie ma co się przejmować, możesz zrobić zdjęcie białej ściany na f/16 tylko nie wiem czy bardziej Ci wyjdzie rysa czy syf z matrycy
    Bankowo syf z matrycy.

  9. #9

    Domyślnie

    Podobno rysy wpływają raczej na ostrość zdjęć, nie objawiają się na zdjęciach jako ciemne czy tez jasne linie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •