Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie ustawienia migawki nikon d5200

    Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie ustawienia szybkości migawki. Problem polega na tym że przy wybraniu opcji zdjęć szybkich seryjnych (Hi) po zmianie czasu migawki na 1/2000 przysłony itd aparat wykonuje 1-2 zdjęć na sekundę, gdzie powinien wykonywać 5zdjęc na sekundę. Zaznaczam że zakupiłem nawet nową kartę z zapisem 95mb/s sandiska 16gb(niestety nie znalazłem . Można powiedzieć ze nie odczuwam róznicy pomiedzy tr.seryjnym szybkim i wolnym. Jakieś porady???

  2. #2

    Domyślnie

    Jak napisali w instrukcji - szybkość zdjęć seryjnych zależy od ustawień ulepszaczy obrazu (PC, AWB, redukcja szumów, itp).
    Każde dodatkowe "udziwnienie" spowalnia aparat.

    Moj D5200 bez problemów osiąga ~5fps.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    jeśli mozesz napisz mi przy jakich ustawieniach klika 5fps.. chciałbym sprawdzić czy na moim jest wszystko"oki"

  4. #4

    Domyślnie

    Wyłącz wszystkie ulepszacze (D-lighting i temu podobne), ustaw aparat w tryb M, czas 1/500, obiektyw na MF i wciśnij spust migawki - aparat powinien zacząć strzelać zdjęcia z maksymalną szybkością.

  5. #5

    Domyślnie

    dzieki, jutro bede próbował, jak coś to się odezwę. aaa swoją drogą pozdrawiam kolegę z B-B

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,po krótkiej nie obecności. Niestety zmiana ustawień nie pomogła. Aparat dalej cyka zdjęcia z tą samą prędkością... Włączone wszystkie dodatki specjalne, czas zmieniony,przysłona itd. I nic.. To samo... Może jest migawka uszkodzona.??

  7. #7

    Domyślnie

    Uszkodzenie migawki objawia się dziwnym dźwiękiem oraz niepoprawnie naświetlonymi zdjęciami, ewentualnie errorem.
    Zrób jeszcze test bez karty pamięci.

  8. #8

    Domyślnie

    Przy włączonych wszystkich ulepszaczach, to na pewno nie będzie szybko.

    Z resetuj ustawienia, następnie ustaw jakość zdjęć JPEG normal i przestaw w "tryb" sportowy - zobacz jak wtedy będzie się zachowywał. Tu przy odpowiednio krótkich czasach powinien osiągać ok 4-4.5 kl/s.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Panowie dziękuję wszystkim za porady. Zwycięża reset aparatu teraz to jestem happy i pędze cykac foty... jeszcze raz wszystkim dziękuję!!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zazi Zobacz posta
    Panowie dziękuję wszystkim za porady. Zwycięża reset aparatu teraz to jestem happy i pędze cykac foty... jeszcze raz wszystkim dziękuję!!
    Czyli problemem było namieszanie w ustawieniach aparatu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •